Zobacz pełną wersję : [D90 + NIKKOR 18-105] Dedykowany pokrowiec
Witam , szukam dedykowanego pokrowca na D90 + NICCOR 18-105 i nie mogę nic konkretnego znaleźć. Chodzi mi o dobry skórzany lub przynajmniej sztywny pokrowiec na ten sprzęt gdyż niedawno go kupiłem i nie chciałbym go zniszczyć. Wcześniej robiłem zdjęcia starą analogową prakticą (dobre 15 lat) i na sprzęcie nie mam nawet ryski ten aparacik też chciałbym zachować w dobrym stanie. W tamtym aparacie pokrowiec był mocowany do otworu na statyw. Od razu podkreślam że nie chodzi mi o minitorby na aparat + akcesoria tylko pokrowiec na sam aparacik tak żeby nie trzeba go było za każdym razem wyciągać i rozpakowywać z pokrowca tylko rozpiąć jakąś zapinkę i robić fotki. Z góry dzięki za pomoc.
stasio88
15-06-2012, 14:38
Niccor:) Spodobała mi się nowa nazwa:) Wydaje mi się że dedykowanego futerału Nikon nie wypuścił. Więc pozostaje szukanie po dostępnych firmach. Myślę że zaraz koledzy napiszą kilka firm oferujące naprawdę dobre pokrowce. Pozdrawiam i Witam serdecznie na forum:)
sokolnik
15-06-2012, 14:44
Witam , szukam dedykowanego pokrowca na D90 + NICCOR 18-105 i nie mogę nic konkretnego znaleźć.
trzeba wyjść z domu do sklepu :) zabrać ze sobą body+obiektyw i sobie zmierzyć. Ja kupiłem w MM, pasował idealnie. Obiektywem do dołu aparat "leży" i jest ok. Mieści się ładowarka, kabel, laserek i osłona przeciwsłoneczna (ledwo ale się mieści) i jeszcze zaślepka do obiektywu (ta od strony aparatu) tak na wszelki wypadek :)
Szczerze mówiąc czegoś takiego jak stare skórzane pokrowce na lustrzanki od dawna nie widziałem (chyba, że do kompaktów i inszych bezlusterkowców) W ogóle trudno mi jest sobie wyobrazić taką konstrukcję do 18-105 ;] Obawiam się że jesteśmy skazani kabury (których osobiście jakoś nie lubię)
mialem cos takiego
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/pokrowiecm-3.jpg
źródło (http://www.fotoamigo.pl/images/pokrowiecm.jpg)
jednak wyglad nie byl zachecajacy :)
Ja mam długiego Case Logica: podobna do tej http://www.ceneo.pl/4887523 Toś fajna torba spacerowa na body + tele.
grissley
20-06-2012, 00:18
Też szukałem takiego pokrowca, ale jak na razie nic nie znalazłem. Lekko nie ma :(
Mhm , w takim razie pozostaje mały wyścig po sklepach bo jak pożyczam aparat siostrze to przeżywa on istną dewastację :| Dzięki za pomoc :)
mialem cos takiego
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/pokrowiecm-1.jpg
źródło (http://www.fotoamigo.pl/images/pokrowiecm.jpg)
jednak wyglad nie byl zachecajacy :)
Kobietom pewnie się podobał :-)
Stach2008
02-07-2012, 14:16
mialem cos takiego
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/pokrowiecm-1.jpg
źródło (http://www.fotoamigo.pl/images/pokrowiecm.jpg)
jednak wyglad nie byl zachecajacy :)
siodełko do roweru? :)
Szczerze mówiąc czegoś takiego jak stare skórzane pokrowce na lustrzanki od dawna nie widziałem (chyba, że do kompaktów i inszych bezlusterkowców) W ogóle trudno mi jest sobie wyobrazić taką konstrukcję do 18-105 ;] Obawiam się że jesteśmy skazani kabury (których osobiście jakoś nie lubię)
Wszystko jest, tylko kosztuje swoje: http://www.skytoptrading.com/lecaformedsc.html ;)
grissley
04-07-2012, 18:17
To akurat pełni pożądaną funkcję, ale jest toporne, wielkie i brzydkie - o cenie nie wspominając...
Wszystko jest, tylko kosztuje swoje: http://www.skytoptrading.com/lecaformedsc.html ;)
Tak właśnie sobie to wyobrażałem: potwornie niepraktyczne i drogie :) Znajdzie mnóstwo nabywców wśród najbardziej dystyngowanych hipsterów ^^
A tak serio, skórzane pokrowce to był znakomity patent bo służyły i służą przez dziesięciolecia, walory estetyczne też nie są bez znaczenia - czarny pokrowiec do EXY, wyściełany czerwonym zamszem jest po prostu przyjemny dla oka i niezniszczalny. Pokrowce do nowych bezlusterkowców trochę nawiązują do tej tradycji. Kiedy jednak w grę chodzi większa ogniskowa (o solidnym body nie wspominając) to rozwiązanie staje się moim zdaniem absolutnie bezużyteczne.
grissley
05-07-2012, 14:44
Przy dłuższej lufie pewnie tak. Ale jak chce się podejść minimalistycznie, a pomimo tego mieć lustro pod ręką, to body bez gripa, z jakąś 50tką czy 35tką, w futerale a'la zenitowy, byłoby idealne.
grissley
18-07-2012, 14:07
Właśnie kupiłem za stówkę nowe CF-D100.
Z lekkimi oporami, ale dało się przypasować do S5pro (D200) :)
Ja mam długiego Case Logica: podobna do tej http://www.ceneo.pl/4887523 Toś fajna torba spacerowa na body + tele.
ten futerał jest super - też długo szukałem żeby było wzmocnienie od strony obiektywu - tutaj jest taka nakładka z tworzywa, nie da się jej zgnieść (oczywiście w rozsądnych granicach)
dodatkowo do zasuwanej kieszeni po jednej stronie udało mi się wcisnąć... 35mm 1.8, mimo że na body był na najcieńszy przecież 18-105
teraz z tamronem mieści się luźno...
do drugiej kieszeni zapasowa bateria a z przodu karta zapasowa i polar z połówkowym
wybrana w sklepie - wziąłem ze sobą aparat i szukałem odpowiedniej
polecam
stary skórzany pamiętający jeszcze analogową minoltę poszedł do tzw. lamusa
nawet był ok, ale najbardziej przeszkadzało mi, że nie miał uchwytu do ręki na zasuwanej pokrywie (trzeba było trzymać cały czas na lub za pasek) i brak dodatkowych kieszeni - była tylko jedna
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.