PDA

Zobacz pełną wersję : Duża torba poszukiwana



MikeM
11-06-2012, 11:49
Vitajcie,

Googluję, czytam fora jednak konkretnej odpowiedzi na moje pytanie znaleźć nie mogę....
Poszukuję torby na sprzęt. Do tej pory korzystałem z plecaka, do noszenia sprzętu super, ale gdy trzeba do niego sięgnąć po obiektyw....sami wiecie....

Założenie jest takie, że do torby ma wejść - 2x Body, 5 obiektywów (w tym 70-200 f/2.8, reszta mniejsze gabarytowo), 3x lampa + *******y (filtry kable wyzwalacze itp).

Niestety nie znalazłem opisu gdzie ktoś by informował o tym, że 2x body + 70-200 się mieści. Zazwyczaj jest albo napisane o 2xbody albo body +70-200. A ja chcę i to, i to.

Ktoś może nosi podobny zestaw w torbie, proszę o polecenie :)
Thank you from the mountain.

Mike

Matey3000
11-06-2012, 12:15
Jak torba, a nie walizka, to Lowepro Magnum 650AW.

paparazzi89
11-06-2012, 13:13
też szukam właśnie torby na podobny sprzęt, niedługo pewnie pojadę spakować sprzęt do Lowepro 450 - ale wątpie czy wejdzie ;/

oge
11-06-2012, 13:34
http://bagfinder.lowepro.com/lp/choose-model
spróbujcie tutaj.... po wpisaniu całego osprzętu kolegi MikeM wyskoczyło mi kilka pozycji.

Emhyrion
11-06-2012, 15:56
Ja mam Naneu 115F Sahara. Mieszczę w środku: 10-20, 17-70, 105, 70-200 podpięte do body, lampę, TK2x i mnóstwo szpejów. Torba ma dożywotnią gwarancję, cokolwiek to znaczy. Jeśli chcesz dużą torbę to tę mogę szczerze polecić.

Fludi
11-06-2012, 22:32
Spróbuj może Lowepro Outback 300, chyba wszystko co wymieniłeś powinno się zmieścić. A jak nie, to możesz dołożyć dodatkowy pokrowiec na obiektyw z boku.

FHR
11-06-2012, 22:46
Proponuję dobrze rozważyć ten zakup. Gdy wsadzisz to wszystko do torby, to urwie Ci ramię. Do tego taka torba jest mało poręczna. No chyba, że chodzi jedynie o przewożenie sprzętu, nie o wykorzystanie w reportażu itp.

Toma
12-06-2012, 14:14
Mam 2 torby - jedna to Tamrac Pro 12, w niej upcham cały dobytek (2xd700, 1 grip, N70-200, 85/1.8, 35/1.8, 28-75/2.8, 16/2.8, 50/1.4, 28-105, 3 lampy, wyzwalacze, akumulatory, 2 ładowarki), jest ciężko, ale jak jest wymagająca impreza i muszę mieć wszystko, to nie ma zmiłuj się. Ale ostatnimi czasy radzę sobie z systemową torbą Nikona, czyli CE-EU04 (nie mylić z jej mniejszym następcą CF-EU04) - torba to jest jakieś 1/3 wielkości tamraca :), w niej noszę: 70-200, 16/2.8, 28-75, 50/1.4, 3 lampy, wyzwalacze, w tym czasie oba body z 85 i 35 na pasku reporter dual są przy mnie, na koniec imprezy upycham do torby oba body, ale to tylko na czas transportu. Warto mieć 2 torby na różne okazje.

MikeM
12-06-2012, 20:16
Proponuję dobrze rozważyć ten zakup. Gdy wsadzisz to wszystko do torby, to urwie Ci ramię. Do tego taka torba jest mało poręczna. No chyba, że chodzi jedynie o przewożenie sprzętu, nie o wykorzystanie w reportażu itp.

Tak, masz rację, wiem, ale mam też plecak w którym to wszystko mogę spakować, jest fajnie gdy trzeba chodzić, ale włożyć / wyciągnąć na szybko już gorzej. Mam jeszcze jedną torbę, ale ta już jest całkiem za mała by nosić w niej 70-200 - bo to jednak kawał rury :).


Mam 2 torby - jedna to Tamrac Pro 12, w niej upcham cały dobytek (2xd700, 1 grip, N70-200, 85/1.8, 35/1.8, 28-75/2.8, 16/2.8, 50/1.4, 28-105, 3 lampy, wyzwalacze, akumulatory, 2 ładowarki), jest ciężko, ale jak jest wymagająca impreza i muszę mieć wszystko, to nie ma zmiłuj się..

Tamrac Pro 12 chyba ciut za duża jak dla mnie, ale Pro 8 chyba będzie w sam raz, i nawet cena z nóg nie zwala - mniej niż 300zł w EuroRtvAgd do którego mam nie tak daleko. Trzeba zamówić i pomacać :)

Reed
13-06-2012, 11:04
Think Tank Retrospective 20 lub 30

FHR
13-06-2012, 11:32
Tak, masz rację, wiem, ale mam też plecak w którym to wszystko mogę spakować, jest fajnie gdy trzeba chodzić, ale włożyć / wyciągnąć na szybko już gorzej. Mam jeszcze jedną torbę, ale ta już jest całkiem za mała by nosić w niej 70-200 - bo to jednak kawał rury :).

Zastanów się może nad kupnem kamizelki Newsweara. Pojemna, wygodna w użyciu, zapewnia szybki dostęp do sprzętu i nie urywa ramienia.