Poprosturysiek
11-06-2012, 01:36
Powiem tak, kończy się drugi dzień testowy i naprawdę jestem zdumiony tą puszką, ona jest faktycznie wyjątkowa... Dotychczas wszystko co kupiłem (elektronika, auta itp.) to działało idealnie, do pewnego stopnia uważam się za osobę mającą szczęście w tej dziedzinie. Dlatego śmiało nabyłem tą puszkę, przekonany że i tym razem okaże się, że "ludzie różne dziwne rzeczy wypisują, a życie swoje".
Stwierdzone problemy:
1. Wczoraj próbuję wyłączyć, tzn. przesuwam cyngiel w pozycję OFF, a na górnym wyświetlaczu wszystko zostaje, jeszcze raz ON potem OFF i tak kilka razy, cały czas wszystko zapalone, zero reakcji. Dopiero po wyciągnięciu i włożeniu baterii wszystko wraca do normy. Dzisiaj do wieczora było OK, i znowu to samo. Wyjąłem baterię, włożyłem i jest już dobrze. Ale takie rzeczy nie powinny w ogóle mieć miejsca w sprzęcie za 1000 euro, tak znanej marki! W D90 nigdy nie miałem takiego problemu, mimo że mam nawyk (jeszcze po kompaktach) wyłączania sprzętu przy najkrótszej nawet przerwie. Tam migawka miała 52 tys. i nigdy nie było takiego problemu, w ogóle żadnego problemu z elektroniką, oprócz tego, że czasem trzeba było poprawić styki obiektywu.
2. Podczas spaceru kilka sekund po zrobieniu fotki usłyszałem dwukrotnie dźwięk migawki, tak jakbym zrobił dwie fotki, w odstępach 1 sekundy. Małżonka też słyszała, więc mi się nie przesłyszało, nie było to na pewno grzechotanie kulki położenia aparatu. Sprawdziłem też na monitorze, nie było żadnych kolejnych fotek, czyli dźwięk nie był spowodowany przypadkowym naciśnięciem spustu migawki.
3. Podłączyłem przez HDMI do TV żeby zobaczyć wyniki sesji plenerowej. Na górnym wyświetlaczu pojawiło się prawidłowo "CEC", ale w TV nic. Wyłączyłem aparat, odłączyłem kabel HDMI, włączam ponownie, a tu err, nie czyta karty. Tę samą kartę przekładam do slotu nr 2, wszystko ok, z powrotem do slotu nr 1 - znowu err. Inną kartę do slotu nr 1 - jest ok. No to znowu tą pechową, uff zadziałała tym razem. Bez komentarza.
Co do AF, to za wcześnie na jednoznaczne wnioski, w każdym razie nie odczułem żadnej poprawy w stosunku do D90, mam wrażenie że system AF działa z pewnym opóźnieniem w stosunku do D90 (testowałem tylko na AF-S), ale to może być subiektywne odczucie.
Niepokoi mnie też występowanie kompletnie nieudanych fotek, w D90 nie zdarzało się to (z tym samym szkłem). Ale być może to niedomagania mojego warsztatu.
Stwierdzone problemy:
1. Wczoraj próbuję wyłączyć, tzn. przesuwam cyngiel w pozycję OFF, a na górnym wyświetlaczu wszystko zostaje, jeszcze raz ON potem OFF i tak kilka razy, cały czas wszystko zapalone, zero reakcji. Dopiero po wyciągnięciu i włożeniu baterii wszystko wraca do normy. Dzisiaj do wieczora było OK, i znowu to samo. Wyjąłem baterię, włożyłem i jest już dobrze. Ale takie rzeczy nie powinny w ogóle mieć miejsca w sprzęcie za 1000 euro, tak znanej marki! W D90 nigdy nie miałem takiego problemu, mimo że mam nawyk (jeszcze po kompaktach) wyłączania sprzętu przy najkrótszej nawet przerwie. Tam migawka miała 52 tys. i nigdy nie było takiego problemu, w ogóle żadnego problemu z elektroniką, oprócz tego, że czasem trzeba było poprawić styki obiektywu.
2. Podczas spaceru kilka sekund po zrobieniu fotki usłyszałem dwukrotnie dźwięk migawki, tak jakbym zrobił dwie fotki, w odstępach 1 sekundy. Małżonka też słyszała, więc mi się nie przesłyszało, nie było to na pewno grzechotanie kulki położenia aparatu. Sprawdziłem też na monitorze, nie było żadnych kolejnych fotek, czyli dźwięk nie był spowodowany przypadkowym naciśnięciem spustu migawki.
3. Podłączyłem przez HDMI do TV żeby zobaczyć wyniki sesji plenerowej. Na górnym wyświetlaczu pojawiło się prawidłowo "CEC", ale w TV nic. Wyłączyłem aparat, odłączyłem kabel HDMI, włączam ponownie, a tu err, nie czyta karty. Tę samą kartę przekładam do slotu nr 2, wszystko ok, z powrotem do slotu nr 1 - znowu err. Inną kartę do slotu nr 1 - jest ok. No to znowu tą pechową, uff zadziałała tym razem. Bez komentarza.
Co do AF, to za wcześnie na jednoznaczne wnioski, w każdym razie nie odczułem żadnej poprawy w stosunku do D90, mam wrażenie że system AF działa z pewnym opóźnieniem w stosunku do D90 (testowałem tylko na AF-S), ale to może być subiektywne odczucie.
Niepokoi mnie też występowanie kompletnie nieudanych fotek, w D90 nie zdarzało się to (z tym samym szkłem). Ale być może to niedomagania mojego warsztatu.