PDA

Zobacz pełną wersję : Dzisiejsze nowości od Canona



<| MICHAŁ |>
08-06-2012, 06:46
w dziale entry level:

650D
http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-650d-rebel-t4i/

sa pierwsze sample:
http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/canon-eos-650d-rebel-t4i-preview-samples

obiektywy 18-135stm oraz nalesnik 40/2,8stm
http://www.dpreview.com/news/2012/06/08/Canon-creates-EF-S-18-135mm-F3-5-5-6-IS-STM-EF-40mm-F2-8-STM

sv
08-06-2012, 09:45
9 crossów,
5 kl/s (lepiej niż w d800 :-)
af w trakcie filmowania
w sumie nieźle jak na body poniżej 3000,-

jjj
08-06-2012, 10:03
5 kl/s (lepiej niż w d800 :-)
No widzisz, ...i jeszcze do tego tańszy ;)

Jasand
08-06-2012, 11:11
A o bezlusterkowcu ani widu ani słychu:)

<| MICHAŁ |>
08-06-2012, 11:19
A o bezlusterkowcu ani widu ani słychu:)
cos slyszalem o lipcu, ale to ploty....

Mekano
08-06-2012, 11:43
A o bezlusterkowcu ani widu ani słychu
Zaspali. :)

a ten 650D - fajnyyyy

pastwisko
08-06-2012, 13:19
fajny ten naleśnik, i ciut szerszy niz 45..

<| MICHAŁ |>
08-06-2012, 13:42
fajny ten naleśnik, i ciut szerszy niz 45..
jego atrakcyjnosc moze wzrosnac jesli bedzie normalnie wyceniony. mnie interesuje rowniez jak wyjdzie optycznie nowy 18-135. Jesli bedzie swietny (co mnie nie bedzie dziwic) to bedzie to dobry strzal. Jesli nie, to 15-85 w polaczeniu z bidaeLka 70-200 bedzie stanowic swietny zestaw.
No ale trzeba sie ciut wstrzymac - niech to wszystko sie pojawi, niech zostanie przetestowane itp itd

pastwisko
08-06-2012, 13:59
jego atrakcyjnosc moze wzrosnac jesli bedzie normalnie wyceniony.

Stawiam ze gdzieś pomiedzy ceną 50/1.8 a 50/1.4, jednak w kierunku 50/1.4

ska
08-06-2012, 14:04
Przy 135 mm i przysłonie F8.0 nie zabija ostrością..

pastwisko
08-06-2012, 14:26
bo to obiektyw, a nie nóż.

<| MICHAŁ |>
08-06-2012, 16:42
Przy 135 mm i przysłonie F8.0 nie zabija ostrością..
jestem wrecz przeciwnego zdania, bo zalezy do czego go porownujesz
jesli do stalek, to zgodze sie, ale jesli do innych hiperzoomow, to jest lepiej niz dobrze - nie zapominaj, ze to przeciez po przeliczeniu (jakby tego nie nazwac) 29-215.
Druga rzecz - czekam na testy na photozone, bo takie radosne pstrykanie, daje tylko ogolny oglad, a ja bym wolal widziec cyferki :)

jaś
08-06-2012, 17:23
specyfikacja 650 jest niezła, trzeba zaczekać na jakieś realne testy, dość ciekawie się zapowiada filmowanie tym korpusem widać że do bezlusterkowca im się nie spieszy - gibany i dotykowy ekran, hybrydowy AF - jesli nie jest istotna wielkość korpusu to te parametry mogą być konkurencyjne dla bezlusterkowców a nawet ta wielkość - xxxD są przecież małe.

d5000
08-06-2012, 22:31
Cenowo narazie jest tak w UK:

Canon EOS 650D Body
£699.95

Canon EOS 650D+18-55mm Lens
£799.95

Canon EOS 650D + 18-135mm IS STM Lens
£1019.95

Remol71
08-06-2012, 22:33
Jednej rzeczy nie rozumiem. Dlaczego Canon nie wypuścił i nawet nie zapowiada Ef-s 35/1.8

Merde
16-06-2012, 14:19
Jednej rzeczy nie rozumiem. Dlaczego Canon nie wypuścił i nawet nie zapowiada Ef-s 35/1.8

Zapewne dlatego, że (zdaniem księgowych) nie musi.
Nikon musiał, bo znaczna część puszek entry-level (tj. wszystkie nowe) nie posiadają śrubokręta i Nikkor 35/2 stawał się manualem.
W systemie Canona EF 35/2 ma autofocus (skrzypiący i powolny, ale jest) na wszystkich korpusach, więc od biedy mógł robić za standard na cropie.
Dla bogatszych oczywiście pozostaje opcja EF 35/1.4 L jako standard, ale jak kogoś stać na ten obiektyw, to już chyba raczej ma FF?

krolewicz
19-06-2012, 18:01
jest jeszcze całkiem niezłe 28/1.8 za znacznie mniejsze pieniadze

wyrwiflak
20-06-2012, 09:33
W systemie Canona EF 35/2 ma autofocus (skrzypiący i powolny, ale jest) na wszystkich korpusach, więc od biedy mógł robić za standard na cropie.

Af w EF35/2 to demon szybkości w porównaniu do 35/1,8DX, robi bzzzt-bzzzt, to prawda ale jest bardzo szybki. Generalnie EF35/2 trochę odstaje od współczesnych szkieł budową i tym "silniczkiem który robi bzzt-bzzt" ale to nie jest szkiełko "od biedy robiące za standard". Optycznie dobrany egzemplarz potrafi być świetny od pełnej dziury (rozrzut jakościowy chyba nieco większy niż u Nikkora, ale też większa ilość leciwych używek na rynku). Jest jeszcze EF 28/1,8 USM mechanicznie przystający do czasów, niestety sporo droższy ale nadal nie ma potrzeby chwytania się 35/1,4L jako ostateczności. 28mm na aps-c to idealny standard.

rafal1980
20-06-2012, 11:41
Szkoda, że 650d bez górnego wyświetlacza :/

<| MICHAŁ |>
20-06-2012, 17:48
no bez, ale to chyba nie jest problem ;)
od czasow kresu moich analogow uzywam tylko wyswietlacza na tylnej sciance, albo informacji wyswietlanej w wizjerze. Jakos nigdy nie widzialem wiekszego sensu w ich posiadaniu, ale krecony we wszystkie strony wyswetlacz na tylnej sciance jest znacznie wazniejszy niz ten na garbie :)

rafal1980
20-06-2012, 18:00
A czy ten kręcony wyświetlacz z 600d i 650d może spełniać funkcję górnego wyświetlacza? Tzn. ostrzenie przez wizjer bez konieczności przechodzenia w tryb live view a na gibanym wyświetlaczu info o przysłonie itp.?

pastwisko
20-06-2012, 18:52
ale jak chcesz patrzeć przez wizjer majac odchylony lcd?

rafal1980
20-06-2012, 19:12
A to wyświetlacz działa tylko w pozycji odchylonej?

pastwisko
20-06-2012, 19:18
no nie, ale wtedy nie bedzie robił za górny tylko za zwykły tylny wyswietlacz :)

rafal1980
20-06-2012, 19:20
To może ja źle sprecyzowałem pytanie ;) Chodziło mi o coś jak na poniższym obrazku ( widzę już, że się da ) ;)
Celuje sobie przez wizjer, po strzale na monitor idzie podgląd zdjęcia wykonanego, a po zniknięciu zdjęcia monitor wraca do takiej postaci tak?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.wearepixelated.com/wp-content/uploads/2011/04/canon_t3i_03.jpg)

<| MICHAŁ |>
20-06-2012, 19:59
nie mialem w reku, ale tak to powinno dzialac

pastwisko
20-06-2012, 20:16
Niby jest to oczywiste...

Aaaale ja bym się nie zdziwił gdyby trzeba to za kazdym razem odpalać jakimś guzikiem - w sensie po wcisnieciu spustu do pomiaru/ostrzenia to info by znikało bo przecież już robisz zdjecie. tak samo po zniknięciu podglądu wlasnie zrobionej foty ekran by się wylączal i trzeba by to info sobie wciskać guzikiem. Producenci lubią takie "wiem lepiej co jest sensowne dla użytkownika". Oczywiscie to takie gdybanie tylko - nie wiem jak jest :)

rafal1980
20-06-2012, 20:21
Tego też się niestety obawiam. Na dłuższą metę może to być denerwujące ;) Ciekawe jak na tle 60D wypadnie 650D..

gavin
21-06-2012, 10:17
Ekran się wyłącza jedynie gdy zadziała czujnik zbliżeniowy. Podczas ostrzenia parametry nie znikają. Czas podglądu można określić, potem pojawiają się parametry.

<| MICHAŁ |>
21-06-2012, 11:47
super, dzieki za info!

pastwisko
21-06-2012, 12:18
Ekran się wyłącza jedynie gdy zadziała czujnik zbliżeniowy. Podczas ostrzenia parametry nie znikają.

Ale da się to wyłączyć?

gavin
21-06-2012, 14:05
Tak.

shaolin
22-06-2012, 17:06
http://www.lensrentals.com/blog/2012/06/canon-40mm-pancake-how-did-they-do-that

W temacie nalesnika...

<| MICHAŁ |>
22-06-2012, 17:30
szkoda, ze mi sie nie odpala strona - ani na safari, ani na firefoxie
edit - juz dziala

<| MICHAŁ |>
22-06-2012, 17:35
http://www.lensrentals.com/blog/2012/06/canon-40mm-pancake-how-did-they-do-that

W temacie nalesnika...


I’m extremely impressed. I’d be impressed if a lens this size and price was just decent, but this one is excellent
aczkolwiek moze martwic bardzo niewielki, ale jednak, rozrzut jakosciowy

krolewicz
22-06-2012, 21:45
przecież oni w tym teście napisali coś zupełnie przeciwnego

"One thing I have to note: the results were VERY consistent. We only had a dozen copies to test but there was little lens-to-lens variation. "

czyli z języka Shakespeare'a na nasze - wyniki były bardzo spójne. Przetestowaliśmy tylko tuzin obiektywów, ale różnice pomiędzy nimi były małe :)

<| MICHAŁ |>
22-06-2012, 21:56
wyniki były bardzo spójne. Przetestowaliśmy tylko tuzin obiektywów, ale różnice pomiędzy nimi były małe :)
ale dalej:

all the copies we tested were close in serial number, so there could be more variation when we get another dozen copiesdlatego w skrocie napisalem, ze jakkolwiek roznice sa niewielkie, to jadnak sa.

co by nie mowic - szklo jest fajne, nowy 18-135 tez jest rewelacyjny, przybajmniej takie sa pierwsze opinie

krolewicz
22-06-2012, 22:46
nie chce robić tutaj off topicu, ale wg mnie facet mówi, że w przetestowanych 12 kopiach różnice były bardzo małe, ale te 12 kopii było jakby z jednej partii (bliskie numery seryjne), więc ewentualnie większe różnice pomiędzy samplami mogą wystąpić, ale nie muszą

<| MICHAŁ |>
22-06-2012, 23:52
literalnie - tak i trudno z tym polemizowac
ja patrze na to od strony praktyki a nie teorii - jesli facet sie zastanawia, to znaczy, ze nie do konca wierzy w brak rozrzutu jakosciowego. gdyby bylo inaczej, to nawet by o tym nie wspominal

wyrwiflak
23-06-2012, 06:57
literalnie - tak i trudno z tym polemizowac
ja patrze na to od strony praktyki a nie teorii - jesli facet sie zastanawia, to znaczy, ze nie do konca wierzy w brak rozrzutu jakosciowego. gdyby bylo inaczej, to nawet by o tym nie wspominal

no tak, skoro facet się zastanawia dlaczego rorzut jest taki niewielki i sądzi że może być to wytłumaczone tym że obiektywy są bliskie siebie w serii, to Ty spokojnie możesz już się martwić, bardzo niewielkim, ale jednak rorzutem jakościowym :-P

"Come on it's a 200$ lens!" ;)

<| MICHAŁ |>
23-06-2012, 07:26
no moze jest to nadinterpretacja z mojej strony, ja jednak lubie byc ostrozny w atakach entuzjazmu. Z checia poczekam na inne testy i jesli i one potwierdza wybitne wlasciwosci tego szkla, to odszczekam swoje niczym nie uzasadnione obawy.
Jak na razie zasada jest nimalze zawsze taka sama - jesli cos jest tanie... to nie jest do konca dobre. Albo sie oszczedza na materialach, albo na jakosci (jakkolwiek rozumianej)
(Parametr "tanie" jest dosc mocno subiektywny)

wyrwiflak
24-06-2012, 19:34
Atak entuzjazmu może wiele wyjaśniać fakt że to recenzja ze strony wypożyczającej obiektywy :)