PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Za górami, za lasami...



Quakerek
02-06-2012, 13:07
...światłem dotknięte tatry,
Zapraszam


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/1663/dsc0883nw.jpg)

Dziękuje

Duder
02-06-2012, 14:03
Bardzo przyjemny obrazek. Świetny pierwszy plan, góry też dobre, tylko dziwna ta różowość.

krzysztofz24
02-06-2012, 14:13
Dobre swiatlo na pierwszym planie. Sam kadr tez spoko. Gory w dali, super widok.
I tu przylacze sie do uwagi poprzednika, o te rozowosci.
Niezbyt gra ten kolor, z barwa swiatla na pierwszym planie.
Dawales jakos filtr w PS?
Poza kolorystyka gor w dali, to swietne zdjecie.

Quakerek
02-06-2012, 14:29
Bardzo przyjemny obrazek. Świetny pierwszy plan, góry też dobre, tylko dziwna ta różowość.


Dobre swiatlo na pierwszym planie. Sam kadr tez spoko. Gory w dali, super widok.
I tu przylacze sie do uwagi poprzednika, o te rozowosci.
Niezbyt gra ten kolor, z barwa swiatla na pierwszym planie.
Dawales jakos filtr w PS?
Poza kolorystyka gor w dali, to swietne zdjecie.

Dzięki za komentarze... Co do "różowości" hm na monitorze na którym obrabiam zdjęcia nie zarejestrowałem takich odcieni... różnica w światle które oświetlało tatry może brać się stąd iż przedzierało się ono przez chmury a pierwszy plan oświetlony był bezpośrednio promieniami słońca.. poza tym odległość do tatr jak i lekka mgiełka panująca tuż za horyzontem pierwszego planu, być może to te warunki spowodowały to iż pierwszy plan różni się 'światłem' od drugiego...

RobertSoul
02-06-2012, 15:24
Stanisławie przyciemniłbym troszkę niebo jak i same górki co by wydobyć z nich światełka :)
Również podostrzyłbym delikatnie same Taterki :)

stroop
02-06-2012, 16:49
Bardzo przyjemne. Widzę, że śniegu już mało :)

geralttt
03-06-2012, 07:39
Supcio, takie róże widzę właśnie za oknem. U mnie jest 5:39 w tym momencie. Nic nadzwyczajnego. Żebym pokazał jakie fiolety tutaj się pojawiają w trakcie zachodów raz na jakiś czas - nikt by mi nie uwierzył.. :)
Git fot!

tbogdanowicz
03-06-2012, 08:09
Uwielbiam poranki w górach, także tego typu zdjęcia mają u mnie punkt za samo zaistnienie :-).
Jedynie ten róż trochę mi nie pasuje.
Rozumiem że kolor światła mógł różnić się od tego na pierwszym planie, ale wolałbym góry ciemniejsze i bardziej kontrastowe. Teraz wyrazisty las, za bardzo je przytłacza.
Nie twierdzę że tak nie było, po prostu piszę jak bym widział to po obróbce.

Hoobie
03-06-2012, 12:17
Stanisławie przyciemniłbym troszkę niebo jak i same górki co by wydobyć z nich światełka :)
Również podostrzyłbym delikatnie same Taterki :)

Dokładnie to samo chciałem napisać, więc pozwolę sobie na podpisanie się :)
Myślę, że warto wprowadzić zmiany, bo praca na tym zyska, a przez to będzie jeszcze bardziej się podobać :)