PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Ona.



Pablo 77
01-06-2012, 22:52
Witam.

Tak prosto :)

Zapraszam



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img545.imageshack.us/img545/401/dsc0243ev.jpg)

grudzinsky
01-06-2012, 23:20
bardzo ladnie w kadrze. czysto, kolory itp itd...ale zabraklo jak dla mnie swiatla zlotej godziny...chyba, ze masz cos schowane z bardziej efektownym swiatlem?

Duder
01-06-2012, 23:55
Boszsze! W kółko ta złota godzina. Szału można dostac, toż to jakieś ograniczenie umysłowe. Ludzie! Zdjęcia można robić o każdej porze! Jak nie lubisz robionych o innej niż złota, to nie oglądaj i nie komentuj, że to nie twoja ulubiona. Jeśli wszystkie foty będą o "złotej" to bedzie potwornie nudno. Poza tym, to przyjrzyj sie uważniej jakie tu jest światło - właśnie ta pora! Sorry za ostre słowa, ale tu w kółko, bezmyślnie wszyscy powtarzają tę prawdę objawioną.
Zdjęcie mi się podoba, szczególnie niebo świetnie wspólgra z tematem.

grudzinsky
02-06-2012, 00:24
Ludzie! Zdjęcia można robić o każdej porze! Jak nie lubisz robionych o innej niż złota, to nie oglądaj i nie komentuj, że to nie twoja ulubiona. Jeśli wszystkie foty będą o "złotej" to bedzie potwornie nudno. Poza tym, to przyjrzyj sie uważniej jakie tu jest światło - właśnie ta pora! Sorry za ostre słowa, ale tu w kółko, bezmyślnie wszyscy powtarzają tę prawdę objawioną.


no nie zgodze sie z toba, a tylko dlatego ze "zlota godzina" rzadzi sie wlasnymi prawami i nigdy tak naprawde nie wiesz jakie swiatlo zastaniesz i to jest w tym najfajniesze...odnosze wrazenie Duder, ze Ty czasami piszesz po to zeby pisac i tak naprawde Twoje posty nic wartosciowego nie wnosza. napisz mi prosze dlaczego "Ostremu" nikt nigdy nie napisal, ze zanudza fotami robionymi w "zlotej godzinie"? kazde jego zdjecie jest inne mimo, ze strzelane w "zlocie" no i wszyscy padaja z zachwutu (ja tez chociaz tego nie ujawniam)

Duder
02-06-2012, 00:39
Własnie po to piszę, by to coś wnosiło -np. to, żebyś przestał klepać komunały i pomyślał, że można inaczej. Zarzucasz mi coś co właśnie sam robisz. Co do Ostrego to palnąłeś głupstwo, bo większość jego fot jest robiona o świcie (też rodzaj złotej-fakt), zresztą on strzela o różnych porach. Nie chodzi o to by nie robić "o złotej" tylko o to, że nie jest to warunek konieczny do osiągnięcia dobrych efektów. Zaryzykuję tezę, że foto o "złotej" czy z mgłą to rodzaj łatwizny, więc nie róbmy z tego religii.

przemek29
02-06-2012, 01:01
Tak prosto :)






A tak smacznie podane

grudzinsky
02-06-2012, 01:48
Co do Ostrego to palnąłeś głupstwo, bo większość jego fot jest robiona o świcie Zaryzykuję tezę, że foto o "złotej" czy z mgłą to rodzaj łatwizny

Czy Ty wogole rozumiesz pisany tekst? czy Ty rozumiesz to co piszesz? bo po tym co napisales odnosze wrazenie, ze klapiesz szczena tylko po to tylko by klapac...skoro to latwizna to udowodnij to! prosze bardzo!

wyzywam Cie na pojedynek. z racj takiej, ze z mglami u mnie kiepsko za to mam mnostwo "zlotych godzin" ustalmy temat "krajobraz w zlotej godzinie" - przyjmujesz wyzwanie? skoro to takie proste jest to dluzej niz 24h nie powinno Ci zajac zrobienie zdjecia...


edyta:
przperaszam autora zdjecia za te akcje, ale czasami czlowiek musi...

jatoja2
02-06-2012, 02:03
Wg tego co kolega napisał to lepiej zróbcie drzewo w południe ;)



Fota super!

Duder
02-06-2012, 02:07
Zaraz, kto tu nie wie o czym mówi? Co chcesz udowodnić pojedynkiem? Że zrobisz lepsze zdjęcie "o złotej"? Jesli nawet, to co z tego? Chodzi o to, że o wiele łatwiej jest zrobić "złotą" niż jakąkolwiek inną, bo i tak wszystkich zachwyca "miodne światełko". Porównywanie naszych umiejętności nie ma tu nic do rzeczy. EOT.

grudzinsky
02-06-2012, 02:11
Duder skoro twierdzisz, ze zrobienie zdjecia "w zlotej" jest dziecinnie proste to idz i zrob i pochwal sie na forum. jak Ci sie nie chce isc to walnij na lenia przez okno z domu. ja Cie prosze nie osmieszaj sie wiecej takimi tekstami jak walnoles powyzej...

Duder
02-06-2012, 02:13
Ja już się kilkoma chwaliłem. Powtarzam EOT.

Sebastianito
02-06-2012, 02:43
Bija sie (http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRMvkdCwyWycjzMAiZ1EEWvyWrXs51eg k2jj16NrFl7xeHL7uUN-etWGmuN)!

Yanluk
02-06-2012, 08:10
Bija sie (http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRMvkdCwyWycjzMAiZ1EEWvyWrXs51eg k2jj16NrFl7xeHL7uUN-etWGmuN)!

:)

A zdjecie zacne.

Pablo 77
02-06-2012, 10:05
bardzo ladnie w kadrze. czysto, kolory itp itd...ale zabraklo jak dla mnie swiatla zlotej godziny...chyba, ze masz cos schowane z bardziej efektownym swiatlem?

To z wczoraj 19:47 także chyba łapie się do tej godziny,ale to światło zza pleców troszkę przyćmione :)

krzysztofz24
02-06-2012, 16:48
Prosto, a z pomyslem. Dobre zagranie pierwszym planem. Nie wdajac sie w dyskusje;-). Swiatlo na tej focie jest takie akurat.

wojpen
02-06-2012, 20:10
Witam,
W kwestii formalnej - mam wrażenie, że niektórzy Koledzy zapomnieli o poście Alfa... - dla przypomnienia link do niego - http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=198838
A do Pabla serdeczna prośba:- Wstaw proszę wersję "Jedynie słuszną" czyli dużą.
Fota jest..... no.. piękna.
Pozdrawiam

grudzinsky
02-06-2012, 20:40
To z wczoraj 19:47 także chyba łapie się do tej godziny,ale to światło zza pleców troszkę przyćmione :)

odnoszac sie do tego zrodla (http://jekophoto.eu/tools/twilight-calculator-blue-hour-golden-hour/index.php) i lokalizacji z Twojego profilu "zlota" zaczynala sie wczoraj o 20:11, czyli byles dobre 20min za wczesnie ;)
jak juz wczesniej napisalem to do opadu szczeny zabraklo mi tego swiatla kladacego sie na lisciach "trawy"
kadr bardzo sie podoba...

arti386
02-06-2012, 20:51
Bardzo ładna fota rolnicza ;)

geralttt
03-06-2012, 07:35
bardzo ladnie w kadrze. czysto, kolory itp itd...ale zabraklo jak dla mnie swiatla zlotej godziny...chyba, ze masz cos schowane z bardziej efektownym swiatlem?

Kurde blaszka - toż to światło na focie jest zajebiaszcze! Ja niczego więcej od niego nie chcę. Jest super! :)

Hoobie
03-06-2012, 12:20
Powiem krótko: przyjemna w odbiorze praca, która mi osobiście się podoba :)

jarekf34
03-06-2012, 16:09
Powiem krótko: przyjemna w odbiorze praca, która mi osobiście się podoba :)
No nic tylko się zgodzić z tym Panem :) Przyjemna fotografia.

żółty
03-06-2012, 18:36
Jest bardzo fajnie, użycie szerokiego kąta bardzo tu pomogło. :)

Iwek_22
03-06-2012, 18:46
szkoda tylko że Autor exifa schował :-)
zdjęcie pierwsza klasa - świetna perspektywa

Pablo 77
03-06-2012, 20:33
szkoda tylko że Autor exifa schował :-)
zdjęcie pierwsza klasa - świetna perspektywa

Ja nie schowałem to program w którym zapisałem :)

A co by Ci to dało ?

Iwek_22
03-06-2012, 21:56
Może bym się czegoś nauczył :-)

Nikonozaur
03-06-2012, 22:13
Dół mi się bardzo podoba i te drzewka daleko. Kolory ładnie zagrały. ;)

malkon
04-06-2012, 01:14
Świetne zdjęcie, tylko zastanawiam się skąd ta "ona", bo ja tu widzę orka z LOTR (nic nie paliłem :P ).

wojpen
04-06-2012, 09:16
No PABLO - nie daj się prosić - daj linka do większej.....

jacekz40
04-06-2012, 12:43
Może bym się czegoś nauczył :-)

To tak na wprost niestety nie działa ;) Prawidłowa ekspozycja to bardzo ważne ale produkt finalny z NEF-a to już zupełnie inna para kaloszy :) Co ręka (autor) to inna wizja.

A co do zdjęcia, tak jak napisał Andrzej, dobrze wykorzystany dół zrobił fajny obraz.

nimnull
05-06-2012, 08:36
Mnie się podoba - przestrzennie i dobre kolory.
Ja jeszcze bym się pokusił o wydobycie więcej światła z pierwszego planu.
Pozdrawiam Mirek

wojtek6308
07-06-2012, 11:35
Ależ się tam ładnie zrobiło :D , dobre foto.