PDA

Zobacz pełną wersję : Manualne szklo do D70???



fridrih
21-06-2005, 16:20
Wiem ze D70 nie gra z zadnymi obiektywami MF jesli nie posiadaja CPU. Ktos moze wie, czy istnieje jaks przejsciowka albo cos innego aby mozna bylo stosowac w tym aparacie szkla manualne?[/i][/quote]

szymony
21-06-2005, 16:28
Ale po co przejścówka to nie Cannon. Mocowanie bagnetowe jest takie same w MF jak i AF.
Ps. Dzień dobry jestem tu nowy i nie przeczytałem faQ :wink:

fridrih
21-06-2005, 16:56
Mocowanie jest takie same ale nie dziala pomiar swiatla... wiec ciezko sie robi zdjecia... gozej niz zenitem... tam sa diodki. Chodzi o to co zrobic zeby po zalozeniu obiektywu MF dzialal pomiar swiatla przymajmniej w programie A

Antonina
21-06-2005, 17:01
Mocowanie jest takie same ale nie dziala pomiar swiatla... wiec ciezko sie robi zdjecia... gozej niz zenitem... tam sa diodki. Chodzi o to co zrobic zeby po zalozeniu obiektywu MF dzialal pomiar swiatla przymajmniej w programie A

NIe ma takiej możliwości ale w czym ci przeszkadz pomiar ja czasem zakładam starego Nikona 35mm 1:2,5 seri E i jest OK
Pozdrawiam i witam

[ Dodano: Wto 21 Cze, 2005 ]

programie A

do manualnego tylko program M

szymony
21-06-2005, 17:04
Chciała by dusza do raju. Trza było D2(coś,tam)nabyć, to nie trzeba było by kombinować :mrgreen:
A przejścówka jest i owszem. Nazywa się to to svierlowsk four, tudzież inny wynalazek zwany światłomierzem.

Antonina
21-06-2005, 17:14
Chciała by dusza do raju.
HA HA :D :D :D
Ale dzisiaj czytałam list czytelnika magazynu Zoom 4/2005 ostatnia strona który pyta czy kupił zepsutą lustrzanke Canon 300D bo nie morze włączyć monitora żeby sobie na nim kadrować

szymony
21-06-2005, 17:16
Ale dzisiaj czytałam list czytelnika magazynu Zoom 4/2005 ostatnia strona który pyta czy kupił zepsutą luszczankę Canon 300D bo nie morze włączyć monitora żeby sobie na nim kadrować

Mogę mu naprawić za free. Teść ma punkt skupu złomu. Chłopaki aż się rwą do palników :mrgreen:

fridrih
21-06-2005, 17:46
Dzieki... ludzilem sie ze cos takiego istnieje...

szymony
21-06-2005, 17:49
Dzieki... ludzilem sie ze cos takiego istnieje...
Zawsze możesz wstawić CPU do manuala. Gdzieś widziałem jak Canonowcy takie sztuczki odstawiali, bo oni zdaje się nie mają potwierdzenia ostrości z manualem.

lamP.Art
21-06-2005, 19:26
Ale dzisiaj czytałam list czytelnika magazynu Zoom 4/2005 ostatnia strona który pyta czy kupił zepsutą lustrzanke Canon 300D bo nie morze włączyć monitora żeby sobie na nim kadrować


Ty się nie dziw. Mam D70 i teksty, że cienki, bo monitorek nie działa sa na porządku dziennym. Każdy robi "zombi" i po chwili....ueeeeee..... monitorek nie działa? to jak się tym roni zdjęcia? A przeważnie każdy z miałczących miał kiedyś zenita..... ech......

Arczi
21-06-2005, 20:46
Tutaj (http://home.carolina.rr.com/headshots/Nikonhome.htm) ma internetowy domek gosc, ktory wstawia CPU do manuali (nie wszystkich - jest lista). Koszt (jesli wierzyc przesylce za $15) to ok. 400 pln. Co ciekawe, dla wiekszosci wyszczegolnionych szkiel wystarczy przeslanie samego bagnetu, wiec sprawa pewnie skomplikowana nie jest :wink:

fridrih
21-06-2005, 21:18
A to ciekawe jest, pewnie nie skorzystam... ale dzieki

gALL
22-06-2005, 11:19
Zawsze możesz wstawić CPU do manuala. Gdzieś widziałem jak Canonowcy takie sztuczki odstawiali, bo oni zdaje się nie mają potwierdzenia ostrości z manualem.

Jest tez przy szklach Nikona, kiedys w sieci znalazlem strone (w USA), koles skupowal rozwalone szkla AF (byleby CPU dziala) i wkladal je do adekwatnych Nikkorow AI-S.

Poza tym jest seria AI-P ... slownie 3 szkla manualne z uP ... ale za to jakie ladne szkla, np. zoom 1200-1700 AI-P ... drobne 16kg metalu i szkla.

szymony
22-06-2005, 11:38
Poza tym jest seria AI-P ... slownie 3 szkla manualne z uP ... ale za to jakie ladne szkla, np. zoom 1200-1700 AI-P ... drobne 16kg metalu i szkla.

O cenie tylko przez grzczność zapomniałeś napisać :wink:
Swoja droga ciekawe ile powiatów trzeba było by oddać w jasyr, by zaspokoić rządania finansowe nikona przy składanu zamówienia na ten słoiczek :wink:

ajt
22-06-2005, 11:55
Jak ktoś lubi majsterkować, to może sobie zrobić przejściówkę z pomiarem do obiektywów z Pentacona Sixa. Swoją konstrukcję opisałem w tym wątku:

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=5090

Czornyj
22-06-2005, 14:05
O cenie tylko przez grzczność zapomniałeś napisać :wink:
Swoja droga ciekawe ile powiatów trzeba było by oddać w jasyr, by zaspokoić rządania finansowe nikona przy składanu zamówienia na ten słoiczek :wink:
Pewnie ani jednego, bo Nikon już słoiki z literką P zakrecił na dobre...

sjm
22-06-2005, 21:44
@Ajt
A może za radą adminia zajmiesz się produkcją na zamowienie ? Admin zgłaszał się jako pierwszy klient jak piszę się jako drugi :mrgreen: :mrgreen:

darsedz
23-06-2005, 13:59
Jesli macie dostęp jakiś lepszy do serwisu Nikona ,(lub innych) to zapytajcie o ceny takiej elektorniki z obiektywów... moze tez dostep do jakichś skasowanych szkieł z dobra elektronika..mysle to to jest glowny powód do rozpatrzenia przed ewentualna produkcja :) Ja moge pomóc od strony warsztatowej i technicznej.

groobcio
21-11-2006, 09:14
ODnawiam :)

Czy temat jakoś dalej się posunął ? :)

Może by tak przerobić w USA jeden obietyw i ktoś by przelookał jak to się robi, jak działa itd, i zaczął przerabiać ?
Ktoś ma pojęcie o elektronice itp. ?

:)

gALL
21-11-2006, 14:40
Nie ma co "lookac", w sieci jest prawie caly opis przerobek ... pytanie skad brac uP.

Poza tym D70 i szklo manualne to taki sobie pomysl, ze wzgledu na jakosc wizjera (Zenit moze z tym czyms konkurowac).