PDA

Zobacz pełną wersję : Ile moge zazadac za zdjecia?



till
08-03-2007, 14:30
Witam serdecznie!

Dostalem propozycje zrobienia zdjec portretowych dzieciom w sieci prywatnych przedszkoli, razem ok 60 dzieciakow, dzieci w wieku 3-5 lat. Rodzice chca otrzymac gotowe odbitki, najprawdopodobniej w formacie 15/21.

Mam w zwiazku z tym pytanie - jak wycenic ta usluge - podac rodzicom cene za jedno zdjecie i wtedy ilosc zdjec dziecka x cena za jedna odbitke czy moze inaczej? Czy mam dac rodzicom plyty ze zdjeciami ich dzieci (i policzyc dodatkowo za plyte)?

Bardzo prosze o podanie KONKRENEJ ceny - ile Wy wzielibyscie za taka robote. Zdjecia maja byc robione w przedszkolu, nie w studio. Wiem, ze kazdy ceni sie inaczej, dlatego prosze, podajcie jakas srednia cene.

Dzieki bardzo

Pozdrawiam

fragles
08-03-2007, 14:55
a jak długo Ci to zajmie? Razem z obróbką. Np jeden cały dzień?
Piszesz "w sieci" - czy będziesz musiał jeździć? Czy 1 lokalizacja?

till
08-03-2007, 15:24
Placowek jest 5, 4 w Poznaniu, 1 pod Poznaniem. Wyglada to tak, ze grupa (a grup jest ok. 7-8) ma zajecia 2 razy w tygodniu, niektore grupy maja zajecia zaraz po sobie i wystarczy przyjechac raz, ale i tak wyjdzie, ze bede musial pojechac przynajmniej 4 razy - czyli 4 dni (kazda placowka w innej czesci miasta). Dzieciakow, jak pisalem bedzie, przynajmniej 60, wiec obrobka tez zajmie troche czasu.

pozdrawiam

PS Nie jest to "zwykle" przedszkole, ale rodzaj swietlicy z zabawami rozwijajacymi dziecko - zajecia trwaja tylko 1,5 godziny, wiec nie bedzie tak, ze mam zajety caly dzien.

fragles
08-03-2007, 15:32
Nie wiem ile się bierze za takie zdjęcia. Nie wiem jak duży i zakorkowany jest Poznań...
Wychodzi, że trzeba poświęcić jakieś 5 dni na całość? - (licząc dojazdy i obróbkę)

Ile w Poznaniu kosztuje portret zrobiony w zwykłym studio, na zasadzie "dzieńdobry, to mój Jaś, poproszę o zdjęcie"?
Dopytaj się w kilku studiach. Rozsądnie to uśrednij. Przemnóż przez 60. Dolicz 30% za dojazdy i daj znać ile Ci wyszło.

wilus
08-03-2007, 15:42
Prawdę mówiąc rodziców nie obchodzi ile godzin spędzisz fotografując i ile kilometrów zrobisz żeby to załatwić, oni chcą mieć fajne zdjęcie i już.
ja robiłem zdjęcia na choince w przedszkolu i brałem kase za odbitki ,nie dawaj żadnych płyt,
13x18- 4 zł
grupowe 15x21- 5 zł
odjąć prowizję dla przedszkola około 20%
dodam że było około 90 dzieci, wszystko w jednym miejscu, pracownicy przedszkola rozprowadzili zdjęcia,
no i ogólnie pracowałem jakieś 4 godziny.

fragles
08-03-2007, 15:51
za 240 zł to nie chciałoby mi się jeździć parę dni, focić, a później obrabiać :)

till
08-03-2007, 15:52
Prawdę mówiąc rodziców nie obchodzi ile godzin spędzisz fotografując i ile kilometrów zrobisz żeby to załatwić, oni chcą mieć fajne zdjęcie i już.
ja robiłem zdjęcia na choince w przedszkolu i brałem kase za odbitki ,nie dawaj żadnych płyt,
13x18- 4 zł
grupowe 15x21- 5 zł
odjąć prowizję dla przedszkola około 20%

Czyli brales 4 zl za portretowe? Jedna odbitka 13x18 to 1,5 zl, 20% dla przedszkola to ok 50 gr, czyli wychodzilo Ci 2 zl od zdjecia na reke?

Norbs
08-03-2007, 17:01
Patrąc z drugiej strony to rodzic ci raczej nie da więcej jak 5 za fotkę z przedszkola- piszę to jako rodzic.
Ale to prywatne przedszkola to może rodzice bardziej dziani krzyknij 10

JK
08-03-2007, 17:15
Gdzieś tu na forum jest wątek o zaniżaniu cen przez amatorów pracujących "z doskoku". Zastanów się chwilę. Jak piszesz, masz z tym 5 dni roboty. Miesiąc ma jakieś 22 dni robocze. Wam wyszło za te 5 dni 240 PLN * 22/5 = 1056 PLN na miesiąc. Przecież z tego nikt nie wyżyje. A gdzie amortyzacja sprzetu? Gdzie składka ZUS? Gdzie podatki? Ta kwota musi być dwa-trzy razy większa, bo inaczej będziesz psuł rynek - jeśli wiesz co to znaczy.

wilus
08-03-2007, 17:16
JK nie zaniżam cen bo tu wszyscy tyle biorą, ja mam o tyle lepiej że pracuję w zakładzie foto i mam tanie odbitki
tak to wygląda...
żdjęcia na choince czyli portrety z mikołajem (poszło wszystko 90 szt)=360zł
grupowe 15x21 (zostało kilka sztuk) = 400zł
przedstawienie (poszło około 100)= 400zł
= 1160 zł
-----------------------------------------------

koszt odbitek wyniósł około 350 zł a prowizja 20% 200 zł = 550 zł

-----------------------------------------------
zysk po odliczeniu kosztów paliwa i odpadów, niecałe 600 zł za 4- 5 godzin pracy, nie mówcie że to mało, bo sie kompleksów nabawie :???:

fragles
08-03-2007, 17:20
Zadzwoń do jakiegoś zakładu foto w Twoim mieście i po prostu spytaj ile oni wzięliby za taką "wyjazdową" sesję.

I tyle.

Będziesz miał jasność :)

Ja tak ZAWSZE robię jeżeli ktoś prosi mnie o zdjęcia (reklamowe np). A ostatnio prosi często.

till
08-03-2007, 17:41
Gdzieś tu na forum jest wątek o zaniżaniu cen przez amatorów pracujących "z doskoku". Zastanów się chwilę. Jak piszesz, masz z tym 5 dni roboty. Miesiąc ma jakieś 22 dni robocze. Wam wyszło za te 5 dni 240 PLN * 22/5 = 1056 PLN na miesiąc. Przecież z tego nikt nie wyżyje. A gdzie amortyzacja sprzetu? Gdzie składka ZUS? Gdzie podatki? Ta kwota musi być dwa-trzy razy większa, bo inaczej będziesz psuł rynek - jeśli wiesz co to znaczy.

To nie do konca tak - 5 dni, ale nie 8 godzin dziennie, tylko 1,5 godziny na robienie zdjec + czas na obrobke materialu. Wiem co to jest zanizanie cen i nie mam zamiaru tego robic. Sytuacja wyglada tak, ze dzis bylem w jednej placowce i robilem zdjecia podczas zajec - nic pozowanego, taki reportaz. Szefowa przedszkoli powiedziala, ze kilka dni przede mna wynajeli jakas profi pania fotograf, ktora rozwalila im cale zajecia, przeszkadzala prowadzacym itp, miala dostarczyc po 3 odbitki na dziecko a przywiozla tylko 2 i teraz dzwonia za nia po reszte, za ktora juz zaplacili...

Moze teraz sytuacja jest bardziej klarowna - nie chce zanizac cen, wiec moze ktos poda ile by zawolal za taka prace?

dzieki

Rurek
08-03-2007, 18:52
Witam
Problem znam z własnego domowego podwórka, gdy córka uczęszczała jeszcze do przedszkola to standartowy zestaw grupowe 15 x 21 cm portret 15 x 21 cm oraz 2 x 9 x 13 cm (portret np dla dziadków) wszystko to w kolorowy tekturowym albumiku - okładce - łączny koszt 25 zł.
PS
Nie zapomnij o doli dla Dyrektora Placówki :)
Usługę wykonywał zawodowy fotograf

Jacek B.
08-03-2007, 19:10
Nie zapomnij o doli dla Dyrektora Placówki :)
Usługę wykonywał zawodowy fotograf

Z czystej ciekawości bo nie wiadomo co człowieka spotka - taka dola to ile powinna wynosić?

Rurek
08-03-2007, 20:53
Na rzecz przedszkola powiedzmy 2-3 zł od sprzedanego kompletu :)

hondac
08-03-2007, 21:47
Witam
Problem znam z własnego domowego podwórka, gdy córka uczęszczała jeszcze do przedszkola to standartowy zestaw grupowe 15 x 21 cm portret 15 x 21 cm oraz 2 x 9 x 13 cm (portret np dla dziadków) wszystko to w kolorowy tekturowym albumiku - okładce - łączny koszt 25 zł.

Dosłownie tydzień temu odbierałem zdjęcia dzieciaka z przedszkola i za taki sam zestaw zapłaciłem 24 zeta...

Rurek
08-03-2007, 22:04
Mniej poszło na przedszkole ;)

jarwlos
08-03-2007, 22:11
Fajnie wiedzieć ile brać, bo mi ostatnio zaproponowano fotografowanie na bierzmowaniu, 130 sztuk młodzieży :)

Andy_O
10-03-2007, 22:11
W Piasecznie: 3 zdjęcia 13x18 na malowanym papierowym tle z marną kolorystyką, dwie parasolki, zdjęcia bez obróbki = 30zł.
Fotograf robił zdjęcia około 60 dzieci jednego dnia w jednej placówce.

Valdar
24-03-2007, 23:05
Ostatnio córka przyniosła zdjęcia ze szkoły grupowe15x21cm portret 15x21cm oraz 10x15 cm zdjęcia pięknie kolorowe dobra jakość (obróbka komputerowa) cena za cały komplet 32 zł. Moim zdaniem nie jest to wygórowana cena biorąc pod uwagę ze w studio jedna pozycja portret, kosztuje 30 zł w formacie 15x21cm.