PDA

Zobacz pełną wersję : Klub dobrych-programów ... niezły przekręt



Bartek_902
28-05-2012, 13:21
Witam .

Otóż mam przygodę z jednym z portali dobre-programy który jest podrobioną wersją potralu dobreprogramy.pl , wymyślili sobie przekręt który polega na tym iż po rejestracji dowiadujemy się że przyłaczyliśmy się do jakiegoś klubu i roczny abonament wynosi 98zł , wszystkie programy ktore oferują są darmowe więc nie mogą pobierać za nie opłat lecz znalazł się jakiś cwaniak który ominął to w ten sposób .

Od 2 tygodni przychodzą mi na maila wezwania do zapłaty , straszą mnie windykacją itd lecz ewidentnie widać w tym przekręt i chęć wymuszenia pieniędzy .

Czy ktoś z Was jest w tej samej sytuacji i dał się że tak powiem naciągnąć ? Co radzicie , olać to ?

Oto jeden z maili od nich:

Szanowny ,

w dniu 02.02.2012, o godzinie 20:10:36, korzystając z komputera o adresie fizycznym IP: 62.244.136.,zarejestrował się Pan na stronie dobre-programy.pl i zawarł umowę Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zobowiązując się do uiszczenia jednorazowej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych.

Pomimo upływu terminu płatności, do dnia dzisiejszego nie uregulował Pan w pełni swojego zobowiązania. Wobec powyższego wzywamy Pana do zapłaty długu, wyznaczając w tym celu dodatkowy termin płatności wynoszący 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Informujemy, iż dalsze uchylanie się od uiszczenia Opłaty Członkowskiej wywoła szereg dotkliwych dla Pana konsekwencji prawnych. Wykorzystując przysługujące nam środki prawne będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę postępowania sądowego, czego następczym efektem może być egzekucja komornicza Pańskiego długu powiększonego o kwotę odsetek za zwłokę oraz sumę kosztów windykacyjnych, sądowych i egzekucyjnych.

Z chwilą gdy Pańskie łączne zadłużenie wobec spółki G&G Ltd. przekroczy kwotę 200 złotych, wystąpimy z wnioskiem o wpisanie Pana danych osobowych do rejestru dłużników niewypłacalnych, prowadzonego przez wybrane biuro informacji gospodarczej - zgodnie z ustawą z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z dnia 14 maja 2010 r.). Dokonanie takiego wpisu może oznaczać dla Pana całkowitą utratę zdolności kredytowej.

Chcąc uniknąć nieprzyjemnego dla Pana obrotu spraw, związanego ze skutkami postępowania sądowego, ponownie wzywamy Pana do dobrowolnego uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych, w terminie 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Prosimy o uiszczenie należności poprzez przekaz pocztowy lub przelew bankowy, uzupełniony poniższymi danymi:

nazwa odbiorcy: G and G LTD.
kwota przelewu: 98 PLN
nr rachunku: 40114019773939000000002359
tytuł płatności:

W przypadku pytań dotyczących usługi prosimy o kontakt:

email: [email protected]
tel.: 708 288 600 (1,29 PLN/min z VAT)

Z poważaniem,
Klub Dobrych Programów

ropusz
28-05-2012, 13:23
Było parę dni temu na onecie coś o tym ale nie mogę teraz znaleźć.

Mam http://technowinki.onet.pl/biznes/kolejni-naciagacze-na-uslugi-premium-proceder-kwit,1,5140734,artykul.html

qooba
28-05-2012, 13:27
a czytałeś regulamin? spółka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich...

Bartek_902
28-05-2012, 13:30
a czytałeś regulamin? spółka ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich...

Szczerze ? nie , mój błąd , ale nie spodziewałem się tego , po prostu myślałem że rejestruje się na tych właściwych dobrychprogramach.pl , nie spodziewałem się że wkopie się w takie coś , a wtedy jeszcze nie było o tym mowy w sieci że istnieje taki bubel żeby naciągać ludzi

qooba
28-05-2012, 13:31
nauczka na przyszłość - czytać regulamin albo olewać strony wymagające rejestracji z podaniem prawdziwych danych...

Bartek_902
28-05-2012, 13:34
Taaaa mądry polak po szkodzie ... pewnie gdybym miał czas na to żeby to przeczytać to bym przeczytał a ściagałem z tej strony coś co było mi potrzebne na już do zrobienia pracy i nie miałem kiedy czytać iluś stron ...

Ale co najlepsze grożą firmą windykacyjną która prawdopodobnie nie istnieje i jest wielką ściemą żeby przestraszyć tych co nie zapłacili , puki nie przyjdzie mi coś na pismie do skrzynki lub nie zapuka ktoś do drzwi mam to gdzieś

RobertMiernik
28-05-2012, 13:38
Spokojnie, mogą sobie wysyłać powiadomień ile chcą, żerują na tych, którzy się przestraszą i zrobią przelew.

Po prostu dodaj wiadomości od nich do spamu i zapomnij o temacie.

MaciekW
28-05-2012, 13:43
Był już kiedyś przekręt działający na identycznej zasadzie - poszukaj informacji nt. serwisu POBIERACZEK. Sprawa była dość głośna i jest dość dobrze opisana, o ile dobrze pamiętam, to w gruncie rzeczy rzeczywiście nie było się czym martwić, tacy naciągacze żerują na osobach, które się wystraszą.

stock
28-05-2012, 13:50
na razie spokój - pomęcza Cię troche mailami, może jakies pisemka wysla. Na razie bym temat olał. KRD tez bym się za bardzo nie przejmował bo pewnie sciemniają. Ewentualnie mogą sprawę zlecić jakiejś małej windykacji która ---> maile, wezwania itp itd :) Nie kontaktuj się z nimi, nie odbieraj pisemek - przedawni się :)

TOP67
28-05-2012, 13:57
Na KRD to chyba za mała kwota. Marcin się zna, dobrze radzi.

stock
28-05-2012, 13:59
do KRD to od 200zł no chyba że sciągałes jako firma to wtedy 500 :)

Grzybu
28-05-2012, 14:02
hmm zawsze mnie to zastanawiało jak to działa.
A co jeśli zarejestruje się osoba niepełnoletnia? Co jeśli ktoś poda moje dane przy rejestracji?
Na jakiej podstawie stwierdzili że Ty to właśnie Ty??
Gdzie jest jakiekolwiek potwierdzenie Twojej tożsamości??
Niezależnie od tego jak do tego podchodzisz pasowałoby przesłać info do rzecznika praw konsumenta czy podobnej instytucji.
Pobieraczkiem się zajęli, to i tu jest nadzieja.

hubik
28-05-2012, 14:05
Do UOKiKu. W regulaminie tegoż "Klubu" można doszukać się klauzul niedozwolonych.

Erie
28-05-2012, 14:07
Policz ile odsetek w skali roku może być od tych 98 zł? 12,71 zł rocznie, zatem do tych 200 zł aby Cię wpisać do KRD daleko (to nie procent składany i w nastepnym roku odsetki liczą się tylko od podstawy, a nie od podstawy i odsetki). Za 8 lat dopiero te odsetki bedą na tyle wysokie, aby było to 200 zł w sumie.

Inna sprawa, że własne zobowiązania należy płacić, ale jak widzę takie sq... jak pobieraczek czy te dobreprogramy to się nóż w kieszeni otwiera :(.


Tak więc podobnie jak z cwaniaczkiem-pobieraczkiem większość ludzi oleje ich - co najwyżej poczytają i odpowiednio zarchiwizują (w koszu) listy od nich. Notabene ciekawi mnie czy zawarli jakąkolwiek umowę o dystrybucję z producentami tego darmowego oprogramowania i czy tutaj nie szukać ewentualnej drogi walki z nimi.

Majek
28-05-2012, 14:09
Czyli co? Jak siądę w kafejce i i zarejestruję sąsiada, którego nie lubię, to będą go nękać? Fajnie. :twisted: Jak by tak zdobyć jakieś dane tego kolesia, co to założył ten biznes (albo i samej firmy) i zarejestrować go na "pobieraczku" i innych. :-)

Erie
28-05-2012, 14:11
Czyli co? Jak siądę w kafejce i i zarejestruję sąsiada, którego nie lubię, to będą go nękać? Fajnie. :twisted: Jak by tak zdobyć jakieś dane tego kolesia, co to założył ten biznes (albo i samej firmy) i zarejestrować go na "pobieraczku" i innych. :-)

tak w ramach wzajemności ;) ludzików z firmy A zarejestrować na portalach B, C... Z, B na A, C, D...Z itd - tylko pewnie okaże się, że koniec końców i tak właścicielem jest ten sam milusi człowiek (aby nie napisać s...)

burz
28-05-2012, 14:33
Olej ich. Tak samo żeruje niejaki pobieraczek.pl, też straszą windykacją i sądami, a jeszcze nikogo sąd z powództwa pobieraczka nie skazał. Za to właściciele tegoż sami zostali skazani za wprowadzanie w błąd internautów:
http://skierniewice.naszemiasto.pl/artykul/1312899,rozkosz-szybkiego-pobierania-kosztuje-wlasciciele-portalu,id,t.html