PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY Współpraca D70 + SB800 +SB600



Boomerang
21-06-2005, 11:00
Jak ustawić ten zestaw do odpalenia w konfiguracji
-lampy "wolnostojące", pokierowanie z D70 bez błysku oświetlającego z aparatu
- jak wyżej z błyskiem oświetlającym z D70
-800 na aparcie, błysk oświetlający z dwóch lamp.

Niestety nie mam instrukcji pełnej z tych sabinek i leżę jak na razie :-)

Jakie grupy, jakie kanały. Co ustawić na aparacie. Po wczorajszych próbach jestem załamany. Lampy dają efekt latarki na zdjęciach. To znaczy nie dają światła rozproszonego tylko słabe snopy światła. Wygląda to fatalnie, zmiana zooma manulanego nie pomaga.

Pomocy

szymony
21-06-2005, 11:21
A wystarczyło parę postów niżej zerknąć.
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=10316

Boomerang
21-06-2005, 13:42
Dziękuje, widziałem. Móje pytanie jest rozbudowane o dodatkową lampe i wtedy pojęcie grup i kanałów się komplikuje. Niestety nie czuje się na siłach czytać o tym po angielsku

szymony
21-06-2005, 14:47
Twoje pytanie jest dokładnie identyczne, ponieważ masz zamiar za pomocą wbudowanego błyskograta sterować innym(i). Jazda zaczeła by się gdybyś na korpusie miał zapiętą SB800 i nią sterował innymi błyskogratami (SB800/SB600).

kacperek
21-06-2005, 15:27
-800 na aparcie, błysk oświetlający z dwóch lamp.

Szymony tutaj chyba wlasnie pyta o SB800 na aparacie a SB600 poza :)

szymony
21-06-2005, 15:47
Dobra to od początku. Niech Boomerang napisze ile ma tych lamp, bo D70 +SB800, +SB600 to u mnie wychodzi 2 błyskograty wolno stojące i trzeci wbudowany sterujący.
Jakby jeszcze zapodał przykład "słabych snopów" i co jak miał ustawione to może coś uradzimy.
Mam nadzieję że nie próbował tymi dwoma błyskogratami oświetlić lotniska :wink:

irekka
23-06-2005, 13:49
Nie mam dwóch lamp zewnętrznych, ale myślę, że bedzie identycznie jak przy sterowaniu jednej. Kanał grupa - z podanego linka. Sterowanie za pomoca lampy wbudowanej powoduje że wysyła ona tylko błyski komunikacyjne - nie oświetla planu. Tu masz odpowiedź na swoje pierwsze pytanie.
Ad 2 - gbybyś chciał skorzystać jednak ze światła lapmy wbudowanej to mam zła wiadomość - sb600 nie ma su-4 czyli fotoceli. Można co prawda podpiąć ją kabelkiem do sb800 i ta ją wyzwoli. Nie działa automatyka - silę błysku musisz ustawić ręcznie. (D70 nie steruje fotocelą w trybie su-4 auto). Przy kombinacji sb800 przypięta do korpusu - myślę (nie mam doświadczeń), ze to powienno być najprostrze - ale niech wypowiedzą sie Ci co robili takie połączenia.

Boomerang
23-06-2005, 14:22
Słabe snopy były wynikiem zbyt bliskiego ustawienia lamp od fotografowanego przedmiotu (około 1,5 metra). Po odsunięciu na 3-4 metry wszystko jest ok.