PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 06 GP Monaco



adolfik9501
23-05-2012, 16:29
Witam.

Tuż za rogiem czai się FORMULA 1 GRAND PRIX DE MONACO 2012 na torze ulicznym Circuit de Monaco. Będzie to 59 edycja tego wyścigu. Debiutował w 1950 roku, powrócił po przerwie w 1955 roku i od tego czasu nieprzerwanie gości w kalendarzu F1.

Rzut oka na układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Widok z satelity (zaznaczyłem przebieg toru):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

( 43°44'11.69" N, 7°25'19.95" E (https://maps.google.com/maps?q=43.733611,7.421667&ll=43.733616,7.421672&spn=0.012652,0.032895&t=h&z=16)).

Trochę danych technicznych:

Obecnie ścigamy się na 10 wersji toru, która powstała w 2003 roku.

Długość toru: 3340 m
Ilość okrążeń: 78
Dystans wyścigu: 260.520 km

Strefa DRS:

Pomiar: pomiędzy zakrętami 16 i 17.
Aktywacja: po wyjściu z zakrętu numer 19 na prostą startową.

W związku z tym, że można używać w treningach i kwalifikacjach DRS na całej długości torów w Monaco zrobiono wyjątek, już w zeszłym roku, ze względów bezpieczeństwa zabronione jest używanie DRS w tunelu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2003 - Juan Pablo Montoya (Williams FW25/BMW P83 3.0 V10) 1:42'19.010 hrs. 152.772 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 2:09'38.373 hrs. 141.814 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'13.556 min. 163.467 km/h.

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'14.439 min. 161.528 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Czwartek, 24 maja 2012 r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 26 maja 2012 r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 27 maja 2012 r:

Wyścig: 14:00

Jeśli będzie działał to dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/). Streamy dla nie mających innej możliwości do wyszperania na stronach: http://www.vipbox.tv/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://www.meczyki.pl/.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

WOEdAf7Rl2U

7i7jYbhs0JA

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przypominam o karze dla Schumachera za staranowanie Senny podczas GP Hiszpanii. Manewr ten będzie kosztował go pięć miejsc do tyłu na starcie do wyścigu.

Zapraszam.

a_iverson
23-05-2012, 17:22
Ja obstawiam Lewis'a.

adolfik9501
24-05-2012, 11:42
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:21,603.

McSimus
24-05-2012, 15:06
A co Kimmiemu ?

shaolin
24-05-2012, 15:11
Lotus’s Kimi Raikkonen, who sports a James Hunt paintjob on his helmet in Monaco, didn’t get a timed lap as the team worked to change his steering set-up.

To ;)

adolfik9501
24-05-2012, 15:37
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:21,048.

shaolin
24-05-2012, 15:47
Groszkowi chyba sie podoba pierwsza trojka (mowie o miejscach, a nie o kierowcach :D) ;) Kimi cos wolno w drugim, ale to lepszy wynik niz w pierwszym treningu :mrgreen:

jjj
24-05-2012, 19:18
Chyba coś kombinują w Lotus-Renault
...taka różnica w czasach pomiędzy bolidami

Slon
24-05-2012, 19:21
w czasie drugiego treningu spadl deszcz i chyba Kimi nie zdążył wykrecic przyzwoitego czasu na suchym

Celeborn
24-05-2012, 21:31
Ja obstawiam Lewis'a.

Mechanicy nie dopuszczą do tego :-D

mirtius
24-05-2012, 22:19
Massa walczy :D Ferrari chyba wreszcie ruszyło do przodu. RBR daleko - dobrze tak dziadom :) Coś czuję, że Hamilton ostro pociśnie w kwalifikacjach, a Button utrzyma 1 miejsce z 2 treningu. Wyścig na tych nieprzewidywalnych oponach Pirelli na torze, gdzie bandy są na wyciągnięcie ręki zapowiada się wypadkowo :)

adolfik9501
26-05-2012, 12:02
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:20,420.

shaolin
26-05-2012, 14:11
Dac Perezowi samochod ;) chociaz na ripleju wygladalo, ze bardzo chcial skrecic tylko cos nie wyszlo ;)

siona
26-05-2012, 14:12
oj tam oj tam
przynajmniej jest ciekawie


szumi nieźle daje :shock:

siona
26-05-2012, 15:08
HA !
i tyle wystarczy :D

Boryszuk
26-05-2012, 15:09
Alez Schumacher musi byc wkurzony :-P

Sebastianito
26-05-2012, 15:10
Szumi jednak troche ikry ma nadal...

Marek a ty bys sie nie wkurzyl gdybys startowal za wolniejszymi?

Boryszuk
26-05-2012, 15:13
No wkurzylbym sie, zwlaszcza ze Schumi pokazal, ze wciaz umie jezdzic ;)

adolfik9501
26-05-2012, 15:13
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Mercedesy dziś mocne.

Przypominam o karach:

Schumacher + 5 miejsc;
Maldonado + 10 miejsc;

shaolin
26-05-2012, 15:53
Fajnie, ze Szumaker pokazal jak sie jezdzi w miescie, szkoda troszke ze Groszkowi nie udalo sie utrzymac PP, ale jeszcze przyjdzie jego czas :D Dziwi mnie pozycja Guzika, ale moze jutro podskoczy odrobine do gory. I dobrze, ze Kimi sie obudzil bo w Q1 i Q2 ledwo cisnal.

adolfik9501
26-05-2012, 20:38
Przypominam o karach:
(...)
Maldonado + 10 miejsc;

Wymieniono mu w bolidzie skrzynię biegów, więc dostał jeszcze ekstra + 5 miejsc. Startuje ostatni.

shaolin
27-05-2012, 14:32
Zolta TV mnie dzisiaj oszukala i zamiast F1 puszczaja mecz (najwazniejszy w sezonie chinskiej ligi) i mistrzostwa swiata w badmintonie... :D

Wiec zanim znalazlem stream dzialajacy to juz 20 okrazenie... widze, ze juz na poczatku sie dzialo. Groszek odpadl :cry:

Sebastianito
27-05-2012, 15:49
No i cacy!

shaolin
27-05-2012, 15:54
Ladnie sie to wszystko rozegralo, ale szkoda Szumakera :cry: Jechal, jechal i nie dojechal...

siona
27-05-2012, 15:56
dużo pecha ma

Celeborn
27-05-2012, 16:03
Jak na Monaco to wyścig był wyjątkowo nudny.

siona
27-05-2012, 16:10
zgadzam się
wyjatkowa procesja

mirtius
27-05-2012, 18:57
Chyba najnudniejszy wyścig w tym sezonie. W zasadzie wszystko rozegrało się na pierwszym okrążeniu, zwłaszcza starcie. Potem była tylko walka w środku stawki, ewentualnie pitstopy nieco pozmieniały. Pierwsze 6 bolidów - procesja do mety :) Żaden nie odważył się pocisnąć, bo wolał zachować swoją pozycję, dzięki czemu wygrał Webber ;)

adolfik9501
27-05-2012, 22:55
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Odnoszę wrażenie, że opony zabiły ten wyścig. Szkoda podejmować ryzyko i opon niszczyć, więc jedziemy pociągiem. Najlepszym tego przykładem Button i Kovalainen - przecież Button się za nim wiózł praktycznie cały czas, a nie z nim walczył. McLaren przez cały wyścig jedzie 1 - 2 sek. za Caterhamem (!). Monaco generalnie studzi zapędy do szaleńczej jazdy (nie dotyczy Pereza), ale procesja fajna nie jest, zwłaszcza jak akcji żadnej podczas jej nie ma. Przecież kierowcy z czołówki nawet nie próbowali wyprzedzać.

Przy tak dziadowskich oponach aż się prosi o powrót tankowania, z tym że zbiorniki powinny pozwalać przejechać ok. 30% dystansu wyścigu.

Z plusów:

Zwycięstwo Webbera ;)
13 Kovalainen.