PDA

Zobacz pełną wersję : filmy KODAKa



gmoszkow
21-06-2005, 00:18
Witam

Właśnie dostałem próbki od Kodaka

1. Ektachrome E100 VS - Slajdy
2. Portra 400 VC - Negatyw kolor
3. Portra 160 NC - negatyw kolor
4. TMAX 100 - negatyw cz/b
5. TMAX 400 - negatyw cz/b

Powiedzcie mi więc czy

2 i 3 to takie odpowiedniki NPH w Fuji???

1 to tak jak velvia czy realia???

4 i 5 to jak rozumiem dobre negatywy czarno białe czy się mylę???

A może ktoś zdradzi w jakiej cenie są te materiały, bo już dawno nic nie kupowałem i nie wiem ile takowe filmy kosztują.

Pozdrawiam

Grzegorz

Czornyj
21-06-2005, 09:33
1 - to b. fajny slajd kodaka - vs oznacza Vivid Saturation, czyli żywe nasycenie barw. Oczywiście jest odpowiednikiem Velvii, choć subiektywnie wydaje mi sie, że Velvia jest chłodniejsza - piekne zielenie i błekity, a VS ciepły - ładne żółcienie, karminy, oranże. Śmiałem sie nawet swojego czasu, że producent ujawnia charakter filmu kolorem opakowania - Kodak jest żółty, Fuji - zielona. Jedyną wadą tego filmu jest zabójcza cena...
2-3 - nie bede sie wypowiadał, b. rzadko używam kolorowych negatywów... Jedyne co pamietam, to że są to negatywy portretowe, raczej neutralne, ładnie oddające kolor ludzkiej skóry. Oznaczenie NC - oznacza Naturalne Kolory, VC - Żywe Kolory. O zaletach i wady tych filmów najlepiej chyba pytać speców od ślubów...
4-5 - bardzo dobre filmy cz-b., oczywiście negatywy, do wywoływania recznego.

st_luk
22-06-2005, 11:53
Witam

Właśnie dostałem próbki od Kodaka

1. Ektachrome E100 VS - Slajdy
Pozdrawiam

Grzegorz

Słyszałem o tym slajdzie same pozytywne opinie :) Nie używałem go jeszcze, ale jestem wlaśnie na etapie szukania dostawcy tego materiału. Z tego co udało mi się dowiedzieć Wojtek Cejrowski fotografuje tylko i wyłącznie na Kodaku E100VS podczas swoich wypraw w bezkresne dzungle Ameryki Południowej i zjadł zęby zanim doszedł do tego, który mu najbardziej odpowiada. Wymieniałem z nim opinie na temat slajdów Fuji i pisał, że w tropikach kiedy użyje Fuji zawsze jest niezadowolony, bo slajdy Fuji zbyt mocno uciekają w zieleń, zaś E100VS idzie w błękity :)

Jak tylko strzelę rolkę E100VS to opiszę swoje wrażenia :)

lamP.Art
23-06-2005, 10:27
Ja też jestem za VSem :) Z Fuji używam tylko Astii, ale jak cokolwiek robić (szczególnie krajobrazowo) to tylko na VSach.

Czornyj
23-06-2005, 10:40
A ja b. lubie Velvie - może w tropiku sie nie sprawdza, ale do naszych polskich, mdławych landszawcików jest idealna...