PDA

Zobacz pełną wersję : Obsluga lampy blyskowej SB-26 jestem w tym laikiem



szakal.aw
16-05-2012, 13:53
witam, wreszcie kupilem sobie lampe blyskowa padlo na Nikona SB-26.
jak lampa dotarla to stwierdzilem ze sporo przeplacilem bo 390zl z zlamana stopka bez zadnego okablowania futeralu dyfuzora itp.. ale co bylo to bylo..

poniewaz do tej pory nie posiadalem a jestem amatorem w fotografii za bardzo nie wiem jak co do czego i licze na wasza pomoc bo juz sporo czytalem w necie ale nadal nie za bardzo wiem co do czego.

1-co daje zmiana ISO i F w LB bo po zmianie tych wartosci roznicy nie widze. jak ustawiac te wartosci i do czego?
2-co daje modus A i TTL na ktorym powinno sie pracowac? i jak synchronizowac Aparat?
3-na jakich ustawieniach aparatu a posiadam D-200 i blysku mozna robic normalne zdjecia?

macie jakies inne cenne rady co do ustawien?

wykorzystanie LB jest mi jasne co jak odbiac itd.. tylko nie wiem jak zabrac sie za ustawienia po ktorych efektow nie widze.. zwlaszcza ISO i F

R
16-05-2012, 14:13
sb-26 z d200 bedzie pracowala tylko w manualu lub automatyce lampy. nie bedzie ttl. ta lampa nie jest kompatybilna w pelni z dslr.

JacekCz
16-05-2012, 22:01
poniewaz do tej pory nie posiadalem a jestem amatorem w fotografii za bardzo nie wiem jak co do czego
...
macie jakies inne cenne rady co do ustawien?



Powiedz, skąd pomysł, będąc laikiem kupić do cyfry AKURAT taką lampę? Chcesz może jakimś doradcom dać w dziób?


sb-26 z d200 bedzie pracowala tylko w manualu lub automatyce lampy. nie bedzie ttl. ta lampa nie jest kompatybilna w pelni z dslr.

Powiedziałbym że jest mniej więcej tak samo kompatybilna z nikonem cyfrowym *), jak z canonem, czy Panasonikiem Lumix a pewnie i zenitem XP (tzn też da błysk).

*) z małą, ale naprawdę małą gwiazdką, dział prawny mi doradził.

szakal.aw
17-05-2012, 17:13
wlasnie dlatego was pytam czyli z ustawieniami nici.. poprostu bedzie blyskac i jedyne co moge zrobic to zoomowac i to tyle. tak?

zadnych ustawien lub synchronizacji z D200 nie bedzie?

JacekCz
17-05-2012, 17:22
wlasnie dlatego was pytam czyli z ustawieniami nici.. poprostu bedzie blyskac i jedyne co moge zrobic to zoomowac i to tyle. tak?

zadnych ustawien lub synchronizacji z D200 nie bedzie?

Obawiam się że z dogadaniem się z Tobą to nici i tu synchronizacji nie będzie. Synchronizować (o ile to samo rozumiemy pod tym słowem) się będzie nawet z zenitem albo Lumixem.
Przeczytaj co napisał kolega "R".
Instrukcji ani książki o sposobie używania lampy nie mam czasu ani chęci tudzież praw autorskich streszczać.

szakal.aw
17-05-2012, 19:09
przepraszam do dla kogo to jest forum? dla takich zarozumialych balwanow wszechwiedzacych jak ty? czy tez dla ludzi ktorzy sie ucza i chca sie dowiedziec czegos wiecej..

takie wymadrzanie sie z prawami autorskimi itp.. sa nie na miejscu..

lub jak cos jest nie zrozumiale dla kogos a wystarczy prosto odpowiadac..

ALE PRZEPRASZAM i DZIEKUJE za pomoc fantastyczne Forum nie ma co.. ale to juz nie pierwszy raz sie spotykam z taka opinia na temat tego forum i podkreslam niektorych uzytkownikach..

pewnie to na innych forach za interesuje ludzi jakie odpowiedzi sie tu dostaje..

puciek
17-05-2012, 19:39
Tu masz instrukcję do lampy. Niestety tylko po angielsku (nie jestem pewien czy było po polsku) http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1365338.html http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CG4QFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.nikonusa.com%2Fpdf%2Fmanuals% 2FSpeedlights%2FSB-26.pdf&ei=7je1T6XMDsqLswbXqYHhAg&usg=AFQjCNHVhZin5MS3g8TlJfDPY1I9daky7A&sig2=AF4_NoSxoHqjpONi7eMALQ

A tu do innych lamp nikona: http://www.mynikon.com.pl/instrukcje/nikon/flash/instrukcje_lampy_blyskowe_nikon.htm

Jacek_Z
17-05-2012, 21:59
dla takich zarozumialych balwanow wszechwiedzacych jak ty? ..
Kolego, niestety ale za to poszła karteczka.

Lampa SB26 jest bardzo fajna i ma mnóstwo zaawansowanych funkcji, tylko, że ma je z nikonami analogowymi, na filmy. Wtedy był inny system błysku.
Współpraca z nikonami cyfrowymi - tryb (lampy) manualny lub A. Zoom ręcznie. Żadnego TTL, TTL BL, zadnego trybu FP. Synchronizacja normalna, przy "długich" czasach (1/250 i dłuższe, zaleznie od body)

Do nikonów cyfrowych sa lampy o trzycyfrowych symbolach - SB400, 600, 700, 800, 900, one obsługuja nowy system błysku, do cyfraków.

szakal.aw
17-05-2012, 23:17
Jacek_Z

naprawde bardzo dziekuje za odpowiedz.
czyli mogl bym uzywac ta lampe ale wszystkie ustawienia musial bym ustawiac na Manualu w aparacie zgadza sie?

no niestety sie wtopilem w ta lampe troche o SB -24 i SB-26 czytalem i byly bardzo zachwalane widzialem ze ma tez TTL wiec sadzilem ze bedzie to dobry wybor zwlaszcza ze to naprawde tylko amatorkso ma sluzyc..

sa w takim bac razie jakies alternatywy do np SB-800? innej firmy? zeby miala TTLa i wyswietlacz LCD?

co do tego pewnego uzytkownika to fakt ze sie wkurzylem ale sam powiedz dla kogo to jest forum? chyba dla wszystkich.. i takie odpowiedzi nie zachecaja do korzystania z forum i polecania je dalej.. jak tu sie czuje poprostu jak ktos to na innym forum skwitowal (z gory skazany bo inni forumowicze najezdzaja na uzytkownikow).

wiec uwazam ta kartke za nie fair - to nie ja wprowadza zaczepliwa atmosfere nie na temat. pozdrawiam

Jacek_Z
17-05-2012, 23:26
czyli mogl bym uzywac ta lampe ale wszystkie ustawienia musial bym ustawiac na Manualu w aparacie zgadza sie? Byłby to wskazane, bo inaczej możesz dostać nieprzewidywalne wyniki.


sa w takim bac razie jakies alternatywy do np SB-800? innej firmy? zeby miala TTLa i wyswietlacz LCD?
Poczytaj ten wątek:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=198478