PDA

Zobacz pełną wersję : Plecak na nikona d7000 Proszę o pomoc w wyborze.



radziofog
15-05-2012, 22:38
Witam
Waham się pomiedzy plecakami lovepro flipside 200 a 300.
Mam zamiar nosić w nim całą dotąd zebraną szklarnie oraz body d7000
Obiektywy
Nikkor 50 1.4
Nikkor 70-300 Vr
Nikkor 18-105 Vr Kitowy
Tokina 11-16
Body
Nikon d7000
W przyszłości dokupie lampe błyskową która docelowo tez miała by wejśc do tego plecaka.
Który na moim miejscu plecak wybierzecie bo nie mam jak porównać rozmiarów tych plecaków.
http://fotozakupy.pl/plecak/lowepro-flipside-300-aw,8000s
http://fotozakupy.pl/plecak/lowepro-flipside-200-aw,7998s
Za Pomoc z góry dziękuje
Pozdrawiam Radek

darko
15-05-2012, 22:49
Z tych dwóch to ... flipside 400

soja
15-05-2012, 23:16
weź szklarnię i body do sklepu, zapakuj i zobaczysz który bardziej pasuje.
tak forumowo to nie da rady, dostaniesz informacje o preferencjach udzielających odpowiedzi.
Jak ma pomieścić tylko to co podałeś to pewnie starczy f200, no ale jak coś dokupisz, a gdzie filtry, może pierścienie,...,

Nie podałeś jak ma być użytkowany, czy będziesz zabierał na rower, może łódka, opcji wiele.
Ja szwędam się gdzie popadnie, często dobytek jeździ ze mną rowerem - wybrałem lowerpro vertex 100 AW i dla mnie jest super, ale to moje preferencje.

daj więcej informacji jak chcesz porady

gattuso
15-05-2012, 23:33
To ja mogę polecić oto ten plecak
http://www.arkas.pl/sklep/akcesoria-foto/plecaki-fotograficzne/arkas-bp-04-plecak-fotograficzny
Zakupiłem go w Media Markt za 299zł. Mam w nim obecnie d7000 plus kita 18-105, nikorra 35, i sigme 10-20. Niedługo dokupię lampe i jeszcze spokojnie 2 obiektywy wejdzie. W kieszonkach reszta przydatnych rzeczy. Także uważam, że jest pojemny

gusi
16-05-2012, 00:06
weź jakiś wykonany z materiałów olejo-odpornych ;)

rotor
16-05-2012, 00:31
też stałem ostatnio przed wyborem plecaka i po wielu poszukiwaniach znalazłem -> http://www.fotoceny.pl/product/index/id/16590
super cena, super wykonanie, nie jakiś Lowepro, ani Kata ( wtym przedziale cenowym) , nie te materiały co przy dotyku sprawiają, jakby się miały za chwile rozpaść

Yanluk
16-05-2012, 02:03
Ja od siebie tylko dodam zebys kupil plecak wiekszy niz potrzebujesz w tym momencie.
Sprzetu czesciej przybywa niz ubywa :)

skunn
16-05-2012, 09:14
żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się z podobnym pytaniem

Otóż potrzebuję plecak na wycieczki, ale taki, który oprócz komór na foto będzie miał dodatkową komorę na zwykłe rzeczy, czyli 2 w 1 - plecak zwykły + foto. Ze zwykłych rzeczy przydałoby się żeby zmieścił jakąś butelkę z wodą, jakieś kanapki czy coś innego do przekąszenia, jakąś cieniutką kurteczkę od deszczu itp, trochę drobiazgów.
Ze sprzętu foto to D5100 z 18-105 + 55-300 + akcesoria typu filtry itp.

I nie chciałby jakiegoś kolosa, coś w miarę możliwości najmniejszego - chodzi o wygodę, poręczność, wiadomo całodniowe wycieczki. A jeśli chodzi o noszenie to wydaje się całkiem fajnym rozwiązaniem coś w stylu Vanguarda:
http://www.vanguardworld.pl/index.php/pv/products/photo-video/detail-1-1-4-31.html

Jakieś typy, ktoś może ma podobne wymagania i coś może polecić ?

arti386
16-05-2012, 09:26
Polecam Ci http://www.e-horyzont.pl/plecak-fotograficzny-acs-photopack_44780t.html
Używam ten plecak od 2 lat.
Do części fotograficznej mieści mi się Sigma 150mm F2.8 oraz D5000 z podpiętym Nikkorem 17-55.
W kieszeniach bocznym trzymam lampę i pierścienie.
W części turystycznej za dużo niestety się nie upcha. Plecak ma pelerynę przeciwdeszczową.
Bardzo dobrze się go nosi podczas wielogodzinnych wędrówek.

rotor
16-05-2012, 10:04
żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się z podobnym pytaniem

Otóż potrzebuję plecak na wycieczki, ale taki, który oprócz komór na foto będzie miał dodatkową komorę na zwykłe rzeczy, czyli 2 w 1 - plecak zwykły + foto. Ze zwykłych rzeczy przydałoby się żeby zmieścił jakąś butelkę z wodą, jakieś kanapki czy coś innego do przekąszenia, jakąś cieniutką kurteczkę od deszczu itp, trochę drobiazgów.
Ze sprzętu foto to D5100 z 18-105 + 55-300 + akcesoria typu filtry itp.

I nie chciałby jakiegoś kolosa, coś w miarę możliwości najmniejszego - chodzi o wygodę, poręczność, wiadomo całodniowe wycieczki. A jeśli chodzi o noszenie to wydaje się całkiem fajnym rozwiązaniem coś w stylu Vanguarda:
http://www.vanguardworld.pl/index.php/pv/products/photo-video/detail-1-1-4-31.html

Jakieś typy, ktoś może ma podobne wymagania i coś może polecić ?

mam ten plecak w wersji największej UP-Rise 48, 46 wydał się mi za mały, szczególnie, że nie lubie ściągać osłon p.słonecznych z obiektywów
Plecak ma szereg zalet, m.in. przegrodę oddzielającą część foto od rzeczy osobistych można złożyć i tym samym powiększyć część osobistą (kosztem oczywiście części foto), ciekawym patentem jest również poszerzana na życzenie, część dolna kieszeni przedniej (tworzy się wtedy sporych rozmiarów dodatkowa przestrzeń )

skunn
16-05-2012, 10:08
Dzięki za propozycję, jednak cena dla mnie zdecydowanie za wysoka, szukam czegoś za połowę tej ceny czyli coś koło 250 zł. Plecaka używałbym kilka razy w roku - max 2 tyg w ciągu roku, więc nie chciałbym w niego zbyt wiele inwestować. Na co dzień mam torbę Vanguarda Up-Rise i się bardzo dobrze sprawdza, a plecak tak dodatkowo na jakąś dłuższą wyprawę, żeby nie targać zwykłego plecaka i torby na aparat. Wiele plecaków na aparat ma niestety strasznie małe dodatkowe komory na inne graty, chyba że sam plecak jest już jakiś duży co w moim przypadku, nie widzi mi się targać jakiegoś giganta :)


I jeszcze takie pytanie czy ktoś używa plecaków typu Sling, czy są wygodne przy całodniowym noszeniu, czy też lepiej brać klasycznego z dwoma ramionami?

arti386
16-05-2012, 10:18
Jeszcze taka uwaga w kwestii wycieczek ze sprzętem foto.
Mimo, że jestem zadowolony z plecaka, do którego podawałem linka to denerwowało mnie to, że muszę aparat wyciągać ciągle z plecaka, kiedy chcę zrobić zdjęcie.
Z drugiej strony trzymanie aparatu cały czas na szyi ani nie jest wygodne ani dla niego bezpieczne.
Od jesieni dodatkowo używam toploadera z szelakami i gorąco polecam takie rozwiązanie osobom, które wędrują po np. górach z aparatem. Aparacik jest bezpieczny, pojemnik jest z przodu z łatwym dostępem do aparatu.
Tu link: http://www.fotoceny.pl/product/index/id/16410/

rotor
16-05-2012, 10:26
toploader napewno fajnie zabezpiecza sprzęt i jest do niego wygodny dostęp, ale chodzić z czymś takim, to już .. kosmos :)
dlatego szukałem plecaka z dostępem z boku do aparatu, nie trzeba go ściągać całego, tylko z jednego ramienia

arti386
16-05-2012, 10:30
Na początku chodzi się dziwnie, bo zasłania teren bezpośrednio pod nogami. Ale z czasem mózg się do tego przyzwyczaja i jest w stanie ująć ten brak w obliczeniach. Ostatnio wchodziłem na Babią z toploaderem od Krowiarek w 1.5h. ani raz noga nie stanęła w nieodpowiednim miejscu, tylko tam gdzie chciałem.
Też byłem pełen obaw, ale teraz nie zamieniłbym tego na nic innego, wygodne, poręczne, łatwo się zdejmuje i wreszcie aparat nie urywa szyi.

rotor
16-05-2012, 11:35
no napewno trzeba się przyzwyczaić, każdy ma wałsne preferencje i będzie polecał wg. siebie, ale takie dyskusje są potrzebne, by zawęzić krąg poszukiwań pytającemu ;)
aa jedna uwaga jeszcze techniczna, otóż podawane rozmiarówki w necie strasznie mylą, mój przykład: Up-Rise 48 od 46-tki jest niby kilka cm większy, a w rzeczywistości wydaje się o wiele większy

arti386
16-05-2012, 11:37
"każdy ma wałsne preferencje i będzie polecał wg. siebie, ale takie dyskusje są potrzebne, by zawęzić krąg poszukiwań pytającemu "
W pełni się zgadzam z przedmówcą :)

risto
16-05-2012, 13:27
Zobacz Vanguarda Seria ADAPTOR ja mam 46 bardzo sobie chwalę,

mOSAd
25-05-2012, 10:40
Ja tylko dodam, że wielokrotnie plecak foto służył mi do transportu różnorakich innych rzeczy. Przede wszystkim ciuchów jednak. Bo raz chcemy mieć ze sobą cały sprzęt, a innym razem wiemy, że nie będzie potrzebny, jednak aparat warto wziąć. Ale trzeba też wziąć coś jeszcze. Wówczas jest dylemat. Kupić/użyć normalny plecak, czy też fotograficzny. Z fotograficznym jest ta zaleta, że jak mamy poupychane w nim dodatkowe karty, filtry, stopki i masę innych drobiazgów, to nie trzeba wszystkiego przepakowywać. Zatem ze swojej strony polecam plecak zawsze ciut większy oraz taki, który ma przynajmniej jedną sporą kieszeń na dodatkowe rzeczy. Najlepiej w formacie A4 jeżeli się da, ponieważ kolejna dość częsta sprawa to jednak transport jakichś dokumentów, czy to naszych, czy otrzymanych od kogoś. A to folder reklamowy, a to książka, pisemko do urzędu, dyplom itd. A szkoda na jedną rzecz zajmować rękę osobną teczką.

Przy inwestycji w większy plecak zwróciłbym też uwagę na przeszycia, mocowanie pasków naramiennych - będą znosić czasem sporo. Dodatkowo mnie często brakowało w moim małym plecaczku, możliwości wygodnego przytroczenia statywu. Niestety statyw mam potężny, więc nijak się to nie dało połączyć. Zatem jeżeli ktoś rozważa kupno lub posiada stabilny ciężki statyw, to polecam od razu duży plecak z płaskim tyłem i mocowaniami do statywu pośrodku szerokości.

rotor
25-05-2012, 11:00
noszenie dużego ciężkiego statywu przytroczonego do plecaka, to średni pomysł, waga jego + głowica skutecznie potrafią uprzykrzyć wędrówki, sam posiadam 055PROB i rozglądam się za jakimś mniejszym carbonowym, poza tym statywu nie używam juz tak często, jak kiedys za analoga,
może ktos posiada już satyw carbonowy i może coś polecić do ok.50cm po złozeniu, waga ok.1,3kg

_Ocean_
27-05-2012, 17:31
Ja ze swojej strony mogę polecić Vanguarda Sling Bag 34, dokładnie taką jak kolega parę postów wyrzej podlinkował.
Świetny plecak, mieszcze tam d7000, 18-105, gripa, błysk yonguo 565ex, 50mm, do tego wchodzi mi analogowy dalmierzowy sokol automat, błysk do niego, 20 akumulatorów, jeszcze do tego głowica do statywu, a do jego boku na pasek do ulotki z adresem podczepiam monopod. Mam wtedy swój cały sprzęt jaki chce przy sobie i mam spokój.