PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Maly i duzy



bahuone
15-05-2012, 12:27
Ogladam te wasze zdjecia, i tylko sie denerwuje - PC padl, mam troche zdjec ale bez LR i reszty to ciezko jest cos zrobic. Dlatego przedstawiam wam jedego "jotpega". Kolory moga u was byc rozne, poniewaz to na laptoku grzebalem.

Jak zwykle prosze o krytyke, i opinie.
Dziekuje za poswiecony czas i napisanie kilku slow.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/img687/8470/dsc1991c.jpg)

Duder
15-05-2012, 12:41
Te roślinki pierwszoplanowe za mało atrakcyjnie wyglądają. Być może to kwestia lepszego ich wyeksponowania w kadrze, ale bardziej jestem skłonny sądzić, że słaby motyw wybrałes. Drzewo w tle wydaje się dużo ciekawsze i to co się dzieje za nim również przyjemnie wygląda, zwłaszcza kolorystycznie.

bahuone
15-05-2012, 13:07
To bylo troche tak eksperymentalnie potraktowane z jednego powodu dosc smiesznego. Probowalem sie przekonac do obiektywu tele w fotografii krajobrazowej. Jak naprawie PC gdzie bedzie mogl skorzystac z LR i PS to wrzuce cos jeszcze. Dzieki za opinie.

Nikonozaur
15-05-2012, 16:29
To bylo troche tak eksperymentalnie potraktowane z jednego powodu dosc smiesznego. Probowalem sie przekonac do obiektywu tele w fotografii krajobrazowej. Jak naprawie PC gdzie bedzie mogl skorzystac z LR i PS to wrzuce cos jeszcze. Dzieki za opinie.
Mimo dość kiepskiej próby sugeruję przekonać się do tele w krajobrazie, są rejony ( np. Morawy, Toskania) gdzie bez takiego szkła ciężko oddychać. Zresztą krajowe widoczki też wielokrotnie zmuszają do użycia czegoś dłuższego. ;)

Duder
15-05-2012, 18:53
No toż właśnie mogłeś użyć w tym wypadku, tylko że do tego co trochę dalej.

bahuone
15-05-2012, 19:05
Andrzeju niewatpliwie w Tostani i na Morawach sie przyda :) Ale malo prawdopodobne zebym sie tam pojawil, przynajmniej w najblizszym czasie.

Duder mam cos w stylu "tam dalej" no ale jak mowie bez LR ciezko bedzie cokolwiek zrobic.
Dzieki Panowie za poswiecony czas i napisanie komentarza.

Nikonozaur
15-05-2012, 21:33
Andrzeju niewatpliwie w Tostani i na Morawach sie przyda :) Ale malo prawdopodobne zebym sie tam pojawil, przynajmniej w najblizszym czasie. [...]
To tylko przykład, nic więcej. Mieszkasz w Nowym Sączu to masz pod nosem takich sytuacji bez liku. Góry i pagóry to środowisko naturalne długiego szkiełka. ;)

bahuone
15-05-2012, 22:00
To tylko przykład, nic więcej. Mieszkasz w Nowym Sączu to masz pod nosem takich sytuacji bez liku. Góry i pagóry to środowisko naturalne długiego szkiełka. ;)

No tak, tylko to tele co mam to mozna powiedziec ze budzetowka jak sie patrzy Tamron 55-200. Ciagnie mnie na 70-300 VR tylko czytalem ze na dlugim koncu podobno nie powala jakoscia. Teraz jestem na etapie szerokiego kata niestety, bu kupilem sigme 10-20.

Duder
15-05-2012, 23:13
Co do 70-300 VR to może nie powala, ale tylko na samym końcu, a i tak jest przyzwoicie.