PDA

Zobacz pełną wersję : coolpix 8800



szymony
20-06-2005, 21:30
Witam!
Ma (miał) ktoś ten model ? Zostałem poproszony o opinie na temat tego modelu. Niestety nigdy nie miałem do czynienia z innym digitalem niz lustro, więc siłą rzeczy nie znam.

Al Bundy
20-06-2005, 22:27
Miałem i powiem że świetny sprzęt. VR działa znakomicie, obiektyw jest niezły a i funkcjonalnosć bije na łeb lustro. Wady? Wolny jest dość i na mecz z tym nie pójdziesz...
Powiem tak - wszystkie foty jakie zrobisz będą poprawne nawet jak coś zchrzanisz. Ja jednak kupiłem teraz D70 bo on błędów nie wybacza a foty możesz mieć znacznie lepsze...

szymony
20-06-2005, 23:42
Wady? Wolny jest dość i na mecz z tym nie pójdziesz...

Tego się właśnie obawiałem :?
Z tego co się orientuję to pstrykadło ma służyc do focenia dzieci. A te potrafią być szybsze niż nie jeden mecz. Tu nawet moje lustra się nie wyrabiają :(

Irvine
21-06-2005, 15:41
Mam jeszcze przez kilka dni 8800. Jest naprawde doskonaly ale jednak zdecydowalem sie na D70. Robienie zdjec w ruchu jest chyba najbardziej frustrujace. Do tego dosc dlugo zapisuje na karte i nie pomaga Sandisk Extreme.
Ale ogolnie rzecz biorac zdjecia wychodza swietne. Jesli ktos niechce nosic plecaka to jest to dobra alternatywa.

szymony
21-06-2005, 16:12
Dzięki za opinię. I bądź tu człowieku mądry i coś doradź. Jak powiem bierz coolpix'a to pewnie mnie zjadą że dzieciaki im z karów uciekają. A jak powiem bierz D70, to mi się dostanie, bo niedośfietla, bo nie umiec obsługiwać.
No nic wkopałem się w tą kabałę to trza z niej jkoś wyleźć.

Al Bundy
21-06-2005, 17:37
Poleć Panosonica nowego - ponoć szybszy :wink:

co20574
22-06-2005, 08:32
Jeżeli zoom nie jest najważniejszy, to ja polecam Olympusa 8080. Znakomity czas startowy, bardzo dobry pomiar światła, balans bieli i chyba optyka lepsza.

Jeżeli zoom jest priorytetem, to proponowałbym zastanowić się nad Canonem S2 (x10) lub Sony DSC-H1 (x12), których cena jest o wiele niższa od 8800 (koło 2.000 pln).

Ale wg mnie D70 z kitowym obiektywem + tele, trochę nauki i porad od Ciebie, a facet będzie za jakiś czas Ci dziękował, żeś go na lustrzankę namówił (cena Nikona 8800 niewiele niższa od tego zestawu D70).

Pozdr

Bolek
22-06-2005, 12:18
Mam od grudnia, zrobiłem 1,5 tyś zdjęć i jestem bardzo zadowolony. Moje wcześniejsze doświadczenie z cyfrą było żadne, ale gdy dostałem w swoje łapki 8800 stwierdziłem, że leży super, więc ergonomia genialna, wykonanie też bardzo dobre i bardzo solidne. Porównywanie coolpixów z lustrzankami nie ma sensu, zupełnie inny sprzęt, więc nie wiem jak odpowiedzieć na zarzut, że wolny. Wgranie nowego firmware zauważalnie, moim zdaniem, poprawiło szybkość pracy. Robiłem zdjęcia wyścigów kolarskich nie było kłopotów z ostrzeniem i doświetleniem. Format RAW ratował sytuację na 2 komuniach w ciemnych kościołach z odległości kilkunastu metrów bez lampy zewnętrznej, z większości zdjęć jestem zadowolony z kilku nawet bardzo (wywoływałem TIFF w A4 i wyszły bardzo solidnie). D70 nie wybacza błędów, ośmiomilionowa matryca również, widać jak na dłoni wszystkie błędy fotografa. Panie nienawidzą takich aparatów, bo widać najmniejsze skazy na skórze, zaczerwienienia i spocenia. Niewygodne jest trochę ręczne ustawianie ostrości za pomocą przycisków. Ale i tak wolę to rozwiązanie niż rozwiązanie np. w minolcie A200, gdzie miałem wrażenie dużej delikatności i tandety wykonania. Jeżeli ktoś nie chce nosić torby z ekwipunkiem to 8800 jest bardzo dobrą propozycją.
VR to super sprawa. :)

kiler68
26-06-2005, 16:20
Bolek, witaj możesz podać mi swój e-mail chcę porozmawiac o nowym oprogramowaniu

Irvine
28-06-2005, 20:49
Na dpreview ludzie pisza ze 8800 ma szybszy i lepszy focus z nowym firmware.
Widzialem tez cos o oprawionych kolorach.