PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia Słonca - Filtr (folia Baadera)



olimedi
15-05-2012, 10:05
Witajcie.

Mam pytanie odnośnie filrtow(a), planuję niebawem pofotografowac troche nasze słonce przy uzyciu D5000 plus Tamron 70-300 Ld Di i moje pytanie brzmi czy ktos z Was probował fotograwofac słonce a jezeli tak to z jakiego filtra korzystaliscie, nie ukrywam ze jestem zielony w tym temacie a jedynie co znalazłem to filtr zwany folia Baadera ND5 ktora umozliwa obserwacje wizualna Słonca ale czy jednoczesnie uzmozliwa robienie zdjęc na powyższym zestawie >?


Pozdrawiam !

Bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi.

mpwt
16-05-2012, 02:10
Tu jest odpowiedź: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=166496

mariaczi666
16-05-2012, 20:56
Link Kolegi wyżej opisuje co i jak w wyśmienity sposób. Uważaj przy słoneczku, najlepiej nie zaczynaj celować ani ustawiać czegokolwiek, nie patrz w wizjer ZANIM NIE NAŁOŻYSZ FOLII na Tamrona. Co prawda efektu jak z Coronado czy jakiegoś Lunta nie będzie ale pobawić się można.

krzysztofz24
16-05-2012, 22:23
Tu jest odpowiedź: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=166496

Przeczytalem zalinkowany post...zdjecia miazdzace:-).
Sorki za maly OT;-).

olimedi
17-05-2012, 01:14
Dzieki za odpowiedzi ;) zaglebiam sie w lekure ;) pozdrawiam. :)