PDA

Zobacz pełną wersję : Nie widzi karty CF w komputerze.



Dorian
13-05-2012, 18:52
Witam.
Mam pewien problem. Gdy robię zdjęcia Fuji S3 zapisują się one na karcie CF, da się je przeglądać itd. Po podłączeniu do komputera Windows w ogóle nie reaguje. Tak jakby nie widział karty. Podłączałem i poprzez aparat kabelkiem i przez 2 różne czytniki, sprawdzane na 3 komputerach (2 z Windowsem 7, jeden z XP).
Czy to znaczy, że karta jest uwalona? Tylko dlaczego w aparacie nie ma z nią problemów? Format karty w aparacie nie pomógł...

rychu_cmg
13-05-2012, 19:02
Ja mam czasami problem, że system nie reaguje na kartę w czytniku podłączonym pod USB z przodu obudowy. Pomaga najpierw podłączenie czytnika, a później włożenie do niego karty.

Dorian
13-05-2012, 19:02
Próbowałem, nie pomaga :(

rychu_cmg
13-05-2012, 19:03
Jaką masz kartę i jakiej firmy czytniki ?

swiada
13-05-2012, 20:29
Może system nie może przypisać litery do dysku (miałem tak kilka razy). Kliknij prawym klawiszem myszy na <mój komputer>, z listy wybierz <zarządzaj>, zakładka <magazyn>, <zarządzanie dyskami>, tam znajdziesz wszystkie dyski podłączone do komputera. Jeżeli zobaczysz tam kartę to zapewne nie ma przypisanej litery przez co system jej nie pokazuje w głównym oknie <mój komputer>. Po przypisaniu litery wszystko powinno grać. Natomiast jeżeli jej tam nie ma to problem zapewne jest z samym podłączeniem czytnika lub aparatu, może masz uszkodzony przewód usb.

Dorian
13-05-2012, 21:02
Karta Kingstona, czytniki: jeden no-name, drugi Manta (dziś kupiony w MM). Już sobie odpuściłem, kupiłem drugą kartę, tym razem SanDiska i jeszcze jeden czytnik. Nowy zestaw działa jak ta lala. ;) Jak będę miał trochę czasu to jeszcze spróbuję znaleźć rozwiązanie bo z tego co znalazłem w Internecie, mój przypadek nie jest odosobniony, a rozwiązania nikt nie znalazł.


@Swiada - nie pojawia się tam karta.

xTJ
14-05-2012, 08:53
Miałem podobny problem S3Pro, aparat widział zdjecia na karcie, a komputer nie - wyrzuciłem 2 albo 3 karty CF, kiedy to samo zdarzyło się kolejnej zacząłem eksperymentować z komputerem i doszedłem do tego samego rozwiązania co SWIADA.

Sapphiron
18-05-2012, 09:25
jak masz ważne zdjęcia na tej karcie to prześlij przez kabel od aparatu.

rychu_cmg
18-05-2012, 11:35
jak masz ważne zdjęcia na tej karcie to prześlij przez kabel od aparatu.
"Podłączałem i poprzez aparat kabelkiem i przez 2 różne czytniki, sprawdzane na 3 komputerach (2 z Windowsem 7, jeden z XP)." ;)

Sapphiron
18-05-2012, 14:37
Nie zauważyłem. Dziwne bardzo skoro widzi na aparacie a przez kabel nie idzie...