PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić z Nikkora 18-55 szkło macro



Umbra
12-05-2012, 09:41
http://allegro.pl/uszkodzony-nikkor-18-55-vr-af-s-nikon-krakow-i2337331121.html

Dla potomnych:



Przedmiotem aukcji jest uszkodzony obiektyw Nikkor 18-55 VR z oboma deklami.

Stan wizualny obiektywu śmiało mogę określić jako dobry, poza uszkodzeniem jedynym mankamentem
jest poluzowana guma na pierścieniu zooma.

Obiektyw jest uszkodzony!

W wyniku wywrócenia aparatu stojącego na mini-statywie obiektyw z założonym dekielkiem
uderzył przodem w blat stołu. Przednia część obiektywu ma niewielki luz,
nie działa AF na większe niż 40cm odległości (choć słychać, że silnik pracuje).
Wskutek uderzenia obiektyw stał się szkłem do makro.
Minimalna odległość ostrzenia jest bardzo niewielka (rzędu kilku cm), czego przykład można zobaczyć
na zamieszczonym zdjęciu. Maksymalna odległość to ok. 40cm. W tym zakresie AF działa prawidłowo.

:D

adolfik9501
12-05-2012, 15:11
Hmm, tak się zastanawiam czy to powinno być humorze czy w optyce ;)

gALL
12-05-2012, 22:44
No bo makrofotografia to robienie zdjec z bardzo malej odleglosci :D

frostic
13-05-2012, 07:32
Biznes życia!!!!
Wystarczy dobrze pierdyknac szkłem za 150 zeta i powstanie towar wart 10 x więcej!

adolfik9501
13-05-2012, 20:52
Biznes życia!!!!
Wystarczy dobrze pierdyknac szkłem za 150 zeta i powstanie towar wart 10 x więcej!

7 dni do końca a już prawie 60 dych na tapecie, więc kto wie, może pójdzie drożej niż sprawny :)

sokolnik
13-05-2012, 22:28
"Wskutek uderzenia obiektyw stał się szkłem do makro."

to się nazywa, kreatywny marketing :) albo cud