PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Za miedzą....



ART69
10-05-2012, 21:56
Witam, dawno nic nie pokazywałem :-) więc czas nadrobić zaległości. Taki oto jeden kadr do oceny :-)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/9/dsc0157do.jpg/)

maniak666
10-05-2012, 22:00
Pora i okoliczności wszystko tłumaczą, co nie zmienia faktu że dołem przyciemno jakby. Lepiej bywało Arturze.
Choć po tak długiej przerwie, sam nie wiem co spłodzę;-)

ART69
10-05-2012, 22:12
Powiem Ci Andrzeju, że musiałem sobie obróbkę przypominać :-) Czas robi swoje :-)

maniak666
10-05-2012, 22:15
Powiem Ci Andrzeju, że musiałem sobie obróbkę przypominać :-) Czas robi swoje :-)
Suwaczkami to ja tam ciągle na szufladzie mieszam coby z wprawy nie wyjść, a i poeksperymentować czasem troszkę. Natomiast wyszedłem z wprawy jeśli o kadry chodzi. I to bardziej boli- ta niemoc jakaś:x

Nikonozaur
10-05-2012, 22:39
Tężyzny nie ma Arturze, ale pewnie o tym wiesz... ;)

ART69
10-05-2012, 22:43
No cóż.... dobrze posłuchać opinii innych :-)

krzysztofz24
11-05-2012, 11:19
No szczena nie opada i nie wyrywa zadnych czesci ciala;-)
Ale podoba mi sie taki senno wieczorny spokoj tej foty.

Z technikali to razi znacznie ciemnniejszy obszar zieleni przy horyzoncie niz na samym dole. Ja wiem, ze to dlubanina i mi tez czasami sie nie chce;-). Drzew bym nie rozjasnial, bo tam i tak sie raczej nic nie wydlubie.

ART69
11-05-2012, 11:26
Krzysiu piszesz o tym trójkącie po prawej? jeżeli tak, to był to pas zaoranej ziemi :-)

krzysztofz24
11-05-2012, 14:57
Krzysiu piszesz o tym trójkącie po prawej? jeżeli tak, to był to pas zaoranej ziemi :-)

Nie:-). Zauwazylem ze czesc podlogi jest zielona a czesc zaorana.
Od drzewa po lewej, jadac wzrokiem w prawo, wzdluz lini horyzontu, ponizej tego horyzontu jest gruba ciemna krecha. W okolicach drugiego drzewka, na lewo od niego, ponizej lini horyzontu takze. Zachacza nawet o zielona czesc podlogi to przyciemnienie. Tutaj jest to bardziej widoczne, bo mamy swiecacy obszar na niebie zaraz obok.

Tak jak napisalem, to dlubanina, zeby takiego czegos nie bylo.
Np ja czesto jak wyciagam np linie lasu gdzies tam hen na horyzoncie, z ciemnicy...to sie deko wnerwiam przy krawedzi;-).

ART69
11-05-2012, 15:06
Krzysiu to jest miedza :-) pole łapało deczko światła, natomiast miedza jest wyższa i była bardziej w cieniu :-)

wolnyslimak
11-05-2012, 15:24
Mnie pora dnia bardzo odpowiada. To tuz przed wschodem słońca mnieniam? Kolory jak najbardziej na tak jednak ta zieleń na podłodze mogłaby być jaśniejsza, bardziej wyrazista. Góry deczko też bym ciachnął.

krzysztofz24
11-05-2012, 15:32
Krzysiu to jest miedza :-) pole łapało deczko światła, natomiast miedza jest wyższa i była bardziej w cieniu :-)

Toc nie bedziemy sie jak Kargul i Pawlak o miedze klocic:-);-).
Zwracam honor, bo to naturalne warunki, a nie bledy obrobkowe...choc ja bym tu nature lekko skorygowal;-).
Gdzieniegdzie rozjasniajac.

Ale dla scislosci dodam, ze tylko na zasadzie ostatniego szlifu, dopieszczenia zdjecia.

ART69
11-05-2012, 15:47
Mnie pora dnia bardzo odpowiada. To tuz przed wschodem słońca mnieniam? Kolory jak najbardziej na tak jednak ta zieleń na podłodze mogłaby być jaśniejsza, bardziej wyrazista. Góry deczko też bym ciachnął.

Tak dla ścisłości, to jednak zachód słońca :-)

wolnyslimak
11-05-2012, 16:06
Chyba za mało ostatnio się na zachody słońca wybieram:) Nie zmienia to faktu, że i tak ładnie.

PABLOOK
11-05-2012, 20:13
Klimaciku tej odsłonie na pewno odmówić nie można ;).
Ale otwarcie przyznać muszę, że soksy z kopytek nie wysnute zostały ;).
Troszkę nad układem w kadrze można by jeszcze podumać.
Ułożenie elementów, perspektywa - do rozważenia następnym razem.
Co do ciemności podłogi, cóż ... może i zbyt dużo luxów tam nie ma, ale ja wolę tak podane, niż zbyt mocno ciągnięte i wyprane miało by być. Po prostu trzeba oglądać w ciemnym pomieszczeniu ;):mrgreen:.
I walczymy Arturze dalej, bo zbyt długi rozbrat z aparacikiem i ustrojstwem obróbkowym lekki zamęt wprowadzić może ;).
Także czekamy na następne :).