adolfik9501
10-05-2012, 19:43
Witam.
Przed nami FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA SANTANDER 2012 na torze Circuit De Catalunya zwanym Barcelona mimo tego, że zlokalizowany jest w Montmelo ;).
Rzut oka na układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Z satelity obiekt prezentuje się zaś następująco:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(41°34'9.53" N, 2°15'28.39" E (https://maps.google.pl/maps?q=41%C2%B034%279.53%22+N,+2%C2%B015%2728.39%2 2+E&hl=pl&ie=UTF8&sll=52.025459,19.204102&sspn=11.043096,33.684082&t=h&z=17))
Tradycyjnie trochę danych technicznych:
Tor nieprzerwanie od 1991 roku znajduje się w kalendarzu F1. Chodzą jednak słuchy, że GP Hiszpanii będzie rotacyjnie odbywać się na tym obiekcie oraz ulicznym torze w Walencji. W Europie kryzys a Bernie bardzo lubi $$$ więc musi czymś wypełnić "pustkę" w skarbcu wprowadzając nowe, dużo płacące wyścigi... Wróćmy do meritum. Tor obecnie jest szóstą wersją obiektu.
Długość toru: 4655 m (4747 w 1991r)
Ilość okrążeń: 66 (65 w 1991r)
Dystans wyścigu: 307.104 km (308.555 km w 1991r)
Pierwsze Grand Prix: 2007 (1991)
Ilość rozegranych Grand Prix: 5 (łącznie 20)
Strefa DRS:
Tak samo jak w zeszłym roku pomiar nastąpi między zakrętami 15 i 16. Aktywacja nastąpi na wysokości początku budynków "boksowych", że się tak wyrażę. Długość strefy DRS to jakieś 750 metrów.
------------------------
Takie tam (w nawiasie dane dotyczące pierwszej wersji toru):
Pierwszy zwycięzca:
2007 - Felipe Massa (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:31'36.230 hrs. 198.102 km/h.
(1991 - Nigel Mansell (Williams FW14/Renault RS3B 3.5 V10) 1:38'41.541 hrs. 187.586 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:39'03.301 hrs. 186.020 km/h.
(1993 - Alain Prost (Williams FW15C/Renault RS5 3.5 V10) 1'17.809 min. 219.630 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'19.995 min. 209.488 km/h.
(1993 - Alain Prost (Williams FW15C/Renault RS5 3.5 V10) 1:32'27.685 hrs. 200.227 km/h.)
Rekord okrążenia (najlepszy czas FL):
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'21.670 min. 205.191 km/h.
(1993 - Michael Schumacher (Benetton B193B/Ford HB 3.5 V8 ) 1'20.989 min. 211.006 km/h.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 11 maja 2012r:
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 12 maja 2012r:
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 13 maja 2012r:
Wyścig: 14:00
Oczywiście dostępny będzie lLive Timing (http://www.formula1.com/live_timing/), no chyba że akurat padnie ;)
Dla chcących obejrzeć F1 w necie, dostępne będą streamy do wyszperania na stronach: http://www.vipbox.tv/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://www.meczyki.pl/.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z wideoteki YT tradycyjnie OB:
uT7ks7I5wxA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mały OT:
Chciałbym również przypomnieć o rocznicy śmierci Ayrtona Senny, który zginął 1 maja 1994 na torze Imola. Był to ostatni śmiertelny wypadek w F1. Ech, do dzisiaj mnie szlag trafia :-(
4oLSYSJO5Ik
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do weekendu z F1 oraz komentowania.
Przed nami FORMULA 1 GRAN PREMIO DE ESPAÑA SANTANDER 2012 na torze Circuit De Catalunya zwanym Barcelona mimo tego, że zlokalizowany jest w Montmelo ;).
Rzut oka na układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Z satelity obiekt prezentuje się zaś następująco:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(41°34'9.53" N, 2°15'28.39" E (https://maps.google.pl/maps?q=41%C2%B034%279.53%22+N,+2%C2%B015%2728.39%2 2+E&hl=pl&ie=UTF8&sll=52.025459,19.204102&sspn=11.043096,33.684082&t=h&z=17))
Tradycyjnie trochę danych technicznych:
Tor nieprzerwanie od 1991 roku znajduje się w kalendarzu F1. Chodzą jednak słuchy, że GP Hiszpanii będzie rotacyjnie odbywać się na tym obiekcie oraz ulicznym torze w Walencji. W Europie kryzys a Bernie bardzo lubi $$$ więc musi czymś wypełnić "pustkę" w skarbcu wprowadzając nowe, dużo płacące wyścigi... Wróćmy do meritum. Tor obecnie jest szóstą wersją obiektu.
Długość toru: 4655 m (4747 w 1991r)
Ilość okrążeń: 66 (65 w 1991r)
Dystans wyścigu: 307.104 km (308.555 km w 1991r)
Pierwsze Grand Prix: 2007 (1991)
Ilość rozegranych Grand Prix: 5 (łącznie 20)
Strefa DRS:
Tak samo jak w zeszłym roku pomiar nastąpi między zakrętami 15 i 16. Aktywacja nastąpi na wysokości początku budynków "boksowych", że się tak wyrażę. Długość strefy DRS to jakieś 750 metrów.
------------------------
Takie tam (w nawiasie dane dotyczące pierwszej wersji toru):
Pierwszy zwycięzca:
2007 - Felipe Massa (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:31'36.230 hrs. 198.102 km/h.
(1991 - Nigel Mansell (Williams FW14/Renault RS3B 3.5 V10) 1:38'41.541 hrs. 187.586 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:39'03.301 hrs. 186.020 km/h.
(1993 - Alain Prost (Williams FW15C/Renault RS5 3.5 V10) 1'17.809 min. 219.630 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'19.995 min. 209.488 km/h.
(1993 - Alain Prost (Williams FW15C/Renault RS5 3.5 V10) 1:32'27.685 hrs. 200.227 km/h.)
Rekord okrążenia (najlepszy czas FL):
2008 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'21.670 min. 205.191 km/h.
(1993 - Michael Schumacher (Benetton B193B/Ford HB 3.5 V8 ) 1'20.989 min. 211.006 km/h.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 11 maja 2012r:
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 12 maja 2012r:
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 13 maja 2012r:
Wyścig: 14:00
Oczywiście dostępny będzie lLive Timing (http://www.formula1.com/live_timing/), no chyba że akurat padnie ;)
Dla chcących obejrzeć F1 w necie, dostępne będą streamy do wyszperania na stronach: http://www.vipbox.tv/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://www.meczyki.pl/.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z wideoteki YT tradycyjnie OB:
uT7ks7I5wxA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mały OT:
Chciałbym również przypomnieć o rocznicy śmierci Ayrtona Senny, który zginął 1 maja 1994 na torze Imola. Był to ostatni śmiertelny wypadek w F1. Ech, do dzisiaj mnie szlag trafia :-(
4oLSYSJO5Ik
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do weekendu z F1 oraz komentowania.