PDA

Zobacz pełną wersję : Zabawa w RAWki nr 20



Reed
06-05-2012, 21:26
Zabawa w RAWki Nr 20

Ściągnij plik z linku poniżej zdjęcia poglądowego. Zrób z nim co chcesz stosując się do poniższych zasad, czekaj na głosowanie, Może to właśnie Twoje zdjęcie będzie tym najlepszym!!!

Zasady zabawy:

- Używamy tylko i wyłącznie programu do wywoływania plików raw, np. Bibble, ACR, C1, Lightroom, NX, DCRaw, Rawtherapy, Rawshooter, czy też innego podobnego programu.

- Nie można używać Photoshopa, Paint Shop pro, Painta ani żadnego innego oprogramowania które służy do ew. ingerencji lokalnej w treść zarejestrowaną na zdjęciu.

- Wyjątek dla PS, stanowi zmniejszenie i ew. wyostrzenia.

- Nie można używać wtyczek z oprogramowania, np. Nik Software

- Istnieją tylko ograniczenia programu do wywoływania surowego pliku, to czy ktoś będzie zwracał uwagę na złoty podział, kolor itd. jest kwestią osobistą, inaczej mówiąc brak sztywnych zasad co do wyrażenia treści zdjęcia.

- Można przysłać jedną pracę na jedną edycję. Zachowaj dane exif oraz prześlij plik o rozszerzeniu .xmp (ACR, lightroom), .set (z CNX) lub inny plik ustawień z wybranego przez siebie programu (wraz z gotowym JPEGiem)
Zdjęcia bez pliku konfiguracyjnego nie będą kwalifikowane do zabawy.

- Praca ma mieć 900px szerokości, bez dodatkowych ramek i innych popierdułek czy udziwnień. Kadrowanie jak najbardziej możliwe- Wielkość do 400kB objętości.

- Adres do wysyłki: pojedynki.nikoniarze@gmail.com

- Jeśli to możliwe, wpisujcie w temacie maila informację np.: Zabawa w Rawki Nr 20

- Pliki proszę oznaczyć wg klucza - Nick_<nazwa nefa>.jpg



Autor zwycięskiej pracy a praca

- Zwycięzca konkursu rozpoczyna kolejną turę zabawy. W przypadku takich samych ilości głosów na dwa pierwsze zdjęcia, osoby te robią dogrywkę na tym samym pliku RAW, w terminie 3 dni od zakończenia 1wszego etapu zabawy. O tyleż samo przedłuża się czas na umieszczenie wątku osobnego z komentarzami.

- Wątek do komentowania zdjęć powstaje w momencie umieszczenia ankiety.

- W razie gdy zwycięzca nie postawi następnego wyzwania, wystawi je kolejna osoba wg rankingu

- W przypadku wykrycia oszustwa (nie przestrzegania w/w zasad), zdjęcie zostaje zdyskwalifikowane, nie podlega głosowaniu. W kwestii wątpliwej, głosowanie w sprawie dopuszczenia zdjęcia do finału zabawy, na zasadzie głosowania (ankieta), większość głosów decyduje.

W tym wątku prowadzimy zapisy.

Termin tury:
Termin nadsyłania prac mija 20 maja 2012 o godzinie 23:59.

Głosowanie i komentarze w odrębnym wątku

- Wyłonienie zwycięzcy, lub dogrywka (3 dni)

RAW do pobrania tutaj (https://rapidshare.com/files/1038170842/DKK_0735.NEF)

w razie niemożności pobrania pliku, proszę o PW z adresem email - wtedy wyślę.


Autorem jest daro - zwycięzca poprzedniej edycji.
Plik poglądowy:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/5265/dkk0735.jpg)

Reed
06-05-2012, 22:03
Mała korekta.
Autorem darko (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=2331) i nie jest on zwyciężcą ostatniej edycji :)

darko
06-05-2012, 22:18
Pierwszy, ciekaw jestem co z tego nefa Wam wyjdzie :)

mOSAd
07-05-2012, 03:24
Jeżeli dobrze rozumiem wszelkie pędzle z LR są wykluczone? Czyli lokalne rozjaśnianie, ściemnianie, manipulacja kontrastem, barwą itd? Wszystko robimy po całości? I jeszcze pytanie co z zakładką Effects i Lens Correction z LR? W pierwszym przypadku winieta dodana lub odjęta jak by nie patrzyć jest swego rodzaju pędzlem lokalnym. ;) A co z dodawaniem szumu? No i optyka - wszelkie korekcje i zniekształcenia geometryczne całości? Dozwolone czy nie? Retusz rozumiem zabroniony. A co z gradientem? Pewnie też? Tak się tylko dopytuję, bo nie brałem nigdy udziału. :D

Reed
07-05-2012, 09:39
Chyba w takich momentach cieszę się, że używam antycznego PS:LR 2 (jakie pędzle? ;))
Winietki były w poprzednich wersjach zabaw, więc chyba są dopuszczalne.
Poza tym, nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem :D

mOSAd
07-05-2012, 13:19
Aha, to ciekaw jestem jak XMP z LR 4 będziesz analizował. ;) No chyba, że nie będziesz.

Reed
07-05-2012, 15:54
Wszystkie XMP będą analizowane linijka po linijce przez niezależnych ekspertów. W razie wątpliwości zwołamy komisję sejmową ;)
Nie gadaj, tylko ślij plik :)

Reed
21-05-2012, 13:33
Patrząc na moją skrzynkę mailową zapełniającą się przed północą, już wiem jak się czuje Pani Jadzia w Urzedzie Skarbowym co roku 30 kwietnia :)