PDA

Zobacz pełną wersję : NIKKOR AF 105/2,8 D micro



beaws
19-06-2005, 23:02
Kilka dni temu na jednej z aukcji zakupiłem obiektyw AF Nikkor 105/2,8 D micro. Sprzedawca zapewniał mnie że jego stan jest bdb. Wizualnie wyglada na szanowany Szkła są niemal fabryczne. Niepokoi mniejednak niewielki :?: luz części wysuwanej obiektywu . Czy ktoś moze mi powiedzieć czy jest to normalne zjawisko przy tego typu sprzęcie , czy mozna wymagać czegoś wiecej gdyż jest to specyficzny obiektyw do macro ,oraz jakie są granice tolerancji luzów częsci wysuwanej obiektywu. Oczywiscie zdaję sobie sprawę że najlepszym rozwiazaniem jest zrobienie fotek i na tej podstawie wyciagniecie wniosków ,ale za wszelkie informacje i opinie będę bardzo wdzięczny

wigi
20-06-2005, 11:29
zawsze będzie luz części wysuwanej, normalka

beaws
20-06-2005, 16:24
Ok. Tylko kiedy zaczyna sie granica miedzy luzem wynikajacym z naturalnej budowy szkła , a kiedy jest to luz spowodowany wadą uszkodzeniem czy też zuzyciem obiektywu

aldus
20-06-2005, 22:00
Mam Micro Nikkora 60. Kupiłem go jako używany, był (i nadal jest) w doskonałym stanie mechanicznym, szkłe też jak łezka. Ma również niewielki luz części wysuwanej, jest on faktycznie malutki, bardziej jest słyszalny niż wyczuwalny. Nie znam danych producenta na temat dopuszczalnej wielkości takiego luzu (chyba Nikon nigdzie ich nie publikuje), a ponieważ nie zauważyłem żadnego wpływu tego luzu na zdjęcia, to po prostu sprawę olałem.

grobelna
22-06-2005, 23:33
Witam.
Jestem tu nowa i wybaczcie ,ale mam pytanie dotyczace 105/2,8 micro.Od pewnego czasu planuje zakup tego obiektywu .Pewien znajomy ,znajomego chce mi coś takiego sprzedać mysle w dobrej cenie.,, Próbowałam szkiełko,, : rewelacja
Jest jednak pewien problem.Otóż szkiełko załozone do mojego F80 przy ostrosci ustawionej na nieskończonosc wyświetla w aparacie przesłonę 2,8,natomiast zblizajac sie do obiektu pokazywana przesłona to 3,/3,2 itd.oczywiscie bez ingerencji w ustawienia Koleś twierdzi że to normalka ,poparł to kilkoma logicznymi teoriami
Ludzie pomóżcie;już sama nie wiem co o tym sadzić

admin
22-06-2005, 23:51
Grobelna, witaj na forum. Najkrocej mowiac to normalka :)