PDA

Zobacz pełną wersję : Kierowcy nie będą lubić Canona :)



wer
30-04-2012, 08:33
http://moto.pl/MotoPL/1,88571,11632376,Policjant_z_aparatem____Nowoczesn y_fotoradar_.html

Greg77
30-04-2012, 08:35
No wlasnie........slowo "zarobimy" najlepiej kojarzy mi sie z nasza Policja:D

shaolin
30-04-2012, 08:39
To od dawna nie powinni lubic Nikona bo w radarach czesto siedza np. D300s... ;)

Rafał_Sz
30-04-2012, 08:56
To od dawna nie powinni lubic Nikona bo w radarach czesto siedza np. D300s... ;)
W USA pierwsza lustrzanka która trafiła do fotoradarów to był D2X. :)

sea21
30-04-2012, 09:44
A ja tam się cieszę że będzie Canon. Jest szansa że AF nie trafi :mrgreen:

thorcik
30-04-2012, 10:18
A ja tam się cieszę że będzie Canon. Jest szansa że AF nie trafi :mrgreen:

:mrgreen:

Greg77
30-04-2012, 10:30
A ja tam się cieszę że będzie Canon. Jest szansa że AF nie trafi :mrgreen:

Na 100% nie zdazy:D

RobertMiernik
30-04-2012, 10:40
Masakra, jak można tak marnować pieniądze, i nie mam na myśli tego, że to Canony, tylko tego, że wystarczyłaby kamera za tysiaka zamiast aparatu za lekko kilka...
Tragedia!

prz3mo
30-04-2012, 11:16
A ja tam się cieszę że będzie Canon. Jest szansa że AF nie trafi :mrgreen:

bueheheheh.... dobre! :lol:

stock
30-04-2012, 11:41
A ja tam się cieszę że będzie Canon. Jest szansa że AF nie trafi :mrgreen:

ale jak trafi to z przyjemnością mandat się zapłaci. Chociazby za plastykę :)

Michal_C
30-04-2012, 11:50
za plastykę i kolory i że łatwo obrobią zdjęcie ......

Le Sir
30-04-2012, 12:44
Masakra, jak można tak marnować pieniądze, i nie mam na myśli tego, że to Canony, tylko tego, że wystarczyłaby kamera za tysiaka zamiast aparatu za lekko kilka...
Tragedia!

W tym akurat wypadku nie jest to marnotrawienie pieniędzy. Takie inwestycje zwracają błyskawicznie ...

titus1
30-04-2012, 12:56
E tam. Zauważyliście, że we wszystkich reklamach synonimem komputera jest zawsze japkowy laptop. Tutaj jest to samo, jak się mówi o aparatch, to w domyśle jest Canon...
I tak kupią Nikony...

RobertMiernik
30-04-2012, 13:29
Le Sir ja wiem, że się zwracają, ale zwracanie a rozsądne gospodarowanie to dwie różne rzeczy, po co ma się zwracać 25 000 jak może się zwracać dziesięć razy mniej?

Ostatnio słyszałem o tych dwóch radarach w Warszawie zamontowanych, że na wypożyczyli je testowo na tydzień czy dwa i w ciągu tego okresu zarobiły każdy po 120 tys czyli w dwa tygodnie zarobiły w ramach testów na zakup, po podobno gdzieś tyle kosztują.

Pawel92
30-04-2012, 17:12
za plastykę i kolory i że łatwo obrobią zdjęcie ......

Wiadomo, jpegi prosto z puszki mają dobre :mrgreen:

freefly
30-04-2012, 20:00
Ostatnio słyszałem o tych dwóch radarach w Warszawie zamontowanych, że na wypożyczyli je testowo na tydzień czy dwa i w ciągu tego okresu zarobiły każdy po 120 tys czyli w dwa tygodnie zarobiły w ramach testów na zakup, po podobno gdzieś tyle kosztują.

Chłe, chłe, radarki + pętla indukcyjna. Jedna fotka z tego radaru i można stracić prawo jazdy. Ma te cudne urządzonka blisko domu.

costi
01-05-2012, 20:31
Le Sir ja wiem, że się zwracają, ale zwracanie a rozsądne gospodarowanie to dwie różne rzeczy, po co ma się zwracać 25 000 jak może się zwracać dziesięć razy mniej?

Ostatnio słyszałem o tych dwóch radarach w Warszawie zamontowanych, że na wypożyczyli je testowo na tydzień czy dwa i w ciągu tego okresu zarobiły każdy po 120 tys czyli w dwa tygodnie zarobiły w ramach testów na zakup, po podobno gdzieś tyle kosztują.

Mówisz o tym na skrzyżowaniu Sobieskiego/Sikorskiego/Witosa? Kosztował 250k złotych, zwrócił się w 7 tygodni. Planują zakup następnych czterech...

RobertMiernik
02-05-2012, 01:35
Możliwe, ja to w kategorii plotki słyszałem więc za prawdziwość nie ręczę, ale 250 / 2 to koło 120k za sztukę, a podobno wypożyczone na dwa tygodnie, szczegółów nie znam w każdym razie - masakra i rżnięcie biednych ludków!

tomek67
02-05-2012, 05:33
A ja tam się cieszę że będzie Canon. Jest szansa że AF nie trafi :mrgreen:
http://www.prophotohome.com/news/2010/03/01/autofocus-torture-test-updated-canon-1d-mkiv-nikon-d3s-added/

costi
02-05-2012, 08:39
Możliwe, ja to w kategorii plotki słyszałem więc za prawdziwość nie ręczę, ale 250 / 2 to koło 120k za sztukę, a podobno wypożyczone na dwa tygodnie, szczegółów nie znam w każdym razie - masakra i rżnięcie biednych ludków!

Nie jestem wojującym obrońcą przepisów drogowych, ale nie przeginajmy jacy to zapieprzający nie wiadomo ile po mieście kierowcy są biedni i gnębieni... poza tym na tym skrzyżowaniu dość popularne było latanie na wczesnym czerwonym (tym bardziej, że światła są dwuetapowe).

A co do samego radaru - 250k sztuka, zwrot w 7 tygodni to info z gazety.

RobertMiernik
02-05-2012, 09:26
Nie miałem na myśli przejeżdżających na czerwonym czy tam popitalających 120 na godzinę, raczej o czających się za każdym krzakiem suszarkowców albo strażników rozstawiających radary za każdym zakrętem.

Mamrot
02-05-2012, 12:04
....masakra i rżnięcie biednych ludków!

Wg statystyk jest to najniebezpiczniejsze skrzyżowanie w Warszawie, tu nie ma mowy o rżnięcu kogokolwiek.
Jeżeli ten system zmniejszy ilość wypadków to, to jest czysty zysk dla biednych ludków.

PS. Tyle to może kosztowły same radary, ale koszt ich zainstalowania wraz z całą instalacją był wielokrotnie większy.

RobertMiernik
02-05-2012, 12:23
Woldemorth: odpowiadasz na posta wytłumaczonego jeden wpis wyżej dalej nie czytając co poeta miał na myśli.

Spokojnie, wiem że to niebezpieczne skrzyżowanie, widziałem mnóstwo filmików z wypadków powodowanych przejeżdżaniem na czerwonym świetle, zresztą w terenie zabudowanym gdzie jest najmniejsza nawet szansa na spotkanie dzieciaka uważam, że nie ma dyskusji 50 km a często znacznie mniej i oczy dookoła głowy!

freefly
02-05-2012, 15:20
Wg statystyk jest to najniebezpiczniejsze skrzyżowanie w Warszawie, tu nie ma mowy o rżnięcu kogokolwiek.
Jeżeli ten system zmniejszy ilość wypadków to, to jest czysty zysk dla biednych ludków.



Czyich statystyk? Mieszkam obok i na tym skrzyżowaniu wypadki zdarzały się niezbyt często.
Kryterium wyboru tego skrzyżowania, było zupełnie inne.

Władca Pixeli
03-05-2012, 04:33
http://www.phantomplate.com :mrgreen:

freefly
03-05-2012, 14:15
http://www.phantomplate.com :mrgreen:

Mała lampka błyskowa (z ze starej małpki) z fotocelą przy tablicy rejestracyjnej również bardzo dobrze jest skuteczna. Sprawdziłem empirycznie.:wink:

Rafał_Sz
03-05-2012, 14:25
http://www.phantomplate.com :mrgreen:Gdyby to działało, to by było fajne. :)

124miko
03-05-2012, 15:22
Mała lampka błyskowa (z ze starej małpki) z fotocelą przy tablicy rejestracyjnej również bardzo dobrze jest skuteczna. Sprawdziłem empirycznie.:wink:

Tez o tym myslalem. Podpowiedz cos blizej.

Nikonozaur
03-05-2012, 19:24
Ja zapytałbym, który z decyzyjnych lubi sobie pofocić ptaszki...

wer
06-05-2012, 07:20
Wyjaśniło się jaki to obiektyw. Mają obiektywy o ogniskowej 150-500. Czyli to są Sigmy, bo nikt inny nie produkuje takiego zakresu ogniskowych. Sigma + Canon = kłopoty z AF.