PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Kaplica



Nikonozaur
29-04-2012, 18:36
Piękna, ale chyba najbardziej "ostrzelana" morawska miejscówka:



***



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/52/morawy9awe.jpg/)


***

Zapraszam.

***

paul.g.85
29-04-2012, 18:39
ta kapliczka wygląda jak doklejona...
Krajobraz ładny ale trochę kolorystycznie ta kapliczka tu uderza po oczach...

Nikonozaur
29-04-2012, 18:50
ta kapliczka wygląda jak doklejona...
Krajobraz ładny ale trochę kolorystycznie ta kapliczka tu uderza po oczach...
Jest w tym trochę racji, kazałem przemalować. ;)

Adam Majchrzak
29-04-2012, 19:03
Cóż z tego że najbardziej ostrzelana, skoro w Twoim portfolio jako pierwsza. =]
Ładny kadr a światło na drzewach wokół kapliczki piękne jest! (O zachodzie focone?)
Generalnie niezła wariacja kolorystyczna =]
[Odnoszę wrażenie, że całość jest delikatnie nieostra, czy to wina długiej ogniskowej?]
Pozdrawiam! =]

Nikonozaur
29-04-2012, 19:24
Cóż z tego że najbardziej ostrzelana, skoro w Twoim portfolio jako pierwsza. =]
Ładny kadr a światło na drzewach wokół kapliczki piękne jest! (O zachodzie focone?)
Generalnie niezła wariacja kolorystyczna =]
[Odnoszę wrażenie, że całość jest delikatnie nieostra, czy to wina długiej ogniskowej?]
Pozdrawiam! =]
Tak, o zachodzie. Ta "wariacja kolorystyczna" jest w zasadzie naturalna, światło pada pod bardzo ostrym kątem produkując te piękne barwy.
Ja z kolei nie odczuwam braku ostrości, nazwałbym to raczej miękkością... ;)

Adam Majchrzak
29-04-2012, 20:15
Okey, przyjrzałem się jeszcze i przychylam się do miękkości. Nie chodzi przecież o to, by fotografią można się było "drapać".
Jeżeli jednak założymy, że pierwszy plan jest miękki, to ta zielona grupka drzew i krzewów, wydaje się być poza GO, tutaj to nawet pasuje.
[Zerknąłem do Exiff-a i chyba otrzymałem odpowiedź.]

darko
29-04-2012, 21:37
Paweł ma, Janek ma, Darek ma, mam i ja ;)

darek_d
29-04-2012, 22:10
Dla mnie ta odsłona wypada blado i nieostro, wręcz poruszona kępa z prawej. No i brak ciekawego światła, zbyt dużo bure % stanowi.

geralttt
29-04-2012, 22:18
Andrzeju niestety muszę przyznać, że faktycznie ostrości brakuje... Co najbardziej zasługuje na podkreślenie w tej focie to przepiękne kontrasty - drzewa, pola, kaplica - istna gama kontrastów kolorystycznych - to cieszy oko. :)

Sebastianito
30-04-2012, 12:49
To samo wrazenie mialem wczoraj... ciut za miekko...

FHR
30-04-2012, 14:58
Widzę, że w tym roku nie jest całkowicie zatopiona rzepakiem :)

PABLOOK
30-04-2012, 20:02
No miękko może i jest ;). Jednak długa ogniskowa ma swoje prawa. Można by troszeczkę selektywnie doostrzyć tu i ówdzie. Kadr klasyczny z tego miejsca, ale jak sam Andrzeju wspomniałeś, do własnego portfolio warto mieć taką odsłonę. Miejsce faktycznie bardzo mocno oblegane. Chyba na drugim miejscu po "kasztanolipach". Trzeba by faktycznie cosik ciekawego wymyślić, aby pokazać je w sposób oryginalny. Ale jakiś tam szatański plan w głowie siedzi :twisted:;). Tylko pewnikiem to jesienną porą będzie, bo na razie morawkami mi się :-?;).
I jeszcze na chwilkę chciałem powrócić do zdjęcia. Wydaje mi się, że kolorki jednak ciut zbyt ciepłe zapodałeś. Jakoś zapamiętałem, że trochę więcej zieloności tam było. Chodzi mi o daleki plan. Ale ja z innego kąta patrzyłem i innym okiem ;). Światełko troszkę nam tutaj już uciekało, chociaż otwarcie przyznać trzeba, że i ono i perspektywa powietrzna tego popołudnia naszymi sprzymierzeńcami były.
Pozdrówki :).