PDA

Zobacz pełną wersję : RAWy a parametry zdjęcia w JPG



ikonay
26-04-2012, 19:09
Cześć, mam pytanie odnośnie wywoływania zdjęć w Camera Raw.
Czy istnieje możliwość ustawienia "domyślnego", tak aby CR czytał parametry z ustawień aparatu? Innymi słowy, aby foto wrzucane do CR wyglądało od razu jak miniaturka w nim zaszyta, przetworzona przez soft aparatu.
Wiem, że Capture NX odczytuje te dane i obraz wejściowy jest taki jak z kamery, tylko praca na tym do fajnych nie należy...

Władca Pixeli
27-04-2012, 03:49
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=179114&page=5

ikonay
27-04-2012, 08:12
dziękował :)

krokus66
27-04-2012, 11:48
Cześć,

Wiem, że Capture NX odczytuje te dane i obraz wejściowy jest taki jak z kamery, tylko praca na tym do fajnych nie należy...

Nie taki diabeł straszny jak go malują. Mam krótko Kaptura, podoba mi się, a największym moim problemem jest chroniczny brak czasu.

ikonay
27-04-2012, 14:50
no i właśnie o to chodzi, gdybym chciał to robić przez CNX to trwało by to wszystko jeszcze dłużej, czasami owszem można się pobawić CNX -> TIFF -> PSD -> JPG, ale na hurtowe ilości zdjęć to masakra.

krokus66
14-05-2012, 08:18
no i właśnie o to chodzi, gdybym chciał to robić przez CNX to trwało by to wszystko jeszcze dłużej, czasami owszem można się pobawić CNX -> TIFF -> PSD -> JPG, ale na hurtowe ilości zdjęć to masakra.

W Kapturze całe zbiory zdjęć też możesz obrabiać grupowo. Rzecz w tym aby zdjęcia w zbiorze były cykane w tych samych warunkach.

Kupując legalnego CNX2, "w prezencie" dostajesz instrukcję obsługi po polsku, ponad 200 stron. Jest bardzo przystępnie napisana. Kaptur na tyle mi się podoba, że chyba zrezygnuję z uaktualnienia CS3 do CS6.

Iwek_22
14-05-2012, 08:28
.... Kaptur na tyle mi się podoba, że chyba zrezygnuję z uaktualnienia CS3 do CS6.
Z tego co słyszałem, nie masz już nawet takiej możliwości.

ikonay
14-05-2012, 10:35
Zapewne wielu z Was się zaraz żachnie, ale moje ostatnie refleksje są takie, że PSD się generalnie kiepsko nadaje do "wywoływania" NEF-ów i często się łapię na tym, że robiąc zdjęcia jpg+raw, wolę obrobić jpg, ponieważ zabiera to o wiele mniej czasu, a efekt końcowy jest taki sam. No ale jednak zawsze wolę mieć tego RAW-a, na te 20% przypadków, kiedy jpg nie wystarcza.

R
14-05-2012, 10:41
Z tego co słyszałem, nie masz już nawet takiej możliwości.


jak nie ma jak jest... upgr kosztuje 858zl dziala tez z CS3 do CS6.

Iwek_22
14-05-2012, 10:54
jak nie ma jak jest... upgr kosztuje 858zl dziala tez z CS3 do CS6.
Mam nadzieję, że masz rację.
Chyba nawet na tym forum czytałem, że firma Adobe wprowadziła system uaktualniania o jedną tylko wersję do góry.
Sam bym się bardzo ucieszył gdyby tak nie było :-)

R
14-05-2012, 11:19
a jaki problem sprawdzic? http://www.cortland.pl/adobe-photoshop-cs6-win-pl-upgrade-from-cs3-4-5-phsp-phxs.html

nawet taniej niz napisalem.

Iwek_22
14-05-2012, 11:23
Dzięki

krokus66
15-05-2012, 09:31
Mam nadzieję, że masz rację.
Chyba nawet na tym forum czytałem, że firma Adobe wprowadziła system uaktualniania o jedną tylko wersję do góry.
Sam bym się bardzo ucieszył gdyby tak nie było :-)

Prasa podawała, że firma Adobe wprowadziła ograniczenie uaktualnienia tylko o 2 kroki do przodu; CS2 > CS5, CS3 > CS6. Ponadto wprowadziła ograniczenie czasowe na uaktualnienie - to w trosce o Klienta:lol: aby nie wydawał pieniędzy na starocie.:lol:

http://www.adobe.com/pl/products/photoshop/buying-guide-upgrades.html

krokus66
15-05-2012, 18:45
Zapewne wielu z Was się zaraz żachnie, ale moje ostatnie refleksje są takie, że PSD się generalnie kiepsko nadaje do "wywoływania" NEF-ów i często się łapię na tym, że robiąc zdjęcia jpg+raw, wolę obrobić jpg, ponieważ zabiera to o wiele mniej czasu, a efekt końcowy jest taki sam. No ale jednak zawsze wolę mieć tego RAW-a, na te 20% przypadków, kiedy jpg nie wystarcza.

Ku przemyśleniu - post 1048.

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=204675&page=105