PDA

Zobacz pełną wersję : fotografia w podczerwieni na D70



Gancu
19-06-2005, 19:46
Interesują mnie doświadczenia w temacie zdjęc w podczerwieni na D70:
1. Jak pracują konkretne filtry róznych producentów, ze szczególnym uwzględnieniem mniej popularnych jak: B+W ... (092, RG715, RG9, RG780, 093 ...)
2. Sposoby ustawiania balansu bieli
3. poprawnośc działania AF
4. jak zachowiuje się głebia ostrości przy zmianie przysłony (znam opinię, że powyżej f8 nic się nie zmienia)
5. ew. inne istotne kwestie.

Leon13th
19-06-2005, 21:33
Nie wierz AF-ocusowi,będzie kłamał.Ustawiaj ostrość na podstawie kropki,która umożliwi ustawienie ostrości,znajduje się na obiektywie :!:

Gancu
19-06-2005, 21:35
KIT w D70 nie ma kropki ... nowe szkła, szczególnie zoomy, takiej kropki nie mają już niestety :(

BartekIgnasiak
19-06-2005, 21:46
jakiej kropki???

Władca Pixeli
19-06-2005, 22:23
jakiej kropki???
Przy użyciu filtrów czerwonych i infrared w wielu obiektywach trzeba korygować ostrość. W starszych obiektywach koło pierścienia ostrości powinna być mała czerwona kreska z literką R lub bez (nieco z boku – gdzieś koło 2.8 – 4 – 5.6) pokazująca jak dużo i w którym kierunku trzeba przesunąć pierścien ostrości po jej poprawnym wcześniejszym ustawieniu.
Problem ten jest związany z inną długościa fali czerwonej, która jest inaczej ogniskowana.

http://www.apogeephoto.com/mag1-4/mag1-4mfir.shtml
http://www.vividlight.com/articles/2915.htm
http://msp.rmit.edu.au/Article_03/02d.html

BartekIgnasiak
20-06-2005, 07:06
dzieki, nie wiedzialem...