PDA

Zobacz pełną wersję : TC-20E III Teleconverter



kolarz
26-04-2012, 18:00
Wiecie moze czemu ten konwerter ma 10 pinow na zlaczu od strony body?
http://www.nikon.pl/pl_PL/product/nikkor-lenses/teleconverters/tc-20e-iii-teleconverter

body mojego d7k ma 8 pinow oraz tu
http://www.togtech.com/nikon-d4-dslr-review-round-up/
i tu
http://www.google.com/imgres?q=nikon+d3x&hl=pl&sa=X&biw=1920&bih=1083&tbm=isch&prmd=imvnsr&tbnid=Ewyx0zRhQhzVoM:&imgrefurl=http://store.uniquephoto.com/e/index.php/nikon-d3x-24-5-megapixel-fx-sensor-digital-slr-camera-25442.html&docid=ibX4XU10ZSRYuM&imgurl=http://lghttp.11685.nexcesscdn.net/80520B/e/e/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/5/9/592951.jpg&w=500&h=500&ei=lXCZT4ftB4rf4QSR7Y3FBg&zoom=1&iact=hc&vpx=676&vpy=373&dur=238&hovh=225&hovw=225&tx=155&ty=133&sig=116623707871758432614&page=1&tbnh=164&tbnw=164&start=0&ndsp=42&ved=1t:429,r:27,s:0,i:194
a tu jest tez 10
http://www.nikon.pl/pl_PL/product/nikkor-lenses/auto-focus-lenses/fx/zoom/af-s-nikkor-70-200mm-f-2-8g-ed-vr-%e2%85%b1

czy te 2 piny extra to na potrzeby komunikacji obiektywu z konwerterem?

Co te 10 pinow ma znaczy w stosunku do tego ze zarowno d4 jak i d7k maja po 8 pinow w puszce?

Slon
26-04-2012, 20:31
naprawde nie masz powazniejszych rzeczy do roboty? :D
tak jest i juz :) trzeba sie z tym pogodzic ;)

kolarz
26-04-2012, 21:14
...no bo ja jestem jak ginekolog widze problemy tam gdzie inni dostrzegaja przyjemnosc...:)

jestem elektronikiem i po prostu musze wiedziec, inaczej swiat mi sie zawali a zycie nie bedzie juz takie samo jak dawniej.

Pozatym 10pin w 70-200 ok, ale po co w konwerterze w kierunku do body 10pinow?

Jak wszystkie korpusy maja po 8 pinow?

Czyzby nowy standard zlacza szykowali na przyszlosc?

jac45m
26-04-2012, 21:24
ale nie tylko ten konwerter ma 10 styków. niektóre obiektywy też (np. 24-70 2.8, 70-200VRII i pewnie jeszcze kilka innych).
I jak przyjższysz się uważnie (musisz wniknąć bardziej dogłęgnie/do środka ;-)), to wydaje mi się, że być może styki z obiektywu zachodzą / wpadają trochę pomiędzy styki w aparacie. więc może te 10 ma pomóc, aby była lepsza styczność ? nie wiem, nie wnikałem :), grunt, ze działa