PDA

Zobacz pełną wersję : filomwanie D300s jak ustawić optymalnie aparat?



Pablo71truck
23-04-2012, 17:33
Witam, chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat ustawień aparatu D300s jeżeli chcę coś nagrać. Wiem, że aparat służy do fotografowania, ale jak już ma możliwość nagrywania to czasem korzystam. Jednak filmiki są dość słabej jakości, dużo gorsze niż np. Canonów. Może coś nie mam ustawione, a może już to tak wychodzi. Czy ktoś może mi podać jak w menu ustawić najlepsze parametry do filmów? Dziękuję.

arturmsi
24-04-2012, 13:45
Ustaw najwyższą jakość w menu, zanim włączysz live view ustawi niskie iso oraz przesłonę jaką chcesz, odpal lv i kręć ;)

Pablo71truck
28-04-2012, 08:42
dzięki za podpowiedź, spróbuję. Mam ustawioną najlepszą jakość w menu, ale też dużą czułość ok 800-1000 pewnie zbyt wysoka? Czyli przed odpaleniem podglądu ustawić niską czułość, ustawić przesłonę i dopiero odpalić podgląd? Tak to zrozumiałem.

kendo73
29-04-2012, 01:19
jeżeli chcesz mieć możliwość ingerencji w ekspozycje itd... , a nie jak w D300s skompresowane " jpeg" to polecam D5 MK II , nie jestem fanem canona ale jest fx i w dodatku jako kamera

Kondi3012
03-05-2012, 12:09
Wytłumacz mi po co proponujesz wymianę puszki(2x droższej) i całego systemu, gdy człowiek pyta się tylko co zrbić by filmy na jego obecnym sprzęcie wyglądały lepiej, a filmy nagrywa okazjonalnie?

arturmsi
03-05-2012, 18:05
Wytłumacz mi po co proponujesz wymianę puszki(2x droższej) i całego systemu, gdy człowiek pyta się tylko co zrbić by filmy na jego obecnym sprzęcie wyglądały lepiej, a filmy nagrywa okazjonalnie?

Bo niektórzy nie zawsze rozumieją to, co czytają ;)

kendo73
06-05-2012, 01:28
Wytłumacz mi po co proponujesz wymianę puszki(2x droższej) i całego systemu, gdy człowiek pyta się tylko co zrbić by filmy na jego obecnym sprzęcie wyglądały lepiej, a filmy nagrywa okazjonalnie?


Bo niektórzy nie zawsze rozumieją to, co czytają ;)

arturmsi tu się zgadzam = niektórzy nie zawsze rozumieją to, co czytają ;) , i kto umie czytać do końca jest w znacznej przewadze , otóż
1. otrzymał już on odpowiedź na swoje pytanie
2. polecenie a kupno lub wymiana to u mnie jest różnica , to jest alternatywna możliwość z możliwościami ingerencji w ekspozycje jeżeli w D300s czegoś zabraknie , trudno o inna pełnoklatkową kamere


Kondi3012 & arturmsi = jeżeli dotarliście do tego punktu to przeczytaliście do końca mam nadzieje że ze zrozumieniem

Kondi3012
06-05-2012, 17:28
Czyli idąc twoim tokiem rozumowania np zapytam się na jakimś forum motoryzacyjnym, co mam zrobić, aby auto mi szybciej przyspieszało, dostanę odpowiedź dajmy na to, żeby wymienić turbosprężarkę na większą, a ty wtedy napiszesz, że jak nie będę zadowolony z efektu, to mogę kupić sobie porsche... Gdzie tu sens?

kendo73
06-05-2012, 21:27
Czyli idąc twoim tokiem rozumowania np zapytam się na jakimś forum motoryzacyjnym, co mam zrobić, aby auto mi szybciej przyspieszało, dostanę odpowiedź dajmy na to, żeby wymienić turbosprężarkę na większą, a ty wtedy napiszesz, że jak nie będę zadowolony z efektu, to mogę kupić sobie porsche... Gdzie tu sens?

poddaje się bo Kondi3012 wykazał się 50 % zrozumieniem tekstu pisanego ,
w nagrodę aparat dla ciebie TU (http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28913/tumblr_m33hod4fhd1qljgpxo1_660.jpeg)

Kondi3012
06-05-2012, 22:57
poddaje się bo Kondi3012 wykazał się 50 % zrozumieniem tekstu pisanego ,
w nagrodę aparat dla ciebie TU (http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28913/tumblr_m33hod4fhd1qljgpxo1_660.jpeg)

Wytłumacz mi jaki sens miało polecenie tego aparatu, co to zmienia w jego przypadku? I co rozumienia czytanego tekstu to go rozumiem i to bardzo dobrze nie widzę tylko sensu...

Pablo71truck
10-05-2012, 16:54
No właśnie ja używam aparatu do fotografii a nie filmowania, ale od czasu do czasu nakręcę coś ot tak dla hecy ;-) Trochę poprzestawiałem przy filmowaniu czułość i jakość filmu i się poprawiło, ale w porównaniu do Cannona fakt jest gorzej. Nie kupię Cannona bo nie potrzebuję, a i swoim D 300s też dam radę nakręcić "od bidy" jakiś filmik. :-)

kendo73
10-05-2012, 20:07
nie było moją sugestią skłonić do zakupu , ja np. mam znajomego który ma 5dmkII i można się dogadać co do kwesti wypożyczenia ....... pozdrawiam