PDA

Zobacz pełną wersję : Problem - Słońce.



Pik
21-04-2012, 17:03
Dzień Doberek.
Mam "mały" problem ze Słońcem na zdjęciu. Rozmyło mi się po chmurach, a nie umiem doprowadzić go do stanu okrągłości w PS. Czy ktoś miał by chwilę czasu żeby pomóc?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img100.imageshack.us/img100/1633/dsc0110imageshack.jpg)
Najlepiej doprowadzić go do stanu gwiazdy z drobnymi ramieniami, ale to już by był dla mnie bajka :)

manfred
22-04-2012, 12:18
Trzeba o takim słońcu myśleć jak się robi zdjęcie pod słońce. Wróć z powrotem na miejsce i ustaw przesłonę w granicach od 8-22 z tym im mniejszy otwór tym ramienia słońca bardziej wyraźne.

Pik
22-04-2012, 12:54
Dzięki Manfred za pomysł, ale opcji powrotu nie ma :( . Zdjęcie jest z Fuerteventury - więc trochę daleko. Z rady w sprawie przysłony na pewno w przyszłości skorzystam.

woogen
23-04-2012, 03:17
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img821.imageshack.us/img821/3457/dsc0110bk.jpg)
no i stan gwiazdy z drobnymi ramionami :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img593.imageshack.us/img593/8862/gwiazdazdrobnymiramiona.jpg)

fafniak
23-04-2012, 07:28
A po cholerę ?
Jest dobrze tak jak jest

jaś
23-04-2012, 15:39
jeśli mam być szczery to jest tak sobie.

Pik
24-04-2012, 21:19
woogen - no to mnie rozłożyłeś to gwiazdą na łopatki. wiedziałem że to jest proste, ale że aż tak ;) a tak poważnie to pierwsza Twoja wersja jest już dużo lepsza i chyba przeze mnie dla samego siebie do przyjęcia. Powiedz jeszcze jak to zrobiłeś (rozmawiamy cały czas o wersji 1 :) ? przychodzi mi tylko do głowy przyciemnienie w PS-ie dookoła po okręgu, bo całego raczej bym nie chciał kolorystycznie, ani pod względem jasności zmieniać.
fafniak - niestety mnie to słońce drażni masakrycznie. wygląda jak ufo, albo po prostu nie naturalnie.

Pik
24-04-2012, 22:30
ok. już se jakoś poradziłem. Dzięki wszystkim za natchnienie ;)
PS - pędzelek w kształcie sprayu, kolor dobieramy z fotki, nowa czysta warstwa i malujemy dookoła okręgu (w moim przypadku dół). później rozmycie gaussowskie ..... i powtarzając tą czynność z różnymi odcieniami mamy okrągłe słońce i pomarańczową poświatę - dla mnie wystarczające :)
Pozdrawiam.

Pik
24-04-2012, 23:11
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/8756/dsc0110imageshack2.jpg)

woogen
25-04-2012, 04:38
No i wszystko jasne :) Ja bawiłem się na bardzo szybko łatką i rozmyciem.

fafniak
25-04-2012, 11:46
Generalnie mam inną definicję tego co jest ciekawe i "naturalne"

woogen
26-04-2012, 20:51
@fafniak: oj tam oj tam. Oscar the Grouch?