PDA

Zobacz pełną wersję : Opisy algorytmów



KRZAG
05-03-2007, 16:08
Witam,
może znacie jakieś linki godne polecenia w których opisany jest sposób działania algorytmu a nie jego zastosowanie w PS.
Chciałbym te wszystkie filtry, a głównie blue boxa (jak kto woli chroma key) przeanalizować od strony matematycznej :)

pebees
05-03-2007, 21:43
Ja znam jeden - google.pl . Właśnie z ciekawości wrzuciłem sobie zapytanie - odpowiedzi jest od cholery, z tego mnóstwo sensownych.

Erie
05-03-2007, 22:04
KRZAG masz dostęp do IEEE (np. na uczelni)? Tam masz pełno naukowych artykułów, z których możesz skorzystać. Jeśli masz jakieś konkretne pytania odnośnie przetwarzania obrazów to może będę w stanie pomóc.

pozdrawiam
Erie

gALL
06-03-2007, 02:02
IEEE - chyba najwieksza kopalnia wiedzy (szczegolnie Digital Signal Processing)
Elsevier (chyba tak to sie pisze) - taki europejski odpowiednik I3xE http://vls.icm.edu.pl/ss.html

KRZAG
10-03-2007, 14:40
Konkretnie chodzi mi o kluczowanie obrazu tzw blue box (dla nie w tajemniczonych :)
Faktycznie sporo wiedzy w tym IEEE dzięki

pebees
10-03-2007, 20:00
(..) dla nie w tajemniczonych (..)

Yyyy... że co?

szweps
02-05-2007, 17:34
mam taki sam prolem jak ty też interesuje mnie zagadnienie kluczowania od strony matematycznej czy znalazłeś już coś bo niestety ja nie mam dostepu na studiach do tych baz danych i nie mogę przeglądac sobie tych artykułów itp. więc jeśli byłbyś tak dobry i dał znać co sie dowiedziałeś w tej dziedzinie bym był wdzięczny.

saygon
03-05-2007, 13:29
foley -"grafika komputerowa" duza ciężka książka opisująca grafikę komputerową od podstaw.a wiekszość tych filtrów to filry macierzowe, ew funkcyjne i naprawde nie ma co tam rozumieć, ew samą zasadę jaka jest wogole zasada działania takiego filtra, a potem konkretna funkcje czy macierz raczej przyjmuje się do wiadomości - jaksie zn zasade to po samej macierzy mozna wywnioskować co filtr zrobi.