PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 04 GP Bahrainu



adolfik9501
19-04-2012, 20:36
Witam.

Przed nami 2012 FORMULA 1 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX na torze Bahrain International Circuit, zwanym również Sakhir Grand Prix Circuit. Tor ten w F1 jest od 2004 roku, lecz w 2011 z powodów rozruchów w Bahranie wyścig się nie odbył, więc będzie to ósmy wyścig na tym torze.

Tor na 2012 rok ma układ następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/bahrain_867/circuit_diagram.html)).

Z satelity prezentuje się zaś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(26°01'54.75" N, 50°30'52.94" E (https://maps.google.com/maps?q=26.0325,50.510556&ll=26.032704,50.510566&spn=0.016369,0.026886&t=h&z=16)).

Trochę danych technicznych:

Tor występował w trzech odsłonach, ale w dwóch układach. Pierwsza wersja od drugiej różni się tylko długością (o 5 m). Drugi układ wydłużony o nowe zakręty (odbijali w lewo po zakręcie nr 4, a wracali w zakręcie 5), po raz pierwszy i póki co ostatni, "wystąpił" w 2010 roku. Tym razem w nawiasach znajdą się dane odnoszące się do wersji rozszerzonej, a nie pierwszej.

Długość toru: 5412 m (6299 m)
Ilość okrążeń: 57 (49)
Dystans wyścigu: 308.238 km (308.651 km)
Pierwsze Grand Prix: 2006, wersja dłuższa o 5 m od 2004,
Ostatnie Grand Prix: 2009
Ilość rozegranych wyścigów Grand Prix: 4; 6 licząc wersję dłuższą o 5 m (1)
Lata rozgrywania wyścigów Grand Prix: 2006-2009, od 2004 licząc wersję dłuższą o 5 m. (2010)

Strefa DRS:

Jak widać na diagramie pomiar nastąpi przed zakrętem 14, a aktywacja na prostej start/meta.

Pierwszy zwycięzca:

2006 - Fernando Alonso (Renault R26/Renault RS26 2.4 V8 ) 1:29'46.205 hrs. 206.018 km/h.
(2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:39'20.396 hrs. 186.272 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2009 - Jenson Button (Brawn BGP 001/Mercedes FO108W 2.4 V8 ) 1:31'48.182 hrs. 201.456 km/h.
(2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:39'20.396 hrs. 186.272 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2006 - Michael Schumacher (Ferrari 248 F1/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'31.431 min. 213.091 km/h.
(2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'54.101 min. 198.739 km/h.)

Rekord toru (najlepszy "Fastes Lap"):

2006 - Nico Rosberg (Williams FW28/Cosworth CA2006 2.4 V8 ) 1'32.408 min. 210.838 km/h.
(2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1'58.287 hrs. 191.706 km/h.)

Strona oficjalna F1 podaje rekord toru:

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'30.252 min. 216.074 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 20 kwiecień 2012 r:

1 trening: 09:00 - 10:30
2 trening: 13:00 - 14:30

Sobota, 21 kwiecień 2012 r:

3 trening: 10:00 - 11:00
Kwalifikacje: 13:00

Niedziela, 22 kwiecień 2012 r:

Wyścig: 14:00

Live timing dostępny tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/). Streamy video zaś do wyszperania na stronach: http://www.vipbox.tv/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://meczelive.tv/, http://www.meczyki.pl/.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z wideoteki YT:

fpqwu1CMjkY

i dla porównania wersja z ekstra częścią:

paK9SYa-GJ0

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Układ toru może, tak samo jak w przypadku Chin, sprzyjać Mercedesowi oraz jego DDRS. Po tym wyścigu będziemy wiedzieli, czy w Chinach pomogła im niska temperatura (ok. 20-22 st. C) czy jednak uporali się z problemem degradacji opon i mamy niespodziewanego gracza w walce o tytuły.

Zapraszam.

adolfik9501
20-04-2012, 10:35
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:40,122.

adolfik9501
20-04-2012, 14:36
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:39,313.

MadOnion
20-04-2012, 14:40
Oooo barbie: ]

adolfik9501
20-04-2012, 16:23
Oooo barbie: ]

Jak powtórzy sukces z Chin to trza będzie chyba pisać Pani Barbie ;)

MadOnion
21-04-2012, 08:45
No :D
Liczę jednak na kogos z McL albo może Szumi ;> ^_^
Ciekawe co tym razem pokaże Kimi a raczej jego inżynier :]

adolfik9501
21-04-2012, 11:04
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:39,782.

shaolin
21-04-2012, 11:23
Rosberg nam sie rozkreca. Zobaczymy jak mu pojdzie w kwalifikacjach.

adolfik9501
21-04-2012, 11:26
Rozkręca się od bodaj 2006 roku ;)

shaolin
21-04-2012, 11:31
Ok, sprecyzuje - mowie o tym sezonie :mrgreen:

MadOnion
21-04-2012, 11:33
Ferrari daje rade ; )

adolfik9501
21-04-2012, 11:35
Ok, sprecyzuje - mowie o tym sezonie :mrgreen:

;)

Zapomniałem podać, że Maldonado dostał nową skrzynię po piątku, a wraz z nią pakiet promocyjny 5 miejsc do tyłu na starcie... Hamilton również zaopatrzył się w tym samym czasie w nową zmieniarkę, ale jako że korzysta z innego operatora, to i promocja była inna: wymień dwie skrzynie po sobie (Chiny, Bahrain), za ostatnią nie policzmy 5 miejsc. Promocja jest jednorazowa i nie łączy się z innymi.

adolfik9501
21-04-2012, 11:36
Ferrari daje rade ; )

HRT też daje rade, cały czas się mieszczą w 107%, co może się przydać jak im nie pójdzie w kwalifikacjach i trza będzie robić warunkowe dopuszczenie do wyścigu na podstawie czasów z treningów.

MadOnion
21-04-2012, 11:41
Massa - Kovalainen 0,158 :]
jest gorąco :D

shaolin
21-04-2012, 14:13
Niezle jajca na starcie kwalifikacji skoro Szumaker sie nie dostal do Q2, ale potem juz w miare sensownie polecialo... ciekawe czy Vettel sie obudzil czy po prostu mial dzisiaj fuksa bo ten sezon slabo sie dla niego zaczal.

adolfik9501
21-04-2012, 14:13
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Powiedziałbym, że dość niespodziewane wyniki...

mypod
22-04-2012, 11:21
Schumi jeszcze został cofnięty o pięc pozycji - wymiana skrzyni biegów...
Więc startuje z 22 pola.

MadOnion
22-04-2012, 14:32
Lotusy no no!

MadOnion
22-04-2012, 14:50
a Rosberg lekko przegina

Sebastianito
22-04-2012, 14:51
gdzie mozna obejrzec relacje na necie?

mypod
22-04-2012, 14:53
działa Wam live timing?

MadOnion
22-04-2012, 14:54
popatrz na 1 post tam powinno być napisane ...

MadOnion
22-04-2012, 14:58
kimi sekunda za vettelem na 33 okr

shaolin
22-04-2012, 15:40
No i koniec.

Vettel dal se rade, ale kij z nim. Swietna jazda Raikkonena i Grosjeana! Fajnie, ze dojechali na 2 i 3 pozycji...

A Buttonowi co sie stalo? Bo przegapilem ostatnich pare okrazen...

jjj
22-04-2012, 16:17
Cztery pierwsze lokaty to bolidy z silnikami renault, ...nieźle

shaolin
22-04-2012, 16:21
Wszystko to sa swapy z Twingo 1.2 :D Rosberg dzisiaj szalal, ciekawe czy cos mu zrobia po wyscigu (i nie mowie tu o nakopaniu do tylka)...

jjj
22-04-2012, 16:23
...tylko nieco rozwiercone;)

mirtius
22-04-2012, 18:09
Przede wszystkim gratulacje dla Lotus Renault, prawie dublet :P W sumie to Kimi dojechałby Vettela gdyby nie ta zmiana opon...
Ferrari atomowy start, potem się trzymali jakoś, ale że bolid słaby to i niewiele zdziałać można.
Vettel wygrał, a Webber jakoś niewidoczny.
Chyba największa porażka tego wyścigu to McLaren = Hamilton stoczył się z 2 na 8 miejsce, a Button koniec końców wyścigu nie ukończył (coś z silnikiem chyba...)
Jeszcze mamy Rosberga, który jeździł jakby był niezniszczalny...

Jedna jeszcze rzecz która mnie cieszy, to to, że mamy ciekawy sezon, różnice w czasach osiąganych przez bolidy są naprawdę nieduże, przez co jest ciasno w czołówce i nigdy nie wiadomo kto wygra :) Szkoda, że GP Hiszpanii dopiero za 3 tygodnie.

MadOnion
22-04-2012, 20:23
Button na 4 kółka przed złapał gumę, poźniej awaria techniczna ---> Exhaust/differential ; )
Kimi świetny wynik z 11 na 2 poz super, Groesjan pokazuje też że ma potencjał.
NAtomiast Rosberg pokazał dziś jak zachowuje się kobieta za kierownicą ; )

adolfik9501
22-04-2012, 21:42
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Mogli przetrzymać Kimiego 1-2 kółka więcej przed ostatnim pitsopem, a zapewne trza by było wówczas powiedzieć: "Kimi wrócił", a tak tylko "Kimi wraca". Ostatni obok Hamiltona kierowca z charakterem.

Vettel - dojechał. Tak sobie myślę, obserwując jego poczynania, że dobrze iż w F1 nie ma dwóch wyścigów w weekend, z odwróconą kolejnością na starcie do drugiego, bo by chłopaczek ciężko miał w drugim ;)

McLareny - porażka na całej linii. Pech Hamiltona w boksach x2, Button guma + awaria gratis. Do tego przegrane praktycznie na własne życzenie dwa poprzednie wyścigi. Ech, a miało być tak pięknie.

Barbie - uniknął kary za dwukrotne malowanie się podczas wyścigu ;)

Najważniejsze, że Kimi nie zapomniał jak się jeździ. Jak Lotus nic nie popsuje w tym sezonie, to wydaje się, że zwycięstwa są kwestią czasu. I bardzo dobrze.

MadOnion
22-04-2012, 21:50
Wyniki:

Barbie - uniknął kary za dwukrotne malowanie się podczas wyścigu ;)

.
:D buahhaha

McSimus
23-04-2012, 13:20
Lotus, lotus ... szkoda ;)