PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana nazw profili w d300



faroni
16-04-2012, 23:08
Witam.
Wgrałem już profile, wszystko działa jak należy, ale tak mi teraz pomysł wpadł, aby profile D2XMODE nazwać jakoś tak bardziej przyjaźnie dla siebie.
Próbuję i nic nie wychodzi. MENU FOTOGRAFOWANIA - Dopasuj przetwarzanie obrazu - i tu jednak opcja "Zmień nazwę" - nieaktywna.

Zapytać więc chciałem posiadaczy d300, czy zmiana tych nazw jest możliwa?

Długi
17-04-2012, 08:25
Na pewno jest możliwa. Nie wiem teraz, czy z poziomu aparatu, ale możesz zmienić nazwy plików i wgrać jeszcze raz.

faroni
19-04-2012, 18:52
Pliki po rozpakowaniu wcale nie mają nazw typu: D2XMODEI,II,III tylko D300__M1.NOP, D300__M2.NOP, D300__M3.NOP.
Sądzę, że sama nazwa wyświetlająca się w aparacie zaszyta jest w tych plikach gdzieś głębiej - ale ja się tylko domyślam, bo wiedza na ten temat znikoma.

Jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł - chętnie skorzystam.

zdroju
20-04-2012, 17:09
Tak z czystej ciekawości zapytam, bo chodzi mi zakup d300 po głowie, jak widoczna jest różnica przy użyciu tych profili z d2x w stosunku do tego co dostajesz w standardzie ??? Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie w wersjach z różnymi profilami ?

jo44
20-04-2012, 20:47
http://www.wojteh.com/?page_id=14

faroni
20-04-2012, 22:26
dzięki za wyręczenie w pokazywaniu różnic w profilach.
dodatkowo zajrzyj tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=42927&page=5
widać.

faroni
02-05-2012, 00:10
dzięki wielki za prześledzenie wątku.
Nikt nie podał jednak recepty na zmianę nazwy Profilu.
No trudno, będę musiał z tym jakoś żyć.

Wątek można skasować.

zgera
03-05-2012, 09:58
dzięki wielki za prześledzenie wątku.
Nikt nie podał jednak recepty na zmianę nazwy Profilu.
No trudno, będę musiał z tym jakoś żyć.



Strona 161 instrukcji obsługi, wybierasz profil w którym chcesz zmienić nazwę, wybierakiem w prawo, pojawi się:
Zapisz - edytuj
Zmień nazwę
Usuwanie
Ładuj - zapisz
wybierasz zmień nazwę i zmieniasz.
Nie można zmienić nazwy profilom zapisanym fabrycznie w aparacie, z własnymi możemy zrobić co chcemy.

zgera
03-05-2012, 13:55
Strona 161 instrukcji obsługi, wybierasz profil w którym chcesz zmienić nazwę, wybierakiem w prawo, pojawi się:
Zapisz - edytuj
Zmień nazwę
Usuwanie
Ładuj - zapisz
wybierasz zmień nazwę i zmieniasz.
Nie można zmienić nazwy profilom zapisanym fabrycznie w aparacie, z własnymi możemy zrobić co chcemy.

Dokładniej:
Menu > Dopasuj przetwarzanie obrazu > zmień nazwę, wybierz profil który chcesz zmienić, dokonaj zmiany i zatwierdź.

faroni
04-05-2012, 21:59
Dzięki za podpowiedź, ale właśnie ta ścieżka postępowania nie działa. Postępowałem zgodnie z instrukcją i wytycznymi od zgera (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=51240).
MENU - Dopasuj przetwarzanie obrazu (klawisz w prawo) i "zmień nazwę" - nieaktywne.
Nie wiem co jest nie tak.
Przed wgraniem profili miałem:
1. Standardowe,
2. Neutralne,
3. Żywe,
4. Monochromatyczne,
dograłem (na kartę i załadowałem do aparatu):
PORTRAIT
D2XMODE1
D2XMODE2
D2XMODE3
i właśnie te nowe PROFILE chciałem ponazywać po swojemu - i nic nie zdziała, aby zmienić nazwę.
Może we mordę ja coś źle robię, albo nie rozumieć o co chodzi aby zmienić?

zgera
05-05-2012, 12:32
Czy wgrane profile masz załadowane z karty, czy skopiowane do aparatu? to może mieć znaczenie.
Zmiana nazwy załadowanych profili jest na pewno możliwa, sprawdzałem u siebie i wszystkie opcje mam aktywne.
Spróbuj jeszcze tak:
Dopasuj przetwarzanie obrazu > zapisz - edytuj > wybierz profil np.D2XMODE1, następnie wybierakiem w prawo,
wyświetli się ekran modyfikacji, nie musisz modyfikować, naciśnij OK, powinno wyświetlić się okno ZAPISZ JAKO,
wybierz np. C1 nieużywany, następnie wybierakiem w prawo, powinno się wyświetlić okno ZMIEŃ NAZWĘ, wpisz nazwę
i zatwierdź OK.
Jeśli ten wariant nie zadziała spróbuj inaczej.
Dopasuj przetwarzanie obrazu > ładuj/zapisz > kopiuj do aparatu, skopiuj wszystkie własne profile: PORTRAIT D2XMODE1 D2XMODE2 D2XMODE3 do aparatu.
Po skopiowaniu: Dopasuj przetwarzanie obrazu > zmień nazwę, ta opcja powinna być aktywna.

Jeśli własne profile będziesz miał skopiowane do aparatu, możesz je usunąć z karty, w aparacie możesz zapisać
9 własnych profili C1 - C9