PDA

Zobacz pełną wersję : [ Mamiya ] Mamiya RB67 PRO SD - na co zwrocic uwage



Matteo
15-04-2012, 09:30
Witam wszystkich urzytkownikow tego systemu i innych rowniez :-)

Noasze sie z zamiarem zakupu tego modelu z takim zestawem szkiel:
82MM TUBE
140MM LENS
180MM LENS
90MM LENS
45MM TUBE

Zastanawiam sie na co zwrocic uwage. Bede mial mozliwosc dotkniecia wszystkiego i sprawdzenia ale tak naprawde to moj pierwszy analog i nie mam pojecia co mogloby byc istotnym problemem (np ciezko pracujacy ring na obietkywie itp) Nie chcialbym sie wkopac w jakas mine wiec prosze o pomoc.

pastwisko
15-04-2012, 12:33
Nie zupełnie w temacie, ale serio potrzebny ci aż taki "mega" zestaw? Założę się ze najmniej jedno jak nie dwa z tych szkieł zrobi góra kilka zdjeć lub tylko testowe. Nie żebym ci żałował czy coś, ale na filmie się nie robi tylu zdjec, na rolkę masz w 6x7 jedynie (lub aż) 10 zdjęć. Nie ma też co patrzeć na doświadczenia z małego obrazka, 6x7 to juz wiekszy aparat, nie jest tak swobodny w użyciu jak DSLR. Na podstawie własnego doświadczenia osobiscie bym ci proponował na początek zakup body z jednym szkłem. Zobacz z czym to się je, czy wolisz szerzej czy portretowo, moze wystarczy standard lub lekko szerzej. Może w ogóle ci nie podejdzie ten aparat i bedziesz wolal inny. Nie ma co się pchać w taki wielki zestaw wg mnie na dzien dobry.

A.n.d.r.e.V
15-04-2012, 14:41
pastwisko dobrze mówi, kup aparat z jednym szkłem i po kilku rolkach zobaczysz

morzon
15-04-2012, 15:02
Akurat z tych wymienionych nie ma nic z okolic standardu... Spróbuj może kupić zestaw ze 127 3.5 i tym się pobawić. No chyba, że jesteś krajobrazowiec to weź coś szerszego ;)



Ogólnie to sprawdz czy ostrzenie dobrze działa (nie przeskakuje, nie ma wyłamanych ząbków na prowadnicy, czy się nie zacina) i czy miech nie jest gdzieś dziurawy. Podepnij szkła i sprawdza chociaż na słuch czy czasy dłuższe brzmią inaczej niż krótkie. W sumie to bez przestrzelenia puszki to tak dużo się nie dowiesz.
Ogólnie RB67 uchodzi za niezniszczalną, więc jeśli na zewnątrz nie widać jakichś hardkorowych uszkodzeń to powinno być nieźle. Poza tym to wersja proSD więc i najnowsza - może też nie jest zajechana, w sensie przebiegu.

pastwisko
15-04-2012, 15:08
Akurat z tych wymienionych nie ma nic z okolic standardu...

przeciez jest 90mm - dla 6x7 to bedzie jakieś 45mm ekwiwalentu dla malego obrazka.

morzon
15-04-2012, 15:15
No tak, faktycznie, nie zauważyłem 90.

Matteo
15-04-2012, 19:20
Zestaw jest jaki jest bo to zestaw :-) Pan sprzedaje sprzet dziadla, ktory umarl a nikt z nich (poza dziadkiem) zdjec nie robi wiec od postanowili to sprzedac ale tylko caly zestaw. Ja jestem portretowcem wiec napewno 180mm sie przyda i standard 90mm. Reszte moze sprzedam. A oto co wchodzi w jego sklad:

B67-PRO SD CAMERA
RB67-PRO SD POLAROID PACK FILM HOLDER HP701
TRIPOD STAND
RB67-PD PRISM FINDER
ROLL FILM HOLDERS X2
MIRROR UP CABLE RELEASE X2
AUTO-METER IV F
A FLASH BAR
SILVER BOX CASE
82MM TUBE
140MM LENS
180MM LENS
90MM LENS
45MM TUBE
ABOUT 10-15 FILMS

Jest tez lampa blyskowa uchwyty, cala dokumentacja od kazdej czesci i wiele innych *******. Gosc twierdzi ze calosc jest w idealnym stanie, ze dziadek uwielbial ten sprzet bardzo o niego dbal. Jutro jestem z nim umowiony zeby to zobaczyc i ewentualnie kupic. Za calosc chce £450 WIEC OKAZJA JEST ZAJE...STA!

S4INT
Dzieki wielkie za rade!!! Na co jeszcze ewentualnie?

jazco
16-04-2012, 13:08
Według mnie ok, masz trzy szkła, z czego dwa pasują do Twoich preferencji zdjęciowych (90 i 180) oraz dodatkowo do zabawy dostajesz 140 makro.

Te TUBE co tu piszesz to odpowiednio : 45 mm and 82 mm auto extension tubes, czyli takie pierścienie pośrednie, z tym że przenoszą elektrykę.

Edit:
Generalnie polecam stronę : Mamiya RB67 Guide (http://rb67.helluin.org/)

Jacek_Z
23-04-2012, 11:57
..Te TUBE co tu piszesz to odpowiednio : 45 mm and 82 mm auto extension tubes, czyli takie pierścienie pośrednie, z tym że przenoszą elektrykę.. ;) w RB ?

JacekCz
04-11-2012, 22:29
Generalnie polecam stronę : Mamiya RB67 Guide (http://rb67.helluin.org/)

Czy jest równie fajny punkt startowy do RZ67?