PDA

Zobacz pełną wersję : NX5, 10, 11 .. ale nie 100 czy 200



Plessis
13-04-2012, 17:52
Witam,
jeśli Państwo pozwolicie (Admin, moderatorzy, użytkownicy) założę wątek o serii Samsungów NX5, 10, 11 no także jeśli seria nie zdechnie tych następnych.
Czemu tak: otóż Samsung zaniedbał promocję swoich aparatów (wymienionych powyżej) co owocuje brakiem w Polsce GRUPY użytkowników tego systemu.
Nikoniarze to świetne forum, CB też jest świetne, ale z powodów "wielu" zaczynam tutaj.
Tematy - wszystkie dotyczące w/w tematu, oraz gospodarza (On ma ZAWSZE pierwszeństwo, hmmm i rację).
Zależności: jesteśmy u kogoś w gościach - jedynym i ostatecznym sędzią są modzi i admin tego forum.
Wzajemności: forum kosztuje - prosimy o wsparcie dla Nikoniarze.
No i piszemy.

W razie oburzenia, braku zgody itd wyjaśniam, że to wszystko to moja wina.
Grzegorz Wakulski

Plessis
13-04-2012, 17:56
Zapraszam wszystkich, Z fotkami też (zlinczowany będę)
Grzegorz W
Wakulski

Jasand
14-04-2012, 12:42
Swoja droga Samsung wogóle olewa polski rynek.

HYPER
14-04-2012, 12:46
a czemu nie 100 i 200?

Plessis
14-04-2012, 16:04
Witam,
100 i 200 to typowe kompakty - poza tym jest o 100ce wątek na forum - nie chciałem dublować.

Mekano
14-04-2012, 16:19
NX200 to przeciez aparat z wymienna optyka typu EVIL, a w typowym kompakcie zmienisz obiektyw?
Matryca APS-C i 20 mpix

HYPER
14-04-2012, 23:26
nx200 to nie jest kompakt. a juz z cala pewnoscia nie typowy :P

Mekano
14-04-2012, 23:44
Moze konkurowac nawet z Nexem-5N, choc chyba troszke slabszy.. ale jak dla mnie, to jeden z lepszych aparatow EVIL, jesli wziac pod uwage cene.

koberek
14-04-2012, 23:53
uważam, że nx100 także nie jest kompaktem, to naprawdę dobry konkurent wśród evil, miałem wiele kompaktów z wyższej półki i lustrzanek z entry-level i myślę, że samsung nx100 jest tutaj bardzo do przodu jak i do obrazka i funkcjonalności, ostatnio miałem dylemat który z 2 aparatów sprzedać, nx100 czy canon 1100d, traf chciał, że poszedł canon, bogu wielkie dzięki, nie jestem wogóle w rozpaczy, mimo iż sprzedałem lustrzankę, fakt, że entry, ale jednak lustrzankę, patrząc na nx200, uważam ten korpus o krok do tyłu, brak tego czegoś fakt, że poprawiono ogólne parametry, ale jednak w nx100 bardziej idzie się zakochać
pozdrawiam

Plessis
15-04-2012, 09:18
Zgadza się, to nie kompakty:). Mają zwartą kompaktową budowę - z obiektywem 30mm, ale nie kompakty.Jeśli chodzi o NX100 to matryca jest identyczna jak w serii NXX. Różnice pomiędzy nimi to kształt body, wbudowany wizjer i wbudowana lampa(są jeszcze inne - ale jeśli chodzi o te rzucające się w oczy ...). W odbiorze "organoleptycznym" NXX to taka mała, chuda lustrzanka bez lustra i normalnego wizjera. O to mi właśnie chodziło. :) Pozostaje urok wspomnień.

wyrwiflak
16-04-2012, 10:06
Miałem NX5 i żałuję że sprzedałem, przez dziwną dostepność te aparaty nie tracą tylko wręcz zyskuja na wartości...

Plessis
19-04-2012, 12:51
No i jest NX20 http://www.dpreview.com/news/2012/04/19/Samsung-NX20-NX210-NX1000