PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień dziewiąty: 26 lutego do 4 marca 2007



admin
05-03-2007, 00:12
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/9/01.jpg)

II miejsce konkursu!


2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/9/02.jpg)

autor: jasiu102


3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/9/03.jpg)

autor: bart_i


4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/9/04.jpg)

autor: jakubs


5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/9/05.jpg)

III miejsce konkursu!


6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/9/06.jpg)

autor: kaa13


7.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/9/07.jpg)

I miejsce konkursu!


8.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/9/08.jpg)

autor: holka


9.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nikon.org.pl/piotr/konkursy/9/09.jpg)

autor: samuraj


Jak co tydzien zapraszam do zabawy...

jm
05-03-2007, 00:18
i znowu wiem które wygra, a które "prawie" wygra;)

jakubs
05-03-2007, 00:22
i znowu wiem które wygra, a które "prawie" wygra;)

następnym razem sfotografuję rękę i wyślę... powróżysz mi? :)

aTomek
05-03-2007, 00:24
Zagłosowałem. Jedno naprawdę mi się podoba.

jm
05-03-2007, 00:26
następnym razem sfotografuję rękę i wyślę... powróżysz mi? :)

no ale pamiętaj, że o przepowiednie fotograficzne chodzi;) - bo numery lotto - hmmm nie mam jeszcze tej specjalizacji:(


co to? pojawiło się dodatkowe foto...?!

admin
05-03-2007, 00:27
Odleglosci zwiekszone. Dorzucilismy ostatnia fote rzutem na tasme (zniknelo w odmetach serka)...

admin
05-03-2007, 00:34
Podobaja mi sie niektore foteczki :)

wizja
05-03-2007, 00:35
kurka, wydawało mi się, że 23:40 są wystawiane i już nawet rzutem na taśmę nie dałem rady :-) no nic, w następnym tygodniu :-)

a zdjęcia ciekawe, mam już faworyta :-) Może i dobrze, że się spóźniłem :D

holka
05-03-2007, 00:35
Podobaja mi sie niektore foteczki :smile:
a ktore?
:)

Dyziek
05-03-2007, 00:38
Głos oddany:)

glisek
05-03-2007, 00:39
hmm, no niezle. Widze, ze oprocz stalych bywalcow i laureaci z pooooprzednich konkursow sie stawili :D
Jeszcze nie wiem, ktore zdjecie wygra u mnie ale jutro na spokojnie ten dylemat rozwiaze. :)

jakubs
05-03-2007, 00:41
admin nie masz pojecia, jaki to był fajny pomysł z tymi konkursami :)
oczywiście to moje odczucie

wizja dawno Cię tu nie było, albo mi się zdaje, stęskniłem się :)

admin
05-03-2007, 00:47
a ktore?


Nie powiem :)



admin nie masz pojecia, jaki to był fajny pomysł z tymi konkursami


Dzieki, bo mam podobne zdanie :)

holka
05-03-2007, 00:49
Nie powiem :smile:

no nie badz taki, powiedz :)

leonq
05-03-2007, 00:50
Jedno jest tu naprwdę megasuper... nie zastanawiałem się długo.

bart_i
05-03-2007, 00:53
Zdjecia sa totalnie rozne. Trudna decyzja, chyba musze sie przespac z problemem :wink:

Kaa13
05-03-2007, 00:55
Witam serdecznie,
Po raz pierwszy biore udzial w glosowaniu i mam rowniez swojego faworyta.
Bardzo ladne sa wszystkie fotografie, bardzo rozne.
Pomysl samego konkursu - rewelacja :-D

Serdecznoci/K

Jacek_Z
05-03-2007, 01:02
admin - może jednak komentować przed końcem?
andrzej w zeszłych tygodniach tak robił i faktycznie te komenty po zamknięciu chyba nie sa czytane - kazdy zagląda do następnego tygodnia, a nie pooprzedniego.
głos oddałem - mam swoje wyraźne typy na miejsca 1, 2, 3.

jakubs
05-03-2007, 01:07
Jacek_Z wyniki ankiety na ten temat niestety nie sprzyjają dyskusji przed zakończeniem... a szkoda :(

... ale może kiedyś... powolutku....

Keyser Soze
05-03-2007, 01:09
...noooo brawo, Kaa13, brawo, choc jedna osoba, ktora zaczyna na forum od wlasciwego dzialu/watku a nie zadaje po raz 1357 to samo pytanie w dziale tech ;)
witamy i czekamy na czynny udzial w konkursach

w tym tygodniu poziom zdaje sie byc wyzszy...

Jacek_Z
05-03-2007, 01:13
wyniki ankiety nie były jednoznaczne - a nawet gdyby były - to wazniejszy jest głos admina jak postępować dalej.

jakubs
05-03-2007, 01:17
mi to co piszesz odpowiada. no to postulujemy małe kulturalne dyskutowanko w czasie trwania konkursu, pliiiiis :)

taki malutki zapisik w regulaminie...

admin
05-03-2007, 01:24
Alez ja jestem za dyskusja w tych watkach. Przeciez dla swiadomego swoich odczuc odbiorcy, maja te komentarze drugorzedne znaczenie.

Nie mam nic przeciwko.

wizja
05-03-2007, 01:31
wizja dawno Cię tu nie było, albo mi się zdaje, stęskniłem się :)

hehe, no nie zwstydzaj mnie ;-) Paliłem się do startu w tym tygodniu i się...spaliłem :-)

Kaa13
05-03-2007, 01:38
...noooo brawo, Kaa13, brawo, choc jedna osoba, ktora zaczyna na forum od wlasciwego dzialu/watku a nie zadaje po raz 1357 to samo pytanie w dziale tech ;)
witamy i czekamy na czynny udzial w konkursach

dzieki, dzieki, postaram sie bardzo czynnie uczestniczyc :)

Serdecznoci/K

flyski
05-03-2007, 01:42
No jakoś wybrałem (i wcale nie 1,2,3) faktycznie foty różnorodne ale chyba jak zwykle :)

fIlek
05-03-2007, 01:43
Fajna różnorodność. Nie wiedziałem co wybrać, zwyciężyła czysta fotografia (chyba)...

imbra
05-03-2007, 02:50
Hiiii ale fajnie, dawno tak wiele fotek mi się nie podobało jak teraz :)
Głosowałam z czystą przyjemnością :)

Third Eye
05-03-2007, 03:47
Witam wszystkich serdecznie !
Mam faworyta i na niego zagłosowałem :)

dyno74
05-03-2007, 10:20
głos oddany zgodnie z sumieniem :)

Karrlos
05-03-2007, 12:07
Wolę czytać komentarze niż posty w stylu - zagłosowałem, już po, ciężko był, łatwo było.
Na prawdę ciężko się czyta 6 stron takich uwag, które nic, ale zupełnie nic nie wnoszą do wątku.

Jak napisze że mi się podoba światło i zagłosowałem, albo kolr liścia to i tak będzie wiadomo o które zdjęcie chodzi.
Jeśli ludzie mają własne zdanie to zagłosuję wg niego.
Jak nie mają własnego to na pewno go tu nie znajdą.

żółto-czarny
05-03-2007, 12:10
Fajna różnorodność. Nie wiedziałem co wybrać, zwyciężyła czysta fotografia (chyba)...
No to ja pewnie zagłosuję na tą chyba "nieczystą" :-D
Kurde blade, pierwszy raz naprawdę żałuję, że nie mam 3 głosów do oddania! Jeszcze się wstrzymam na wszelki wypadek.

elmo
05-03-2007, 12:58
szybka decyzja

jasiu102
05-03-2007, 14:16
w tym tygodniu poziom wysoki i wyrównany, ale nie ma zdjęcia powalającego na kolana, co niestety z przykrością muszę stwierdzić

Al Bundy
05-03-2007, 15:56
Podobaja mi sie niektore foteczki :)

A 7-mka ? :D

jolcia
05-03-2007, 16:08
A kiedy głosowanie na zdjęcie lutego?

sailor
05-03-2007, 16:10
zaglosowalem .. na stare i znane .. imho poziom wciaz spada .. ale moze bedize lepiej :)

andrzej_laskowski
05-03-2007, 16:14
To ja sobie jak co tydzień pozwolę zabrać głos.
I jak zwykle z góry przepraszam jeśli kogoś urażę swoją opinią.
Moim zdaniem nie należy sie przejmować, ewentualnie z ciekawości można przeczytać co mi się podoba, a co nie.
Mnie od 15 lat podoba się ta sama kobieta, a to chyba wystarczy aby wyrobić sobie opinię o moim (bez) guście.;)

I tak:

1- Świetny temat i miejsce świetne, a nawet modele świetni. Ale fotka juz nieświetna. A dlaczego? A dlatego że dzieciaki biegną nie w tą stronę w którą bym chciał przede wszystkim. Poza tym widze tu małą GO skupioną na np maluchu w czerwonej bluzce. Chciałbym także podbitą saturację na budynkach, aby wyciągnąć chociaż czerwień cegieł. No ale chcieć to ja sobie mogę. I tak podoba mi się, a czepiam sie bo mogę. Sam bym pewnie jeszcze gorzej pstryknął.

2- Tu to porażka artystyczna mz. Nawet chciałbym cos pocieszającego Autorowi napisać, ale niby co? Ot kościółek zza płotu jakiegoś w nieciekawej tonacji i z uciętym ,nie wiadomo czemu, dachem. Choćbym chciał (a chcę) to nie widze tu nic ciekawego.

3- Całkiem udany panning. Technicznie fajne, ale to za mało aby mnie zaciekawić dłużej niż na 10 sekund.

4- Kolejna słaba fotografia. Cienie, światło ogólnie i wyraz twarzy modelki wszystko na nie. Za dużo góry zdecydowanie. W dodatku jakiś zielony feler odciągający uwagę na dole. Bluzka psuje, i tak słabą, tonację zdjęcia. A mz "portretówka" to jeden z najłatwiejszych kawałków fotografii. Tu zepsute zupełnie.

5- Wow, jakby powiedział mój synek. Pięknie, pięknie i ciekawie. Fotografia przez duże F. Nie jest to może kadr na miarę NG, bo barkuje tu ekspresji, ale i tak brawa dla Autora. Ciekawym techniki polowania na taką sytuację. Sarenka wypatrzona przypadkowo?

6- I to też fajne. Jakś akcja artystyczna pewnie. Ładnie pokazane, a dłuższy czas tylko pomógł. WB tylko bije mnie po oczkach trochę i chyba wolałbym BW.

7- Ehh gdybyz deszcz można tak uchyciś na fotografii. Ja wiem że wielu do PS to jak do ognia podchodzi, ale jak dobrze zrobione (a tu mz bardzo dobrze) to ja jestem jak najbardziej za. Dla mnie cudownie narysowany obrazek, który by nie powstał bez dobrego pomysłu i fotografii. Brawo dla Autora i tylko dlaczego od połowy parasola czarna dziura zieje? Nie można było deszczu od góry dać? A gdyby tak jeszcze wokół stópek delikatne kręgi wody się rozchodziły. Heh marudzę przy tak dobrej pracy. Sorki.;)

8- Ładna jesień nieładnie sfotografowana. Cuz więcej moza napisać? Nieciekawe po prostu, a w dodatku na dole to miazga wyszła zamiast liści. Nała GO i owszem lubię, ale tu zupełnie niewyszło. I ten kadr z obciętymi pniami. Słabe.

9- Chyba cienmnawo juz było (a może jeszcze?) bo szumi mocno obrazek. Sytuacja niecodzienna, ale kadr sie nieudał niestety. To czarne drzewo po srodku to straszny pech że sie trafiło. No ale w "przyrodówce" to nie ma co się chce tylko bierze się co bozia daje. Znam to i doceniam fotografię, choć technicznie daleko nawet do dobrej.

No i tyle.
Jeszcze raz proszę o nie branie na poważnie moich słów i do następnego tygodnia.

żółto-czarny
05-03-2007, 16:43
Al Bundy, miało być anonimowo :mrgreen: Jeśli coś błędnie sugeruję to z góry bardzo przepraszam ;-)

glisek
05-03-2007, 17:27
Jeśli coś błędnie sugeruję to z góry bardzo przepraszam ;-)
z gory sugeruje, ze blednie sugerujesz - pisze by nic nie sugerowac :)

Al Bundy
05-03-2007, 17:35
Oczywiście że błędnie...

jakubs
05-03-2007, 18:12
no skoro można, to można...

a ja to tak myślę, o aktualnych zdjęciach:

brak mi niestety wprawy w ocenie, czy ogólny poziom jest wyższy czy niższy, może kiedyś...

1. jako, że tematem tego zdjęcia dla mnie jest miejsce, to nie przeszkadza mi to, że dzieci biegną 'od', sytuacja i tak jest czytelna i dzieci po prostu wnoszą zorganizowany ruch w miejsce, które chybotliwością swych murów i kolorów aż się o to prosi, bardzo fajne...
2. dwie rzeczy psują to zdjęcie: brak kopuły (nie znam miejsca, ale zakładam jej istnienie) i wyakcentowana grubość krat... same barwy dołu (jesienne brązo-czerwienie) bardzo mi się podobają, jak równiez rozumiem ideę prostego podziału kadru na górę i dół, bo sam ją zastosowałem ;)
3. niestety sportowy reportaż to nie jest moja pasja, wiec nie będę się wypowiadał, ale dynamika fajna, może kolory...
4. właściwie nic dodać nic ująć do opini andrzeja_laskowskiego... może zapomniał jeszcze o cerze, strasznie zwalona cera, jakieś sińce, przebarwienia, make-up leży...
5. podobnie jak andrzej_laskowski jestem ciekaw, gdzie można ustrzelic takiego szkala, pod takim kątem (na skoszonej trawie?), ale zdjęcie mi się podoba
6. wiem, że może sie podobać ten sposób fotografowania, i te barwy, ale mnie akurat nie, ciężko u mnie z poruszonymi zdjęciami, ale może dorosnę :)
7. gdyby górna połowa tego zdjęcia była równie delikatna i pełna wdzięku jak dolna, to było by rewelacyjne, bo tren sukienki i nogi modelki sa rozwalające, niestety wielki parasol wg mnie zdaje się poszerzać ramiona przez co zdjęcie traci na lekkości, ale barwy i migotliwość super :)
8. zdjęcie bardzo fajne, zwłaszcza światło w tle i cienie drzew, lubię zdjecia w których tematem są barwy, tutaj dla mnie nieco osłabia jego walory ostrość zachowana w centralnym punkcie kadru... a nie przesunięta ku dolnej krawędzi
9. wszelkie ciekawe sytuacje społeczne dla mnie zawsze są miłe tak wśród ludzi, jak i zwierząt... i jak patrzę na te psy/wilki (chyba wilki, ale niech mnie ktoś oświeci)- od razu mi się gęba śmieje :)

madburn
05-03-2007, 19:02
zaglosowalem .. na stare i znane .. imho poziom wciaz spada .. ale moze bedize lepiej :)
bo jak widac niektorzy ida po bandzie ;)
poziom wzrosnie jak przestana z szuflady/portfolio wyciagac :)

kuzyn88
05-03-2007, 21:37
no i poszlo:)

admin
05-03-2007, 23:58
Wrzuccie swoje zdjecia marudy. Pewnie wtedy wzrosnie ;)

Ania_B
06-03-2007, 11:17
zgadzam się z krytyką andrzeja_laskowskiego ale jest tylko jeden problem co do zdjęcia numer 5 bo jest naprawdę rewelacyjne ale czy powinno się znaleźć w kalendarzu..wiem że odgrzebuję stary wątek w jaki sposób oceniać zdjęcia czy tylko pod kątem że są rewelacyjne lub nie czy też próbować je jakoś kategoryzować..i to w sumie jest dobry temat do dyskusji przed następną edycją konkursu czyli za rok...no ale moim zdaniem od tego zdjęcia o wiele milej /przynajmniej dla mnie/ będzie zobaczyć inne zdjęcie..które też jest bardzo bardzo dobre a to że ma może mały mankament u góry:-)..no cóż nobody is perfect jak mówią...

jakubs
06-03-2007, 11:42
ja bym pozostał przy ocenie, czy są rewelacyjne, czy nie :)... większa liczba możliwości może utrudniać proces osądu...

Ania_B
06-03-2007, 18:38
ja bym pozostał przy ocenie, czy są rewelacyjne, czy nie :)... większa liczba możliwości może utrudniać proces osądu...

wiem i to chyba będzie najlepszy sposób ale już współczuję adminom lub innym osobom odpowiedzialnym za składanie kalendarza bo się biedaki namęczą...

sylwan
06-03-2007, 18:59
Głos oddany

jakubs
06-03-2007, 19:01
Aniu_B przepraszam, ja żartowałem, a nie chcę żeby to tak zostało, nie odczytałaś ironii wymierzonej w uproszczenie, które zastosowałaś więc nie chcę robić sobie jaj
to co napisałaś ma nawet ręce i nogi, a ja skupiłem się tylko na podziale na 'rewelacyjne' i 'nie rewelacyjne', który rozśmieszył mnie swoją kategorycznością, bo uważam, iż ocena zdjęć przebiega o wiele bardziej stopniowo, a na określenie 'rewelacyjne' reaguję może nieco alergicznie, bo subiektywność takiej oceny pozwala powiedzieć co najwyżej: 'rewelacyjne dla mnie'

tak więc przepraszam i pozdrawiam :)

Ania_B
06-03-2007, 19:09
Aniu_B przepraszam, ja żartowałem, a nie chcę żeby to tak zostało, nie odczytałaś ironii wymierzonej w uproszczenie, które zastosowałaś więc nie chcę robić sobie jaj
to co napisałaś ma nawet ręce i nogi, a ja skupiłem się tylko na podziale na 'rewelacyjne' i 'nie rewelacyjne', który rozśmieszył mnie swoją kategorycznością, bo uważam, iż ocena zdjęć przebiega o wiele bardziej stopniowo, a na określenie 'rewelacyjne' reaguję może nieco alergicznie, bo subiektywność takiej oceny pozwala powiedzieć co najwyżej: 'rewelacyjne dla mnie'

tak więc przepraszam i pozdrawiam :)

ok ja niektórych rzeczy nie powinnam czytać jak jestem zmęczona..jasne...nie gniewam się.. wyszłam na silly girl no ale cóż czasami tak bywa...
również pozdrawiam

ps jeśli chodziło o zwrot "rewelacyjne" to był to po prostu skrót myślowy żeby nie koplikować wypowiedzi, chodziło mi o to że owszem jest pewna stopniowość przy dokonywaniu oceny ale na końcową notę duży wpływ ma czy dane zdjęcie do Ciebie przemawia czy nie ale owszem ocenianie powinno przynajmniej być złożoną czynnością.

paraki
06-03-2007, 21:22
Głos oddany i niech zwycięży ten lepsiesiejszy ;)

sailor
07-03-2007, 14:49
Wrzuccie swoje zdjecia marudy. Pewnie wtedy wzrosnie ;)

eeee tam .. wtedy nie bedzie przyjemnsoci z marudzenia.. poza tym .. kropelki sa zbyt rozpoznawalne :D

jakubs
07-03-2007, 15:03
no to dawaj coś innego, nie akty
... albo akty nietypowe- dla Ciebie :)

Kaa13
07-03-2007, 20:56
Moj pierwszy glos oddany :)
Alez jestem ciekawa wynikow!
Serdecznoci/K

haszz
08-03-2007, 14:25
poszlo...

sadki
08-03-2007, 15:14
1- Świetny temat i miejsce świetne, a nawet modele świetni. Ale fotka juz nieświetna. A dlaczego? A dlatego że dzieciaki biegną nie w tą stronę w którą bym chciał przede wszystkim. Poza tym widze tu małą GO skupioną na np maluchu w czerwonej bluzce. Chciałbym także podbitą saturację na budynkach, aby wyciągnąć chociaż czerwień cegieł. No ale chcieć to ja sobie mogę. I tak podoba mi się, a czepiam sie bo mogę. Sam bym pewnie jeszcze gorzej pstryknął.
No właśnie, czepiasz się ;-P
Moim zdaniem to, że dziecka biegną od nie musi skreślać foty. Wręcz przeciwnie, taki układ pobudza wyobraźnię: podkreśla kiepskie położenie czerwonego, które musi dreptać za szybszymi. Czyż nie jest to poruszające? ;-)

haszz
08-03-2007, 17:00
No właśnie, czepiasz się ;-P
podkreśla kiepskie położenie czerwonego, które musi dreptać za szybszymi...

blad interpretacji, on nie jest wolniejszy tylko biedniejszy... reszta ma rowery a on nie, chyba ze gonia tego pierwszego n czele peletonu ktory mu zawinal spod klatki ;)

bodzio
08-03-2007, 22:21
Głos oddany.
Pozdrawionka dla głosujących i głosowanych
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.forum.nikon.org.pl/images/icons/icon12.gif)

admin
10-03-2007, 00:06
Głosowanie zakończone! Gratuluję wszystkim uczestnikom!

jakubs
10-03-2007, 00:11
Bądź pozdrowiony Cezarze! Pozdrawiają Cię mający umrzeć...

flyski
10-03-2007, 00:13
Hłe hłe, znowu trafiłem, ten pomysł Ala na ranking trafień coraz bardziej mi się podoba...
Gratuluję wszystkim wystawiającym swoje prace a najbardziej oczywiście zwycięzcom!

jakubs
10-03-2007, 00:19
a ja, jak zwykle nawet głosowałbym źle ;).... no cóż
flyski naprawdę uważasz, że to tak fajnie głosować na najpopularniejsze zdjęcie...

ps
dziękuję tym cudownym trzem osobom :)

samuraj
10-03-2007, 00:21
gratuluje zwyciezcy, mam dziwne wrazenie ze to zdjecie juz bylo prezentowane na forum i znam jego autora
;)

żółto-czarny
10-03-2007, 00:27
Ja też trafiłem, tylko po przerwie :-D
Dłuuuugo się wachałem, czy zasilić 5. czy 7. bo takie klimaty a la NG niezmiennie mnie pociągają. Z kolei na co dzień nie jestem wielbicielem zdjęć studyjnych. Jednak w tym wypadku wszystko: poza, parasolka, sukienka, tło, obróbka, nawet ten "przerysowany" efekt deszczu - bardzo mi do siebie pasują.

flyski
10-03-2007, 01:00
a ja, jak zwykle nawet głosowałbym źle ;).... no cóż
flyski naprawdę uważasz, że to tak fajnie głosować na najpopularniejsze zdjęcie....

Nie głosuję na najpopularniejsze zdjęcie tylko na zdjęcie, co ja zrobię że to zdjęcie na które ja głosuję jest najpopularniejsze... ;)

Widzisz ja nie zawsze głosuję na zdjęcia które najbardziej się podobają poto, by wyłuskać fotki IMO równie (lub nawet bardziej) interesujące, jednak z jakichś powodów mniej interesujące jak mniemam dla ogółu.

Ponieważ znam mniejwięcej typowe zapatrywania większości (i niejednokrotnie je podzielam) to w zdecydowanej większości przypadków potrafiłbym wskazać 1sze miejsce ( i do tego wątku odnosi się moja radość z trafiania).

jm
10-03-2007, 15:19
Moje typy na miejsca 1 i 2 zajęły miejsca 1 i 3...

- kurcze, nawet wróżbiarstwo mi nie idzie:(

haszz
10-03-2007, 17:09
nie jest tak zle, jak by nie bylo prawie kazdy cos trafil, moj typ zajal IImc to jak strzelic w totka 5-tke a nie 6-tke, no prawie ;)

żółto-czarny
10-03-2007, 18:33
Adminie, czy byłoby dużym kłopotem wrócić do dawnego podpisywania zdjęć (nick lub miejsce, niezależnie od opisu w tabeli)? Kilkukrotne przesuwanie strony od zdjęć do wyników i z powrotem jest niewygodne troszkie... Jeśli za bardzo marudzę to nie bijcie :rolleyes:

admin
10-03-2007, 23:32
Zrobione :)

jchyra
11-03-2007, 11:17
aaa! po raz pierwszy spóźniłem się na wybory
szkoda, że nie mogę oddać głosu
za to mogę pogratulować zwycięzcy, bo zdjęcie bardzo przypadło mi do gustu

żółto-czarny
11-03-2007, 12:43
Zrobione :)
Dziękuję. Mam nadzieję, że nie tylko w swoim imieniu :)

jakubs
11-03-2007, 17:50
tak, tak... podpisy pod zdjęciami być dobre :)

Jacek_Z
11-03-2007, 21:39
spóźniony koment cotygodniowy:
1 - zdj numer 2 jak dla mnie - i jak sie okazało trafnie. Szkoda, że dzieci biegną od nas, a nie do nas. Do światła się nie przyczepię, bo gdyby było ostre słońce to jedna strona ulicy by była fajna, ale byłby kłopot z cieniem po drugiej stronie.
2 - nie wiem o co chodzi
3 - prawidłowo zrobione zdjęcie. Ale takie jakieś za puste - dokumentacyjne.
4 - oj męczysz te portrety, ale masz tak specyficzne podejście do tematu, że watpie by mi się coś z tego spodobało. Zupełnie tego nie czuję. Nigdy nie sa piękne, nie są dobre technicznie i nie pokazują uczuć. Nie wiem, co chcesz pokazać tymi zdjęciami.
5 - zdj nr 3 jak dla mnie i jak widac dla reszty. Główna zaleta to, że nie łatwo trafic na taką sytuację, byc tak blisko.
6 - dość fajne - główna zaletą jest kolor zastanych świateł, ale ta akcja jest pokazana kiepsko. Jakiś hapening?
7 - głosowałem na to - nr 1. Ale to tak bardziej obraz niz zdjęcie, dużo tu obróbki i w mocnej konkurencji u mnie by nie wygrało.
8 - byłoby fajne gdyby była żyleta od poczatku do końca. Może w duzym formacie prezentuje sie lepiej, bo na 800 pikseli to nie bardzo.
9 - tez jak nr 5 - trzeba łapać takie okazje, ale tu nie było światła, kadr jest za szeroki - a wchodzi te drzewko w kadr i ciaśniej by było jeszcze większe. Hm, szkoda.

W tym tygodniu udało mi sie wytypować dobrze całą pierwszą trójkę i to w prawidłowej kolejności.
Od tego tygodnia co będzie będę komentował w trakcie głosowań i będzie można zweryfikować, czy moje typy się potwierdzają.

jakubs
11-03-2007, 22:13
Jacek_Z dotknąłeś mnie do żywego ;)
ale, że byłeś szczery to i ja szczerze odpowiem:
podejście do tematu mam specyficzne, może i tak... może to trafia do 3 osób na dwieście, a może i one głosują z litości, nie oczekuję więcej bo pewnie to jest tak jak w życiu, że te trzy osoby na dwieście w zetknięciu ze mną polubiłyby mnie...
może zdjęcia nie pokazują uczuć, ale na pewno je budzą (nie oceniam jakie i dlaczego), jednego jestem pewien- ja wkładam w te zdjęcia bardzo dużo emocji, bo to nie jest jednak łatwe wiedzieć, że pokazuje się ludziom coś dla siebie ważnego, co im się nie podoba... to nie jest wyraz mojej ignorancji
a może Cię kiedyś zaskoczę, może Ci się spodoba, może mi się ta modła odwidzi, albo może moje umiejętności tak pójdą do przodu, że będę potrafił robić to co chcę, tak jak chcę i jeszcze się to będzie podobało :) na razie jest jak jest...
No i tak krótko jeszcze odpowiadając na Twoje ostatnie (retoryczne) pytanie - tymi zdjęciami chcę pokazać to, co we mnie siedzi, a to nigdy nie jest proste, zwłaszcza dla dyletanta :)

andrzej_laskowski
11-03-2007, 22:49
Jakubus, nie bierz tego tak do siebie. Wystawiając prace na widok publiczny musisz się liczyć z krytyką i mieć do niej dystans.
Prawie zawsze wychodzi to Autorowi na zdrowie.

jakubs
11-03-2007, 22:55
Liczę na to, że z tym zdrowiem to się sprawdzi ;)
Dzięki za ciepłe słowo :)

Jacek_Z
11-03-2007, 23:41
jakubs "ostrzegałem" :) cię w jakimś poprzednim tygodniu, że taki portret to ciężki temat, więc mam czyste sumienie.
jest odwieczne pytanie - czy artysta tworzy dla siebie, czy dla publicznosci. Z tego co piszesz wynika, że robisz dla siebie. Ale chcesz jednak chyba znaleźć uznanie u innych skoro nie tylko je publikujesz, ale i wysyłasz na konkurs.
Musisz nabrac dystansu do swych własnych zdjęć - po to, by wiedziec jak na nie moga zareagowac inni.
Nie wiem czy tak jest, ale moze chodzi o to, że fotografujesz osoby ci bliskie, a wtedy o dystans do pracy jest ciężko. Bo jest duże niebezpieczeństwo, że te zdjęcia się będą tylko tobie podobały.
Jesli tak jest to moja rada: rób zdjecia obcym osobom. Będą bardziej przemyślane, a nie zrobione znajomej bo wydaje ci się, że trafił sie moment. Pamietaj, że okoliczności zrobienia zdjęcia znane są tylko tobie. Inni nie znaja tej "otoczki", a na zdjęciach tego nie pokarzesz.
W portrecie raczej sie pokazuje nie to co siedzi w autorze, ale to, co siedzi w modelu. To musi byc uniwersalne, widoczne dla innych.

jakubs
11-03-2007, 23:57
Nie mam żalu, poważnie :) Robię dla siebie, ale przecież nie specjalnie tak, żeby się nie podobały. Wysyłam na konkurs, bo jest to dla mnie zabawa, wymagająca, ale zabawa i wierz mi, że wystarczy mi jeden głos... jasne że jakby ich było więcej to świetnie. Ciekawe zagadnienia... musimy jeszcze do nich wrócić. Dzięki :)