PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki plecak dwukomorowy na taki sprzęt?



zielonek430
12-04-2012, 16:17
Witam

Planuję zakup plecaka. Na wydatek ten mam ~500 zł. Głównym założeniem jest to, że poza sprzętem muszę w nim tachać coś do wsunięcia, wypicia, przy możliwości kurtka i inne bajery. Obecnie posiadam Nikona D60 z kitem, 55-300, lampę SB-700 oraz inne akcesoria, ponadto jakiś mało markowy statyw, w planach 1 lub 2 obiektywy (ale nieduże). Plecak ma być wygodny również na dłuższych wędrówkach (góry, miasto), ale także mieć łatwy dostęp, chociaż do samego body (ale dla mnie, nie złodzieja). I chcę też, bym wyglądał normalnie mając go na plecach, nie jakby z garbem (mam ponad 1,8 m, więc Naneu Alpha L raczej odpada) i nie chcę, by to był wielki plecak, raczej taki przeciętnej wielkości.

Z tego, co dotychczas wypatrzyłem to znalazłem:
-Lowepro Primus AW - odpowiedniej wielkości, pakowany od tyłu (brak dostępu nie przeze mnie), otwór z boku, mocowanie na statyw, druga, spora kieszeń, teoretycznie bez wad, być może za duży? dość drogi
-Lowepro Primus Minimus AW - to samo, jeno mniejsze (ale chyba nadal zmieści to, co w planach, tańszy
-Lowepro Rover AW - duża komora na górze, system nośny, statyw, ale utrudniony dostęp do sprzętu (tylko po ściągnięciu) no i jest olbrzymi i równie drogi jak Primus
-Lowepro Fastpack 250/350 (ze względu na pas biodrowy) - spore komory na aparat, te na własne sprzęty mniejszy, wygodny dostęp, brak mocowania na statyw, tani
-KATA DR-467i - pakowana od tyłu, brak dostępu od boku, ale ponoć wygodna, tania, odpowiednia wielkość

Czy coś z tych modeli się nada do moich potrzeb? Czy może coś innego? Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z użytkowania tych modeli?

Z góry dzięki za odpowiedź.

zakwas
12-04-2012, 22:35
1. Tą Katę to sobie możesz darować na dzień dobry, ani to pakowne, ani wygodne.
2. Jeśli Ci zależy na dostępie od strony pleców to Primusy, ale do moich pleców jakoś nie pasowały. Nie kupuj w ciemno, przymierz.
3. Fastpacki są naprawdę pojemne, szczególnie 350.

zielonek430
12-04-2012, 22:59
A jak z górną komorą w Fastpacku 350? I czy przypadkiem na mój (jakby nie patrzeć skromny) sprzęt komora dolna nie będzie za duża?

oge
13-04-2012, 06:59
Fajna wyszukiwarka Lowepro, wybieramy posiadany sprzęt lub co chcemy w nim upchnąć i mamy odfiltrowane to co będzie "spełniało" nasze potrzeby.

http://bagfinder.lowepro.com/lp/choose-profile

I jak kolega wcześniej pisał, najlepiej zobaczyć, przymierzyć i wtedy kupić.

zakwas
13-04-2012, 23:07
A jak z górną komorą w Fastpacku 350? I czy przypadkiem na mój (jakby nie patrzeć skromny) sprzęt komora dolna nie będzie za duża?

FS 350 jest naprawdę duży. Do dolnej komory wchodził mi D300 z Tokiną 300/2.8, 105/2.8 micro VR, Tokina 12-24, filtry, i jeszcze trochę miejsca zostało. Do górnej wchodzi kurtka. Czy plecak może być za duży, hmmm... :)

Zastanów się nad Kata Bumblebee 210. Pominąwszy kretyński sposób otwierania głównej komory, ten plecak zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Główna komora jest pakowna, a przede wszystkim głęboka, bez problemu zmieścisz aparat z gripem. "Plecki" zdecydowanie wygodniejsze niż w Kata DR467.

zielonek430
14-04-2012, 13:41
A co sądzicie o wersji DSLR Video? Czy jest warta dopłaty wobec zwykłego Fastpacka? Czy jest ogromna różnica w pojemności 250 a 350? Czy warto dopłacać do tej drugiej?

Widzę, że najprawdopodobniej zdecyduję się na Fastpacka, bo Primusa nie ma nigdzie w dolnośląskim, a zamawiać przez internet nie chcę, bo nie wiem, czy mi będzie odpowiadał.

rdcom
14-04-2012, 13:58
Fajna wyszukiwarka Lowepro, wybieramy posiadany sprzęt lub co chcemy w nim upchnąć i mamy odfiltrowane to co będzie "spełniało" nasze potrzeby.

http://bagfinder.lowepro.com/lp/choose-profile

I jak kolega wcześniej pisał, najlepiej zobaczyć, przymierzyć i wtedy kupić.

jakoś nie widzę wyboru plecaków :(

2pompony
14-04-2012, 15:05
Nie wybieraj na początku czegoś wielkości pudełka zapałek, tylko DSLR, dodaj ze 3 obiektywy plus drobnicę typu baterie, kable i takie tam - i pojawią się plecaki.

zielonek430
14-04-2012, 20:46
Jeszcze mam takie oto pytanie: czy plecaki marki Vanguard (szczególnie Vanguard Up-Rise 45) nadają się doczegoś, czy omijać szerokim łukiem?

zakwas
14-04-2012, 21:37
Jeszcze mam takie oto pytanie: czy plecaki marki Vanguard (szczególnie Vanguard Up-Rise 45) nadają się doczegoś, czy omijać szerokim łukiem?

Sam jestem ciekaw. Kup sobie i podziel się z nami wrażeniami :)

zakwas
14-04-2012, 21:39
A co sądzicie o wersji DSLR Video? Czy jest warta dopłaty wobec zwykłego Fastpacka? Czy jest ogromna różnica w pojemności 250 a 350? Czy warto dopłacać do tej drugiej?

Widzę, że najprawdopodobniej zdecyduję się na Fastpacka, bo Primusa nie ma nigdzie w dolnośląskim, a zamawiać przez internet nie chcę, bo nie wiem, czy mi będzie odpowiadał.

Primusa nie ma, bo już nie jest produkowany. Widocznie skończyła się moda na "ekologię".

zakwas
14-04-2012, 21:44
A co sądzicie o wersji DSLR Video? Czy jest warta dopłaty wobec zwykłego Fastpacka? Czy jest ogromna różnica w pojemności 250 a 350? Czy warto dopłacać do tej drugiej?


Jak dla mnie nowsze wersja jest gorsza:
1. na zewnętrznej stronie pokrywy głownej komory nie mają kieszonki,
2. główną komorę łatwiej otworzyć złodziejowi, w starej wersji jest klapka, pod którą możesz schować dyngsy
zamykające suwak,
3. są droższe, moim zdaniem bez powodu.

zielonek430
14-04-2012, 21:46
Sam jestem ciekaw. Kup sobie i podziel się z nami wrażeniami :)

A nie wiesz może (lub nie słyszałeś opinii) jak wygląda jakość produktów Vanguard? Nie ma na pewno takiej renomy, jak Lowepro, ale jak wygląda porównanie jakością (czytałem różne opinie, ale większość była dość stara). I jeszcze jedno - może głupie pytanie - ale czy nie Vanguard nie wydaje się przyciągać uwagę, że to na 100% plecak foto?

zakwas
14-04-2012, 21:47
jakoś nie widzę wyboru plecaków :(

Wpisujesz sprzęt jaki masz i jako wynik dostajesz listę toreb i plecaków.

Paweł Krystek
15-04-2012, 13:05
Miałem niedawno ten sam problem, wybierałem ostatecznie pomiędzy:
- Lowepro Compuprimus (wejście z boku, tylko drogi),
- Lowepro Compurover, lub inny Rover,
- Lowepro Dryzone Rover.

Chciałem dostać jakiś plecak z szybkim dostępem i dwiema komorami, ale tylko właściwie seria Primus, tylko jest on za drogi i słabo dostępny, poza tym wygląda jak "tornister".
Ostatecznie wybrałem tj. udało mi się okazyjnie kupić (prawie nowy) w cenie 400zł - Lowepro Dryzone Rover. Problem dostępu rozwiązałem w ten sposób, że i tak jak już jestem w plenerze na miejscu do body mam zapięte na statyw (i na ramię z tym wszystkim ;-)), a w przypadku chęci posiadania aparatu pod ręką w trakcie przemieszczania się dokupiłem uchwyty na ramiona plecaka Tamrac N-11 (bodajże).

Jeśli chodzi o sam plecak to jest optymalny i niesamowicie wygodny. No i całkowicie wodoodporny.

Antonioo
15-04-2012, 13:22
polecam wątek o lowepro compurover.

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=177231

barszcz99
15-04-2012, 14:04
Jeśli miałbyś wybierać pomiędzy Fastpackiem 250 a 350, to kilka słów mogę podpowiedzieć. Sam mam w tej chwili 250-kę. Miałem ją ze sobą podczas 3 tygodniowego pobytu na Filipinach. Spokojnie zmieściłem w nim: D5000 z gripem, N18-105, S10-20, N35, SB900, kamerę Sony, laptopa, ładowarki, zapasowe akumulatory, przybory do czyszczenia, filtry, pokrowiec przeciwdeszczowy (którego niestety nie ma w komplecie). Natomiast mając za sobą jakby nie było dobre doświadczenia z korzystania z 250-ki (szybki i wygodny dostęp do aparatu, wygodę tego plecaka, "oddychalność" pleców, co przy sporym obciążeniu i wysokiej temperaturze ma też swoje znaczenie), mając w zamiarze zakup czegoś dłuższego (najpewniej 70-300), mimo wszystko dziś skłoniłbym się do 350-ki. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - więcej miejsca. Obawiam się, że obiektyw "300" mógłby po prostu do 250-ki się już nie zmieścić :)

zielonek430
15-04-2012, 14:59
W moim przypadku jednak o wyborze zadecydował priorytet dobrego zabezpieczenia sprzętu - wolę mieć tę świadomość, że nie może mi nikt bez mojej wiedzy otworzyć komory z aparatem. Poza tym zdecydowałem się zaufać odczuciom wzrokowo-wizualno-optycznym oraz organoleptycznym i zdecydowałem się na Vanguarda Up-Rise 45. W moim odczuciu wygląda nieźle, ma trzy "przedziały" - na sprzęt, na własne klamoty i na jakieś mapy, ma pokrowiec, mocowanie na statyw (z boku, ale cóż) i po zapakowaniu lustrzanki, dodatkowego obiektywu i lampy zostaje jeszcze miejsce na co najmniej 3 inne obiektywy. Poza tym zrobił na mnie świetne wrażenie pod względem konfigurowalności i wykonania, a także budowy pleców (która wydaje mi się lepsza od Fastpacka).

zakwas
16-04-2012, 11:44
A nie wiesz może (lub nie słyszałeś opinii) jak wygląda jakość produktów Vanguard?

Opinie słyszałem, i to nawet pozytywne, ale doświadczenia nie mam. Wieloletnie doświadczenie mam za to z Lowepro i Kata, i co do tych nie mam żadnych zastrzeżeń.

grizzly
16-04-2012, 19:30
mam od grudnia Vanguard Skyborne 51 i powiem iż jestem zachwycony. Jakość wykonania jest bardzo dobra pojemność też . Dokładny test: http://www.swiatobrazu.pl/vanguard-skyborne-48-test-plecaka-22865.html zgadzam się z opinią autora.

bozydar16
21-04-2012, 12:33
Moim zdaniem nowy fastpack 350 jest bardzo interesującą alternatywą, w porównaniu do poprzedniej wersji wygląda ładniej i o wiele świeżej. Jakość wykonania bez zastrzeżeń. Fakt, zgadzam się z przedmówcą zakwas, że łatwiej jest wyciągnąć sprzęt złodziejowi, ale materiał, który powleka plecak nie tak łatwo przeciąć. Przeszkadza mi tylko że nie ma regulacji napięcia paska który ma blokować ograniczone odpięcie pokrywy od dostępu do aparatu::) Co do pojemności mieści w pełni 17.3 cal laptopa, a komorze górnej spokojnie wejdzie kurtka, kanapki, woda i akcesoria,a do komory foto spokojnie wejdzie 70-300 podpięty do aparatu, zmieści dwie lampy, i 3-4 średniej wielkości obiektywy.
A co należy powiedzieć ma Uchwyt na Statyw! co stary 350 nie posiada, a także pokrowiec przeciwdeszczowy.

Uważam że warto dopłacić te kilkadziesiąt złoty i kupić nowego fastpack 350, bo różnica w cenie nie jest aż tak duża, a dostajemy plecak naprawdę wielofunkcyjny.

Badol
21-04-2012, 14:08
Ja polecam Lowepro Primus Minimus AW.
Mam j est świetny pod praktycznie każdym względem.

cob_ra
21-04-2012, 17:52
koledzy, trafia mi się okazja jako gratis: BENRO QUICKEN 300 lub BENRO QUICKEN 400
nie wiem co wybrać, będzie on używany w czasie wypadów urlopowych, góry i śmiganie po mieście aby z torbą nie wzbudzać zainteresowania. Myślałem o 400, niestety w rękę nie mogę wziąć ponieważ jak zamówię w hurtowni to amen. Ktoś miał z nimi kontakt i wyda opinie?

bozydar16
21-04-2012, 18:13
Jeśli gratis, to brałbym większy:)

bozydar16
21-04-2012, 18:25
zapomniałem dodać, że nigdy nie miałem do czynienia z tymi plecakami

risto
22-04-2012, 08:14
A nie wiesz może (lub nie słyszałeś opinii) jak wygląda jakość produktów Vanguard? Nie ma na pewno takiej renomy, jak Lowepro, ale jak wygląda porównanie jakością (czytałem różne opinie, ale większość była dość stara). I jeszcze jedno - może głupie pytanie - ale czy nie Vanguard nie wydaje się przyciągać uwagę, że to na 100% plecak foto?

Jam mam Vanguard Adaptor 46 i jestem zadowolony jakość wykonania na dużym poziomie, z tym ze w nim górna komora jest mała, ale za to jak mi wisi na jednym ramieniu mam dostęp do body ze szkłem plus do dwóch szkieł.

A jeśli zależy Ci na dużej górnej kieszeni to brałbym Lowepro Primus Minimus AW

rasasi
24-04-2012, 15:54
Mam plecak zgadzający się z Twoim opisem. Dakine photo mission. Plecak jest bardzo wygodny, w niego wkłada się komorę foto mieszczącą body + 70-200, 10-20, 2 mniejsze stałki i 2 lampy. Do tego w zewnętrznej większej komorze możesz wrzucić 3 butelki wody 1,5l. (taki test pojemności :P) Ta komora jest ściągana paskiem, więc pusta nie jest duża. W komplecie pokrowiec przeciw deszczowy. Jak dla mnie super plecak dla aktywnych, wyprawy, stok zimą i latem, rower (nawet extremalniej). Ja polecam.

cob_ra
24-04-2012, 19:14
dziś przyszedł BENRO QUICKEN 400, pierwsze wrażenie to wykonanie, nie widziałem wcześniej plecaków foto, ale zrobił na mnie wrażenie wykonaniem oraz jakością materiałów, jedynie plastikowe zapinki wyglądają na delikatne, zobaczymy z czasem jak to będzie wyglądać.