PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 03 GP Chin



adolfik9501
12-04-2012, 13:00
Witam.

2012 FORMULA 1 UBS CHINESE GRAND PRIX na torze Shanghai International Circuit się zbliża. Będziemy gościć na tym obiekcie po raz dziewiąty.

Rzut oka na układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/china_866/circuit_diagram.html))

oraz na tor z większej wysokości:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(31°20'20.48" N, 121°13'16.47" E (https://maps.google.com/maps?q=31.338889,121.219722&ll=31.338647,121.226664&spn=0.03112,0.054674&t=h&z=15))

Dane techniczne:

Długość toru: 5451 m
Ilość okrążeń: 56
Dystans wyścigu: 305 066 km
Pierwsze Grand Prix: 2004
Ilość rozegranych Grand Prix: 8

Strefa DRS:

Jak widać na diagramie pomiar odbywać się będzie w zakręcie nr 12, a aktywacja nastąpi w połowie prostej między zakrętami 13 i 14. W tym roku strefę aktywacji skrócono o jakieś 50 m.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1:29'12.420 hrs. 205.185 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2011 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/26-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:36'58.226 hrs. 188.758 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'33.706 min. 209.416 km/h.

Rekord toru (najlepszy czas "Fastes Lap"):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'32.238 min. 257.320 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 13 kwiecień 2012 r:

1 trening: 04:00 - 05:30
2 trening: 08:00 - 09:30

Sobota, 14 kwiecień 2012 r:

3 trening: 05:00 - 06:00
Kwalifikacje: 08:00

Niedziela, 15 kwiecień 2012 r:

Wyścig: 09:00

Dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania na m.in. na stronach: http://www.vipbox.tv/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://meczelive.tv/, http://www.meczyki.pl/.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

FdoB-S9Kcu8

Info przed weekendem:

Skoro pojawił się Hamilton należy wspomnieć, że czeka go cofnięcie o 5 miejsc na starcie wyścigu z powodu wymiany skrzyni biegów.

Zapraszam.

MadOnion
12-04-2012, 21:00
Yo, przepis z tymi skrzyniami troche idiotyczny ale coż...
Organizatorzy spodziewaja się pełnych trybun ... na prostej start-meta : ]

shaolin
13-04-2012, 03:34
Jezeli bedzie taka pogoda jak dzisiaj to slabo. Zimno, mokro (ale na szczescie nie az tak zeby nie mogli tego rozjezdzic w max 10 kolkach) i do pupy ;)

Szkoda, ze juz bilety wyprzedane na formula1.com bo bym se poszedl skoro jestem na miejscu...

adolfik9501
13-04-2012, 08:24
Wyniki pierwszej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:43,903.

adolfik9501
13-04-2012, 09:35
Wyniki drugiej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:42,691.

adolfik9501
14-04-2012, 07:41
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:42,656.

thorcik
14-04-2012, 08:49
Jezeli bedzie taka pogoda jak dzisiaj to slabo. Zimno, mokro (ale na szczescie nie az tak zeby nie mogli tego rozjezdzic w max 10 kolkach) i do pupy ;)

Szkoda, ze juz bilety wyprzedane na formula1.com bo bym se poszedl skoro jestem na miejscu...

Nie mów, że w Chinach nie ma koników :razz:

MadOnion
14-04-2012, 08:49
Q2:
1.Web
11. Vet
PS. Panie Borowczyk Rossi to dziewięciokrotny MŚ a nie siedmiokrotny ; )

adolfik9501
14-04-2012, 09:06
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Barbie w końcu zdobyła PP, bolidem z podwójnym DRS. W wyścigu ten układ nie daje takiej przewagi, więc Mercedesami nie ma co się martwić.
Vettel 11 - Yes, yes! That's what I'm talkin about! (wyma****e palcem) ;)

Hamilton pięć miejsc w tył.
Senna i Maldonado mogą dostać kary za blokowanie odpowiednio De la Rosy i Kovalainenan. Zobaczymy co sędziowie wymyślą.

MadOnion
14-04-2012, 10:05
Vettel 11 - Yes, yes! That's what I'm talkin about! (wyma****e palcem) ;)


:D

Walle
14-04-2012, 10:43
Cieszę się, że "palec grzebalec" startuje z 11 pozycji...:-)

Ten rok zapowiada się bardzo ciekawie. Stawka trochę się wyrównała, opony sprawiają więcej problemów kierowcom typu PlayStation
i sama ich praca (degradacja) zmusza zespoły do bardziej różnorodnej taktyki.
Gdyby jeszcze Robert wrócił...

shaolin
14-04-2012, 11:37
Nie mów, że w Chinach nie ma koników :razz:

Sa, ale ceny sa x1000000000000000 u nich.

Ominely mnie kwalifikacje niestety bo bylem w trasie ale widze, ze niezle jajca.

adolfik9501
14-04-2012, 15:32
(...)
Senna i Maldonado mogą dostać kary za blokowanie odpowiednio De la Rosy i Kovalainenan. Zobaczymy co sędziowie wymyślą.

Maldonado i De la Rosa (a nie Senna; się pomyliłem) dostali reprymendę za przyblokowanie Kovalainnena i Senny. Oczywiście lepsza reprymenda niźli spadek kilka miejsc na starcie.

shaolin
14-04-2012, 16:18
PS. Panie Borowczyk Rossi to dziewięciokrotny MŚ a nie siedmiokrotny ; )

Pisze teraz bo dopiero przeczytalem reszte postow ;) Borowka pewnie myslal o tytulach z MotoGP ;)

adolfik9501
14-04-2012, 16:27
Pisze teraz bo dopiero przeczytalem reszte postow ;) Borowka pewnie myslal o tytulach z MotoGP ;)

Założenie jest błędne ;)

EDYTA: On tylko przeczytał z kartki/ściągi.

shaolin
14-04-2012, 17:28
:mrgreen:

shaolin
15-04-2012, 04:11
Info pogodowe z pierwszej reki (czyt. opisuje co widze przez okno ;)). Swieci slonce, chociaz nie ma niebieskiego nieba (ale tu prawie zawsze tak) wiec jezeli taka pogoda utrzyma sie do 16 to bedzie bardzo ok. Nie jest moze najcieplej bo poki co widze na termometrze kolo 16-17st, ale asfalt sie nagrzeje na pewno ;)

EDIT: Apgrejd info - chlodno jest w cieniu, w sloncu jest bardzo przyjemnie (biorac pod uwage temperature) wiec lepiej zeby tak zostalo :D I jest lekka mgielka...

adolfik9501
15-04-2012, 10:43
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Nie sądziłem, że to powiem, ale świetny wyścig był.

Rosberg - jechał swoje, ciekawe czy Merc rozwiązał problem z degradacją opon, czy pomogła niska temperatura.
Button - zapowiadała się walka o zwycięstwo, ale 6 sekund straty w boksie, a co za tym idzie wyjazd w środku "pociągu" rozwiązały ten "problem". Szkoda.
Vettel - 4 miejsce po tak bezbarwnym wyścigu, nie wiem, czy miał więcej niż 5 wyprzedzeń, wliczając "konającego" Raikkonena. Na plus oczywiście atomowy start ;)
Williamsy - bardzo ładna jazda i wynik.

EDYTA: Schumacher - odstawał od Barbie, ale jak auto będzie się tak spisywać, to w sprzyjających okolicznościach może coś ugrać.

EDYTA2: Saubery - z dużej chmury mały deszcz.

Raikkonen - końcówka masakra...
Groszek - w końcu meta i punkty.
Ferrari - bida panie, bida.
Webber - końcówka super :mrgreen:

shaolin
15-04-2012, 11:00
Strasznie zwolnil Kimi na koniec... masakra!

A wyscig ok, nawet jak obejrzany przed TV, a nie na zywo ;)

grudzinsky
15-04-2012, 11:01
no wlasnie, co sie stalo z Kimim? tak ladnie jechal, chwil, prask i 14 pozycja? cos mu nawalilo? opony nie wytrzymaly? syn mi zagluszal komentatorow i nic sie nie dowiedzialem :/
Vettle jednak cieniutki jest, dal sie wyprzedzic przez dwa bolidy na ostatnim okrazeniu ;)

MadOnion
15-04-2012, 11:03
Kimi opony, jeden wyjazd na szczątki opon i po wyścigu, to tak jak by ryż rozsypać na drodze, szkoda mi go bo jechał dobre GP

adolfik9501
15-04-2012, 11:03
no wlasnie, co sie stalo z Kimim? tak ladnie jechal, chwil, prask i 14 pozycja? cos mu nawalilo? opony nie wytrzymaly? syn mi zagluszal komentatorow i nic sie nie dowiedzialem :/

Nic byś się nie dowiedział, bo oni sami nic nie wiedzą. Trzeba poczekać na wypowiedzi kierowców po wyścigu.



Vettle jednak cieniutki jest, dal sie wyprzedzic przez dwa bolidy na ostatnim okrazeniu ;)

Cieniutki może nie, ale lekko przereklamowany. Wyprzedzić się dać musiał, skoro jechał na 2 stopy, a Button i Webber na 3.

MadOnion
15-04-2012, 11:09
... syn mi zagluszal komentatorow i nic sie nie dowiedzialem :/

... Ale masz fajnie, mi cholera strasznie przeszkadzali komentatorzy :D

ASAHI
15-04-2012, 12:32
Końcówka wyścigu fajna, sporo walki było. Ferrari coś słabo na początku sezonu.

MadOnion
15-04-2012, 12:46
Webber był bliski ; ) ... odlotu

grudzinsky
15-04-2012, 13:15
... Ale masz fajnie, mi cholera strasznie przeszkadzali komentatorzy :D

ja ogladalem relacje BBC :D Polszmatu nie trawie ;)

Celeborn
16-04-2012, 14:33
... Ale masz fajnie, mi cholera strasznie przeszkadzali komentatorzy :D

w pilocie masz przycisk wyłączający dźwięk.

MadOnion
16-04-2012, 15:35
w pilocie masz przycisk wyłączający dźwięk.

Serio ; )?
Wole gwoździa w ucho wsadzić

Celeborn
16-04-2012, 15:47
Jak lubisz to czemu nie.