PDA

Zobacz pełną wersję : Ślubka - pomocy!



arturjb
11-04-2012, 10:43
Panowie i Panie! Bardzo Was prosze o pomoc. Poszukuję śruby z gwintem jak poniżej na zdjęciu, nie udało mi się nigdzie jej kupić, a odwiedziłem wiele sklepów. Dla porównania gwint standardowy. średnica 6mm


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jocz-borowski.com/gwint.jpg)

Czy ktoś z Was ma takie cudo bądź wie gdzie je kupić? Niby rzecz prosta a sprawa zycia lub smierci (no prawie ;P)

jacek.gold
11-04-2012, 10:50
dobry ślusarz na tokarce zrobi każdy gwint wg wzoru
proponuję w tą stronę próbować

Boryszuk
11-04-2012, 11:00
Ale od czego ta śrubka?

'Dobry tokarz' powinien też mieć grzebień do mierzenia skoku gwintu

arturjb
11-04-2012, 11:04
śrubka słuzyła do mocowania obciążnika we flycamie, niestety pękła

Boryszuk
11-04-2012, 11:06
A czy ten kawałek śrubki wkręci Ci się w mocowanie w aparacie? To równie dobrze może być gwint calowy.

Zorki
11-04-2012, 11:32
Ja bym właśnie podejrzewał, że jest to gwint calowy.

By to ustalić trzeba dobrze zmierzyć średnicę i skok gwintu, albo jeszcze lepiej znajdź jakiegoś tokarza, ślusarza, który ma szablony gwintów.
Śruby calowe można kupić na allegro np.: http://allegro.pl/sruba-calowa-1-4-5-16-3-8-7-16-1-2-unc-unf-bsw-bsf-i2204217968.html.

Ja bym się zastanowił czy nie przerobić tego mocowania na śrubę z gwintem metrycznym.

arturjb
11-04-2012, 11:43
tak! to jest śruba calowa, identyczna jak w gwint do mocowania statywu w aparacie!

Zorki
11-04-2012, 11:52
Czyli 1/4 cala

Boryszuk
11-04-2012, 12:10
1/4" BSW (whitwortha)! To wazne bo gwintow calowych jest kilka.