Zobacz pełną wersję : Szablon jak wykonać?
Witam serdecznie nie wiem jak wykonać taki szablon. Nowy dokument 20cm na 20cm. Dzielę go na równe cztery części. Chciałbym aby to były cztery warstwy tak abym w każdym okienku mógł umieścić inne zdjęcie. Problem polega na tym iż nie wiem jak to zrobić tak aby zdjęcia się nawzajem maskowały. Tzn wkładam pierwsze które jest jakby pod dwójką i trójką. Następnie wkładam drugie a ona jest jakby pod pierwszym i czwartym. itd. Za pomoc dzięki
RobertMiernik
09-04-2012, 17:13
Nie za bardzo rozumiem co poeta miał na myśli, jeśli dobrze rozumiem, to rozwiązaniem będą maski.
Zrób na maskach taki sam podział na 4 jak masz na warstwach i na masce każdej z warstw odkryj tylko tą część, która ma być widoczna. Wtedy zdjęcie wklejone na tą warstwę będzie widoczne tylko w niezamaskowanej części nawet jeśli będzie większe niż to 1/4 arkusza.
Dobrze zrozumiałem?
Może jakiś szkic poglądowy zamieść ;P
Zrób na maskach taki sam podział na 4 jak masz na warstwach i na masce każdej z warstw odkryj tylko tą część, która ma być widoczna. Wtedy zdjęcie wklejone na tą warstwę będzie widoczne tylko w niezamaskowanej części nawet jeśli będzie większe niż to 1/4 arkusza.
Zrobiłem warstwy przeźroczyste a na nich maski. Odsłoniłem na każdej warstwie z maską inny kwadrat. Tylko jak wklejam zdjęcie to wskakuje mi ponad warstwę. Czy mam wtedy maskę przenieść na to zdjęcie?
RobertMiernik
09-04-2012, 18:49
Znaczy CTRL+V?
U mnie jak mam zaznaczoną warstwę i zrobię CTRL + V to wkleja zdjęcie na aktualnej warstwie.
Jeśli wklejone zdjęcie tworzy nową warstwę to (nie wiem jak to domyślnie zmienić, u mnie to tak nie działa) to przeciągnij maskę (z ALTem) i na jedno wyjdzie.
To tak na szybko, może ktoś będzie wiedział, dlaczego wklejane zdjęcie tworzy nową warstwę...
Nie wiem czy o coś takiego chodzi, ale jak mamy kwadrat to najprościej zrobić chyba w ten sposób:
Plik PSD pod linkiem http://fotosobczak.pl/rozne/kwadrat.zip
RobertMiernik
10-04-2012, 10:49
A no właśnie o tym rozmawiamy ;>
Problem jest? w przygotowaniu szablonu, bo manfred mówi, że jak wkleja do tak przygotowanego dokumentu (puste warstwy z maskami) zdjęcie, to ono tworzy sobie warstwę, więc z prostego 4x CTRL+V nici i trzeba kopiować maski z warstw szablonowych na te, które się stworzyły po wklejeniu zdjęcia...
to inaczej.
Kazde zdjęcie co wklei i ma nad warstwą z maską niech zrobi jako "create clipping mask"
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/Zrzutekranu20120410o104454copy-1.png
źródło (http://i1104.photobucket.com/albums/h335/fotosobczak/Zrzutekranu2012-04-10o104454copy.png)
Jeszcze raz ale zmieniony PSD aby pasowal do zamieszczonego zrzutu ekranu.
http://fotosobczak.pl/rozne/kwadrat.zip
Dziwne bo jeśli wklejam zdjęcie i robię CCM to zdjęcie to znika.. czary jakieś czy cuś?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.