PDA

Zobacz pełną wersję : szukam baterii np-150 oraz bardzo dobrego zamiennika ładowarki do en-el3e



cheyenne
09-04-2012, 12:40
Padła mi właśnie ładowarka od d700 i posiłkuję się tą od s5pro.
Dioda ładowania nie miga tylko pali się ciągłym światłem.
Może ktoś miał podobny przypadek i zna rozwiązanie.

Zamierzam sobie kupić ładowarkę na dwie baterie en-el3e lub np-150 z foto-tipa
http://allegro.pl/podwojna-ladowarka-do-nikon-en-el3e-12v-220v-i2226829919.html
Czy ktoś z Was może takową posiada i mógłby polecić.

Potrzebuję też dwóch dodatkowych ogniw do s5pro.
Jako że chińczykom mało ufam znalazłem dużą polską firmę i taki produkt
http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=2325
Czy ktoś z Was kupował ogniwa w Batimexie?
Grip odpada bo niepotrzebnie zwiększa wielkość body s5pro oraz ciężar a ma to być aparat stricte mobilny/turystyczny/rezerwowy.

RobertMiernik
09-04-2012, 13:23
Batimexa nie znam, ale mam parę akumulatorów od fotoenergii i ich spokojnie mogę polecić, mają też NP-150 za 50zł. Nie namawiam i przypuszczam, że w środku tych akumulatorów jest dokładnie to samo, ale z samą firmą się 'zetknąłem' i mogę polecić.

Nikomat
09-04-2012, 14:04
Osobiscie bym bardzo mocno sugerowal MH-18a !!!
Akumulatory EN-ELe sa na tyle drogie i cenne (szczegolnie w czasie pracy), ze oszczednosc kilkunastu zlotych nie ma zadnego znaczenia.
Ale to tylko ja.

cheyenne
10-04-2012, 21:16
Osobiscie bym bardzo mocno sugerowal MH-18a !!!
Akumulatory EN-ELe sa na tyle drogie i cenne (szczegolnie w czasie pracy), ze oszczednosc kilkunastu zlotych nie ma zadnego znaczenia.
Ale to tylko ja.

mh-18a wytrzymało sprawne nieco ponad rok
nie rzucałem, nie nosiłem, w szafce trzymałem
w d90 miałem podobnie z tym że wytrzymała prawie dwa lata
na pewno nie dam za nową 200 zł, a używki z racji awaryjności też się obawiam
myślęże dobry zamiennik nie będzie gorszy
co Wy na to?

tomeks1977
22-04-2012, 10:20
Witam podepnę się pod temat żeby nie zaśmiecać. Chcę dokupić dodatkowy akumulator i ładowarkę do Nikona P 500 znalazłem na allegro zamiennik
http://http://allegro.pl/en-el5-akumulator-do-nikon-p90-p80-p6000-p100-p500-i2289478290.html
http://http://allegro.pl/ladowarka-en-el5-nikon-p5100-p6000-p100-p500-i2278979631.html
Co o tym sądzicie czy warto takie kupić i czy nie uszkodzą sprzętu lub co z zamienników możecie polecić?
Jeszcze jedno ile Wam wytrzymuje bateria w P 500?
Pozdrawiam

cheyenne
07-06-2012, 13:34
Odświeżę.
Może teraz ktoś wypowie się w temacie z pierwszego postu.


Sent from my iPad using Tapatalk

bogdi64
07-06-2012, 15:12
używam aku fotoenergia i nie mogę narzekać, o ile mh18a potrafi mi nie raz zrobić "cuda", to starsza wersja bez a spisuje się rewelacyjnie (i znów co nowsze nie zawsze lepsze) :(

rademenez
11-06-2012, 14:10
Jeśli chodzi o zamiennik aku to polecam Hahnel. Od 1,5 roku zamiennie używam z d300s/d700, (a wcześniej kilka lat z Pentaxem k10/k20) i nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu. Dopóki nie wyjmę z aparatu to nie wiem, który aktualnie siedzi w środku - oba trzymają tak samo długo. Cena niestety wyższa niż NP-150, ale wiem. że warto