Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Drukarka Foto dobrej jakości i tanie wydruki



adrian9627
06-04-2012, 13:47
Zależy mi na drukowaniu tańszym niż w labach a na tym samym poziomie jakości lub lepszym.
Mam pytanie do forumowiczów jaką drukarkę polecacie z niżej wymienionych :

Epson Stylus Photo PX660
Epson Stylus Photo PX730WD
Epson Stylus Photo PX830FWD

Czy różnią się one jakością wydruku ? czy tylko "bajerami" ?
Może któraś lepiej radzi sobie z czarnym kolorem ?

Kiedyś miałem zamiar kupić Epsona P50 + Ciss-a lecz teraz cena P50 podskoczyła strasznie w górę.

Ostatnio wyszła nowa drukarka Epsona L800 która wygląda identycznie co P50 z fabrycznym Ciss-em...lecz cena powala jeśli to tylko P50 z dostawką.

I co powiecie na taki pomysł aby kupować oryginalne tusze od L800 w tych dużych butelkach i wlewać je do czystego Ciss-a podłączonego do jednej z wyżej wymienionych drukarek ; >

Jedna buteleczka podobno koszt 50 zł...
http://www.fotopolis.pl/obrazki/epson-l800-but.jpg

Kwota do wydania około 1000 zł , jak będzie taniej to tez się nie pogniewam a nieco drożej rozważę.

Czornyj
06-04-2012, 14:43
PX-y i P50 to praktycznie ta sama jakość, różnią się funkcjami.

Piętą achillesową wszystkich Clarii jest druk B&W, to są idealne drukarencje do fotek kolorowych i na tym koniec.

W życiu nie brałbym się za rzeźbę w g... mając alternatywę w postaci gotowej L800.

adrian9627
06-04-2012, 15:22
tak tylko że 1300 zł wydać na maszynkę która miała zmniejszyć koszty...

Czornyj
06-04-2012, 15:40
Kupując Epsona masz gwarancję, że przynajmniej przez rok ew. problemy to problem Epsona.
Bawiąc się w CISS ew. problemy zwykle kończą się dla drukarki lotem koszącym relacji okno-śmietnik.

Jak mawia porzekadło - "ubogiego nie stać na dziadostwo"

digger-gp
06-04-2012, 18:42
I co powiecie na taki pomysł aby kupować oryginalne tusze od L800 w tych dużych butelkach i wlewać je do czystego Ciss-a podłączonego do jednej z wyżej wymienionych drukarek
..i ciagle nie do konca wiadomo czy profile pod Epson Claria w wymienionych drukarkach pozwola uzyskac akuratny kolor z tym tuszem do L800.
Chociaz mozna to latwo sprawdzic i jesli nie.. mozna sobie z tym latwo poradzic.

adrian9627
06-04-2012, 23:58
Zamieniam się w słuch ; )

digger-gp
07-04-2012, 12:25
Za kilka dni będę miał trochę luzu to sam sprawdzę i napiszę jak jest z tymi tuszami.. potrzebna jest do tego p50 lub inna "claria" ;)
Ponadto dysponując kwotą 1300zł zastanowiłbym się nad Epson R1400 + ciss + (...), tak mnie teraz oświeciło. No i znowu podpadłem Czornemu ;)

Umbra
07-04-2012, 13:04
A ja mam inne pytanie. Wygrałem kiedyś tego Epsona P50 i leży nieużywany, bo nie mam jeszcze tylu zdjęć, aby opłacało mi się otwierać tusze (a potem pewnie dysze by zaschły). Jak się przechowuje te wydruki? To się nie ściera? Ma jakość normalnie wywołanego zdjęcia?

Czornyj
07-04-2012, 13:38
digger-gp - twój tok rozumowania jest słuszny przy założeniu, że nie-Claria z L800 okaże się jednak być Clarią, a przynajmniej lineraryzacje w P50/R1400 itp "siądą" pod nowy tuszyk. Profil jest w stanie to-i-owo poprawić, natomiast nigdy nie sprawdzi się*idealnie jeśli drukara nie będzie dawać liniowej, przewidywalnej odpowiedzi.

Umbra - jakość jest pod pewnymi względami lepsza niż z minilabu, powiększenia nieźle też znoszą wilgoć i ścieranie. Oczywiście, w przypadku odbitki z minilabu warstwy barwnika znajdują się pod laminatem, dlatego zawsze będą bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i płyny niż wydruki - chyba, że te ostatnie również sobie zalaminujemy.

digger-gp
07-04-2012, 19:06
Czornyj - powoli dochodze do rozumienia tego o czym piszesz.. o linearyzacji, rastrowaniu itp..
A jeszcze jeden zwariowany pomysl przyszedl mi do glowy.. z R1400 niekoniecznie, ale gdyby kol Adrian zdecydowal sie kupic p50 czy w ogole nie daloby sie jej puscic na sterownikach od L800.. omijajac w ten sposob problem ewentualnie niezgodnej linearyzacji.. :lol::lol::lol:

adrian9627
09-04-2012, 19:12
Właśnie taki pomysł mi chodził po głowie ^^

Czornyj
09-04-2012, 21:40
A jeszcze jeden zwariowany pomysl przyszedl mi do glowy.. z R1400 niekoniecznie, ale gdyby kol Adrian zdecydowal sie kupic p50 czy w ogole nie daloby sie jej puscic na sterownikach od L800.. omijajac w ten sposob problem ewentualnie niezgodnej linearyzacji.. :lol::lol::lol:

Myślę, że wątpię.
Co jak co, ale firmware na bank jest zmieniony, a obstawiam raczej, że linearyzacje i algorytmy rastrowania są po stronie firmware, nie w sterach. Niewykluczone jest również, że np. lekko dłubneli w głowicach.

Na chwilę obecną moja rekomendacja to czekać, ew. łyknąć L800.

2pompony
09-04-2012, 23:02
Na chwilę obecną moja rekomendacja to czekać, ew. łyknąć L800.

Czekać, ale ile i na co? Nie mam ciśnienia, choć noszę się od jakiegoś czasu z myślą o jakiejś drukarce, ale nei kopię za przeciekami o nowinkach - więc chętnie poznam prognozy...

Czornyj
09-04-2012, 23:17
...na ew. betatesterów, co zaleją P50 z CISSem tuszem od L800 i będą zeznawali. Acz prywatnie i tak wolałbym L800 z uwagi na cywilizowany CISS objęty gwarancją.

digger-gp
10-04-2012, 11:54
Przekopalem troche internet w poszukiwaniu informacji czy nie-Claria do L800 jest Claria.. Wyglada na to ze NIE jest..!
Podrzucam garsc linkow do firmy OCP ktora zdazyla juz opracowac kompatybilne zamienniki. Zwroccie uwage na symbole nowych tuszow.. http://www.ocp.de/content.php?session=c02c7e156b770f43ba99ffa7bf8613 26&seite=seiten/home.php&details=32
I dla porownania; P50 (http://www.ocp.de/content.php?1=1&1=1&seite=seiten/products_desktop.php&rubrik=d&hersteller=2&modell=2176) , 1400 (http://www.ocp.de/content.php?1=1&1=1&seite=seiten/products_desktop.php&rubrik=d&hersteller=2&modell=1373) , PX650 (http://www.ocp.de/content.php?1=1&1=1&seite=seiten/products_desktop.php&rubrik=d&hersteller=2&modell=2641) a L800 (http://www.ocp.de/content.php?1=1&1=1&seite=seiten/products_desktop.php&rubrik=d&hersteller=2&modell=3303)

digger-gp
01-05-2012, 15:08
Zależy mi na drukowaniu tańszym niż w labach a na tym samym poziomie jakości lub lepszym. ...Kwota do wydania około 1000 zł , jak będzie taniej to tez się nie pogniewam a nieco drożej rozważę.

Drążyłem*temat*ciężko*i*mozolnie (wcale nie altruistycznie ani hobbystycznie, lecz sam dla siebie - jak najtaniej realizowac swoje projekty...)

W obecnym stanie mojego rozeznania przy w/w zalozeniach bralbym Epsona 1400 poniewaz jest to bardzo tania drukarka a zarazem dajaca perspektywicznie bardzo duze mozliwosci. Jest tania bo wlasnie zastapiona Epsonem 1500.. z WiFi, Jakie argumenty..?

1)mozliwosc druku pigmentowego - mozna zainwestowac w kolorowe pigmanty od Jon'a Cone http://shopping.netsuite.com/s.nl/c.362672/it.A/id.4260/.f -- przesylka z USA troche kosztuje ale da sie przezyc.

2) druk B&W - rowniez od Cone'go mozna kupic jego tusze Piezography K6 http://shopping.netsuite.com/s.nl/c.362672/sc.15/category.6522/.f
1400 jest wspierana przez QuadTone RIP http://www.quadtonerip.com/html/QTRrequire.html oprogramowanie ktore kosztuje jedyne 50 dolcow. w ten sposob mamy zalatwiony temat doskonalej jakosci wydrukow B&W na A3+

3)tani druk barwnikowy moze byc bardzo przydatny... wiec mozna nabyc kartridże wielokrotnego napełniania i zalac je atramentami od L800. Po oprofilowani powinno byc o.k. (skoro moze byc o.k. po oprofilowaniu na Lyson'ach XG ze wsciekla magenta ...)

W ramach ciekawostki.. znalazlem tanie orginalne tusze barwnikowe epsona; http://www.epson.com/cgi-bin/Store/BuyInkResults.jsp?BV_UseBVCookie=yes&oid=4742586 - epson.polska sprzedaje je duzo drozej, a w usa mozna je nabyc nawet za 122$ za 500ml cardridge... Ciekawe czy jest to CLARIA...??? Nie liczac ceny przesylki koszt ok. 96zl/125ml.. Dla porownania..

OEM Claria - ok. 887zl/125ml
Lyson FotonicXG - ok.73zl/125ml(w gellexsie-pl) ok.113zl/125ml (w marrutt-uk)
Tusz epsona do L800 - 83.30zl/125ml
Permajet (U.K.) 107zl/125ml -- podobno maja bardzo dobre papiery foto...?

ayu
26-05-2012, 14:20
A jak jest w końcu z wyłączaniem drukarki? Należy ją wyłączać czy zostawiać cały czas włączoną aby tusz nie zasychał. Co do tej kwestii są różne teorie. Chodzi mi o Epsona P50.

GoOrange
26-09-2012, 16:54
A jak jest w końcu z wyłączaniem drukarki? Należy ją wyłączać czy zostawiać cały czas włączoną aby tusz nie zasychał. Co do tej kwestii są różne teorie. Chodzi mi o Epsona P50.

To ja podłączę się z pytaniem tyle że właśnie kupiłem L800. Kiedy jej nie wyłączam to nie zasycha - czy tak?

Me_how
26-09-2012, 20:31
To jakaś naciągana teoria. Mam R285, wyłączam ja na całe tygodnie i nic nie zasycha.

kazzi
28-09-2012, 10:03
P50 mam ok dwóch lat i szczególnie w okresie letnim drukarka pozostaje wyłączona.Jak do tej pory nawet kilkutygodniowe przerwy nie spowodowały przyschnięcia tuszu w głowicy.
Minusem takiego postępowania jest jednak zużywanie tuszu, gdyż po ponownym podłączeniu do prądu drukarka przeprowadza cykl napełniania głowic i tym samym niepotrzebnie zużywa spore
ilości tuszu.

Olsza
15-11-2012, 21:46
Czyli lepiej nie pchać się w P50, tylko dozbierać do L800?

aikidudi
16-11-2012, 19:23
ja używam px 650 - bardzo podobna do P50 ale ma scaner. Kupuję tusze jet tec-a lub czasem uda mi się kupić w dobrej cenie oryginały. Uważam jednak, że A4 to jednak zby mały rozmiar jak dla mnie i myslę o czyms większym. A3 byłoby niezłe choć A2 jest chyba najlepszym rozwiązaniem jak dla mnie. Tak się zastanwiam na co ewentualnie zamienić ta moją drukarkę by nie pożerała tuszu jak gąbka wody a jednocześnie miała świetne wydruki nie tylko kolorowe.

Czornyj
16-11-2012, 19:38
Canon PIXMA Pro-1 lub Epson StylusPro 3880