PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Pomiędzy Babią Górą a Pilskiem



wolnyslimak
05-04-2012, 15:51
...widać Tatry. Zapraszam raz jeszcze na widoczek ze Skrzycznego.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/4780/pomidzybabigrapilskiem.jpg)

UBoot
05-04-2012, 22:08
trochę za dużo scen mamy na tej fotografii ... jest zachodzące Słońce, jest schematyczny widok Tatr, dolina przed Tatrami, pasmo babiogórskie, mgła, linia drzew w śniegu, wreszcie droga ... Praktycznie każdy z tych motywów mógłby stanowić oddzielną fotografię ... Wzrok odciągają na dole małe krzaczki po prawej i lewej.

Ogólnie powiem tak: ogromy potencjał miejsca i czasu - niestety niewykorzystany ...

krunz
05-04-2012, 22:20
mnie się podoba - jedyne co bym zmienił to przyciął dół aby pozbyć się tych badylców na pierwszym planie. Świetne światło i kolory :)

ostrytux
06-04-2012, 00:40
Kadr troszkę moim zdaniem niezdecydowany, ja bym tu walczył z długą lufą :)

rainer
06-04-2012, 09:02
Jeżeli chodzi o kolory to jest bardzo przyjemnie, natomiast kadr; dół na pewno do przycięcia, bo krzaczki przeszkadzają.
Przyciąłbym trochę prawej i lewej, tak aby nie było szczytów Babiej i Pilska lub pokazał dużo więcej i zrobił panoramę, oczywiście jeżeli masz zdjęcia dające taką możliwość.
To tylko takie moje spojrzenie, zdaję sobie sprawę, że wyjdą całkiem inne zdjęcia, ale przydałoby się coś pokombinować, bo warunki były piękne a przez kadrowanie pozostaje pewien niedosyt.;)

Włochacz
06-04-2012, 09:37
Pierwszy plan usunąłbym w ogóle, albo chociaż te krzaki co znajdują się najbliżej obiektywu (okropnie przeszkadzają).
Zdjęcie jak najbardziej na plus.

wolnyslimak
06-04-2012, 09:52
Dzięki wielkie za wskazówki. Co do krzaków na 1-wszym planie to sądziłem, że dostanie mi się za nie. Jednak chciałem właśnie aby koniecznie na zdjęciu były cienie drzew i nijak nie mogłem wycyrklować sterylnego dołu. Może zbyt mało przemyślałem jednak ten kadr. Przycięcie boków mz. zupełnie odpada gdyż chodziło mi właśnie o ukazania "siodła" między szczytami Babiej i Pilska a na tym siodle Tatry. Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH I POGODNYCH świąt.