PDA

Zobacz pełną wersję : Trasa Katowice-Szczecin przez PL czy DE ?



locos
04-04-2012, 20:27
Jak w temacie - którędy jechać ? Macie sprawdzona trasę (bezpieczna i szybka) to sie podzielcie - z góry dzięki !

ASAHI
04-04-2012, 20:37
Jedź przez DE, szybciej, bezpieczniej i bez masy fotoradarów. Normalnie a4, potem za granicą niemiecką na Berlin i potem na Szczecin. Banalnie proste, a nie męczące.

locos
04-04-2012, 21:07
Dzieki Asahi. Generalnie dzisiaj na temat zarzucony w pracy uslyszalem podzielone opinie - niektorzy twierdza, ze nie ma takiej tragedii i nie ma sensu nadrabiac ( choc dla mnie miec wieksze bezpieczenstwo kosztem 100 km to nie problem, bo jade z dzieciakiem, a nie sam). Mniej wiecej trasa wyglada tak (http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&hl=pl&saddr=katowice&daddr=szczecin&sll=50.264892,19.023782&sspn=0.258092,0.727158&ie=UTF8&z=7)? A nie macie moze gotowej traski na igo lub amape? A jeszcze jedna rzecz, bo bym zapomnial - co sie stanie, jesli pojade przez DE, a dzieciak nie bedzie mial "papierow" :) ?

krzysztofz24
04-04-2012, 21:18
Przez Niemcy tej trasy nie jechalem, u nas mie ma takiej tragedi.
Tylko, ze ja takie trasy samochodem robie tylko I wylacznie w nocy:-);-) I polecam ten sposob podrozowania.
Tez ci to proponuje, dziecko bedzie sobie spalo, maly ruch na drogach (a co za tym idzie wieksze bezpieczenstwo).

Murphy
04-04-2012, 21:22
Trasa do Szczecina jest OK. Ale wracając (jeżeli zamierzasz oczywiście :)), to nie przez Olszynę, ale pojedź w Niemcach trochę dalej i do Polski przez Zgorzelec. Droga od Olszyny w stronę Wrocławia - szkoda pisać. Dramat.

Nemeth
04-04-2012, 21:22
Jeszcze się pytasz :) Im krócej po polskich dziurach tych bezpieczniej.

ASAHI
04-04-2012, 22:08
Zrób dzieciakowi dowód i będzie ok. W trakcie kontroli może być problem. Podstawą do przekroczenia granicy jest paszport lub dowód.
Trasa którą pokazałeś jest ok.

Biorąc pod uwagę odległości, po Polsce masz 588 km i jedziesz 7 h 33 minuty, przez DE masz 675 km i jedziesz 6 h 39 minut. Sam wiesz ile to dodatkowa godzina za kółkiem. Poza tym jadąc ze stałą prędkością, spalasz mniej paliwa..