PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest zrobione?



bartosz.adamiak
03-04-2012, 16:19
Witam. Czy ktoś orientuje się jakiej przeróbce zostało poddane te zdjęcie? http://notbland.deviantart.com/art/911-by-Singer-3-Top-Gear-Magazine-280396551?q=gallery%3Anotbland%2F49536&qo=16 chodzi mi o kolory, widać że samochód jest w ruchu więc nie wygląda to na typowy hdr

Pozdrawiam:)

studiofocus
04-04-2012, 00:16
Hdr to na pewno nie jest. Wydaje mi się, że nałożeniem gradientu na nową warstwę w trybie mieszania barwa/kolor osiągniesz to co podoba Ci się na tym zdjęciu.
Dodatkowo maska wyostrzająca :) Nic innego nie widzę na tym zdjęciu co mogłoby Cię oczarować, klimatu nadaje barwa ;)
Ale gdyby chodziło konkretnie o coś innego, pisz ;)

iunika
04-04-2012, 07:39
Reszta to wg mnie sporo dłubania. Na pewno dodge and burn. Auto jest ciekawie oświetlone, a by nie było, chyba że stało w miejscu przy robieniu tego zdjęcia. Generalnie, filtr->renderuj->Flara na jednej warstwie zdjęcia i mamy to słońce już, po czym ta warstwa z flarą rozmycie. Może być przez poruszenie, bo będzie widać niby paning, ruch. Później maska i trzeba auto ostre na wierzch wyciągnąć. Warto popróbować powielić warstwę i zmieszań na trybie światło łagodne, może ten kontrast się taki pojawi. Na pewno się wzmocni. Jakiś gradient również na mieszaniu światło łagodne. Pewnie krzywe coś w kanale niebieskim można popróbować. Jak auto zostało zamrożone w ruchu, to i felgi trzeba wprawić w obrót, aby to jakoś wyglądało. Trzeba zaznaczyć felgę lassem np. i zastosować filtr rozmycie promieniste.

bartosz.adamiak
04-04-2012, 09:24
Dzięki za odpowiedzi:) będę kombinował. A może ktoś by się skusił na zrobienie krótkiego ilustrowanego tutka jak przerobić w taki sposób zdjęcie samochodu?

Seeth
04-04-2012, 11:33
Znalazłem z tego samego miejsca zdjęcie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img171.imageshack.us/img171/1251/11851283.jpg)

A tutaj zdjęcie po obróbce tego użytkownika co z pierwszego linku w poście.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/04/911_by_singer_4___top_gear_magazine_by_n-1.jpg
źródło (http://fc05.deviantart.net/fs70/f/2012/019/9/9/911_by_singer_4___top_gear_magazine_by_notbland-d4mxvgx.jpg)


A tutaj w parę minut zrobiłem porównanie przed i po obróbce:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img442.imageshack.us/img442/3447/69609324.jpg)

Wystarczyło w Photoshopie dodać kolor żółty i czerwony gradientem radialnym na górze, później render flary, a całość kolorystki zmieniona za pomocą krzywych i hue/saturation.

bartosz.adamiak
04-04-2012, 13:31
Dzięki bardzo:) Świetna robota:)

JoannaJeszka
07-04-2012, 17:11
swietny efekt :)