PDA

Zobacz pełną wersję : Jasność i ekspozycja w teorii oraz praktyce.



Bengi
03-04-2012, 11:17
Bardzo proszę mądre głowy o przybliżenie teoretycznych i praktycznych różnic pomiędzy zmianą jasności, a zmianą ekspozycji w postprocesie. Kiedy i dlaczego warto korygować zdjęcie (globalnie, miejscowo) właściwymi suwakami (jasność, ekspozycja)? Jeśli temat był omówiony to przepraszam, że nie poszukałem dokładniej.
pozdrawiam :)

crisder
06-04-2012, 10:29
może ja pomogę..:)

Ekspozycja - odpowiada za przesunięcie prawej części histogramu(świała). Jasność - przesuwa środek histogramu.
Kontrast - rozciąga histogram itp. Proponuje potrenować.
Kiedy i dlaczego warto korygować zdjęcie.... proponuje zajrzeć tu (http://www.galaktyka.com.pl/product,,459,48.html)

Bengi
09-04-2012, 12:54
Gdzieś to pewnie było, ale mi umknęło... Wielkie dzięki! Histogram wszystko mi rozjaśnił :)