Zobacz pełną wersję : Jasność i ekspozycja w teorii oraz praktyce.
Bardzo proszę mądre głowy o przybliżenie teoretycznych i praktycznych różnic pomiędzy zmianą jasności, a zmianą ekspozycji w postprocesie. Kiedy i dlaczego warto korygować zdjęcie (globalnie, miejscowo) właściwymi suwakami (jasność, ekspozycja)? Jeśli temat był omówiony to przepraszam, że nie poszukałem dokładniej.
pozdrawiam :)
może ja pomogę..:)
Ekspozycja - odpowiada za przesunięcie prawej części histogramu(świała). Jasność - przesuwa środek histogramu.
Kontrast - rozciąga histogram itp. Proponuje potrenować.
Kiedy i dlaczego warto korygować zdjęcie.... proponuje zajrzeć tu (http://www.galaktyka.com.pl/product,,459,48.html)
Gdzieś to pewnie było, ale mi umknęło... Wielkie dzięki! Histogram wszystko mi rozjaśnił :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.