PDA

Zobacz pełną wersję : miekkie zdjecia - jak ?



hellbike
01-04-2012, 15:52
Jak uzyskac miekkosc i delikatnosc zdjec, tak jak np. tutaj:
http://www.photoblog.pl/jezuswkaloszach/115797432
http://www.fotoferia.pl/photo/54880/s/najnowsze
?


tutaj kilka zdjec, ktore nie sa miekkie, zeby lepiej mnie zrozumiano:
http://500px.com/photo/1491313
http://www.photoblog.pl/jezuswkaloszach/117202857
http://500px.com/photo/1038571

Chodzi mi zarowno o kolorystyke, jak i ostrosc zdjecia.

Vinci
01-04-2012, 17:01
Jak dla mnie to raczej obróbka w jakimś programie graficznym (nawet niekoniecznie w PS-ie) niż optyka, może dodatkowo miękkie światło.

hellbike
01-04-2012, 17:04
o to wlasnie pytam - w jaki sposob obrabiac zdjecia, aby uzyskac taki efekt.

sokrates
01-04-2012, 17:48
Zakładasz filtr neutralny (ochronny) i smarujesz go delikatnie wazeliną, zostawiając w centrum niewielki obszar nieposmarowany :-)

Tak się to dawniej robiło jak nie było PSuja (nie było bo koputerów też nie było... o )

dem
01-04-2012, 18:05
Sposobów jest wiele. Najprościej jest chyba w ACR zjechać suwakiem Clarity w lewo.

hellbike
01-04-2012, 20:51
akurat clarity takiego efektu nie daje.

mOSAd
01-04-2012, 21:27
Jeżeli na poniższym przykładzie obróbki zdjęcie "After" ma efekt miękkości, którego pożądasz, to oznacza to, że da się to uzyskać na drodze obróbki. Na pewno dobre warunki wyjściowe pomagają - miękkie światło, cienie, kontrast. A jak to nie to, to może nie tak łatwo osiągnąć taki efekt.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img27.imageshack.us/img27/600/zrzutekranu20120401godz.jpg)

Źródło zdjęcia: http://www.photoblog.pl/jezuswkaloszach/117202857. Publikacja w celach edukacyjnych. :D