PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki laptop i gdzie?



bugdi
16-06-2005, 20:41
Na co zwracac uwae podczas kupowanie laptopa, chce kupic do 4000zł i żeby mi photoshop plunnie chodzil. Taki komp do pracy. Nie bedzie dost. do neta i mysl;e ze nie bedzie sie wirusował. Czy macie jakies sklepy znajome. A moze cos na giełdzie komuterowej znajde. Doradźcie. Z poważaniem bugdi.

powerfactorx
16-06-2005, 20:53
UWAGA!! Laptop nie nadaje się do obróbki zdjęć lub inaczej do pokazywania zdjęć obrobionych na laptopie monitorowcom. Wiem po sobie :), wszystkie zdjęcia obrabiam na zwykłym Trinitronie. Ale jeśli chodzi o to jak wyglądają ona na laptopie to powiem że świetnie :)
A kupić najlepiej w Stanach - ja mam Compaq nx5000 (roczny) i jest to najlepszy komp jaki miałem, działa, nie zawiesza się.

bugdi
16-06-2005, 21:15
dzieki dzwonilem jkeszcze do znajomego z laba i tes mi odradzil. wiec 3mam forse na jakies szko albo na D90 jezeli bedie w nast roku.

krpolak
17-06-2005, 04:51
-->powerfactorx


>UWAGA!! Laptop nie nadaje się do obróbki zdjęć

Ze wzgledu na monitor LCD? Ale to chyba zalezy od jakosci tego wyswietlacza, czyz nie? Nie wrzucaj wszytskich laptopow do tego samego kosza. Poza tym technologia jakby szla do przodu.

Sam mam Acera z 17 calowym LCD kalibrowanym Spyderem i jakos nie narzekam przy obrobce zdjec czy grafiki. No...moze gdyby to bylo DTP i kolor byl w 100% krytyczny to inna sprawa, ale do amatorskiej czy polprofesjonalnej obroki zdjec dobry LCD sie nada jak najbardziej.

Pozdrawiam,

K.Polak

krzysztofisko
17-06-2005, 11:37
Mam Compaqa 7010 nx z panoramiczną matrycą xsga to jest coś 1600x 1020 pixeli z procesorem centrio 1,6 i doskonale mi się sprawdza. Kolory na monitorze LCD śą takie same jak na wydruku i prawie takie same jak na normalnym monitorze. Laptop kupiony w podziemnym przejściu przy budynku ZUS w Warszawie paw. 19 Warszawskiej Giełdy Elektronicznej. Cena loko USA + 15%

Matam
17-06-2005, 12:29
Jestem przed zakupem monitora do kompa i ze względu na dość długi czas pracy przy obróbce zdjęć i nie tylko planuje zakup LCD by nie męczyć oczu (oczywiśćie za zakupem LCD jest jeszcze kilka rzeczy). Ale jeżeli to jest jakiś wielki problem to chętnie się dowiem jaki i czemu. Oczywiście myślę o klasie ekonomicznej.
Wybrałem na dziś Samsunga 710T za jakieś 1300 z kawałkiem. Czy myślicie że do fotek jest lepsze rozwiązanie? Oczywiśćie na CRT nie wydałbym tyle kasy gdybym miał kupić.
Więc co lepiej LCD czy CRT??? Jestem ciekaw waszych opiniii, może o czymś nie wiem.

[ Dodano: Pią 17 Cze, 2005 ]
Sorki że tak do tego wątku się dopiąłem ale temat zmierzał w tym kierunku więc skorzystałem...

Antonina
17-06-2005, 12:55
Witaj ja znowu słyszałam że LCD jest lepszy do zdjęć bo nie ma potrzeby kalibracji ale na pewno jest gorszy do gier ale to tylko to co słyszałam powinien się wypowiedzieć jakiś expert w tej dziedzinie sama jestem ciekawa
P.S
A po za tym te nowe laby chyba pracują na LCD wiedz chyba wszystko OK. ???
Pozdrawiam

Matam
17-06-2005, 13:09
Do gier i filmów ważny jest krótki czas odpowiedzi matrycy, ponieważ występuje tkzw smużenie przy szybkich zmianach obrazu. Dlatego czym krótszy rzeczywisty czas odpowiedzi matrycy tym mniejszy efekt niepożądanego smużenia!

A co do kalibracji - to brak możliwośći kalibracji jest wadą nie zaletą, bo nie można dopasować do odpowiedzich wymagań monitora. Ale jak wcześniej tu ktoś napisał kalibrował jakieś LCD, więc może jest to możliwe??? (to kolejne pytanie jakie się nasuwa mi) Jeśli tak to które? Może te z bardzo wysokiej półki do zastosowań pro w projektowaniu itp.

towers
17-06-2005, 13:12
Matam, poczekaj na Samsugna 173P+ (jesli chcesz 17) ale moim zdaniem to ciutek za mało.....sam mam Samsugna 193P(19) i wydaje mi sie jeszcze ciutek za mały -w lipcu ma byc jego nastepca z ty + na koncu - ponoc bedzie lepszy........najwiecej dowiesz sie czystajac www.mva.pl

Mojego 193 skalibrowali chłopaki z ArtStudio (ja wymiekłem).....po pracach kalibracyjnych doznali lekkiego szoku ten monitorek naprawde niewiele ustepuje Eizo do zadan specjalnych :twisted: przebija go napewno w jednym cena :D :twisted:

Pozdro

Matam
17-06-2005, 13:33
Jak mogę zapytać to na czym polega przewaga 173P nad 710 T jeśli chodzi o fotki???
No i czy 173 P będzie miał identyczną matrycę co 193P jeśli chodzi o jakość obrazu?

Na 19" musiałbym zbyt długo czekać, fundusze nie pozwalają!!! Tylko 17 max, no i cena musiała by być zbliżóna może najwyżej trochę wyższa. MAX 1500 zł.

Gdzie można kalibrować takie LCD (dobrze!!!)? A może macie namiary bo mieszkam blisko Opola? Ile kosztuje taka kalibracja???

bumik
17-06-2005, 13:37
Ja mam Compaq Evo N610c, p4 mobile 1,8 (prawie Centrino), nie narzekam na obrobke zdiec, powiem szczerze ze wczesniej mialem kompa stacjonarnego, z monitorem flat LG i bylem strasznie nie zadowolony, monitor padl z kolorami po 2 latach...ehhh, teraz mam lapciaka juz 8mc byl uzywany rok i nic sie z nim nie dzieje...Polecam firme Compaq bo maja rozsadne ceny, oczywiscie nie w Polsce :D

gALL
17-06-2005, 14:16
Polecam firme Compaq bo maja rozsadne ceny, oczywiscie nie w Polsce

Tak dla Twojej wiadomosci to Compaq juz nie robi komputerow, teraz to HP Invent.

LuCaS
17-06-2005, 16:33
No to i ja dodam swoje 3 grosze: pracuję na służbowym laptopie Dell C640 z zewnętrznym monitorem 21 cali Trinitron (Dell)
- za te pieniądze (kilkaset zł) nie ma chyba nic lepszego do obróbki zdjęć... :mrgreen:

groseb
17-06-2005, 18:46
To i ja coś dodam.
Na laptopie pracuje już bardzo długo.
Mam IBM-a i faktycznie że trzeba więcej się na-pocić aby skalibrować LCD ale da rade.
A tak na marginesie to potrzebna jest dobra karta graficzna .

ALF
17-06-2005, 22:23
ja mam nuevo 317 i jestem bardzo zadowolony...gdybym miał kasę do drugiego kompa też bym go kupił :wink:

krzysztofisko
17-06-2005, 23:07
Wszystko zależy od karty, u mnie na laptopie jest ATI i mam mozliwość mimo iż jest to LCD ustawienia kolorów osobno w każdym kanale kontrastu, jasnoći, gammy jak na normalnym CRT

[ Dodano: 17 Czerwiec 2005, 23:08 ]
Ale nie ma potrzeby bo fabryczne ustawienia są w/g mnie optymalne

groseb
17-06-2005, 23:58
No to trafiłeś.
Ja mam dwa ustawienia .
Jedno gdy zabieram laptopa na działkę , a drugie w domowych warunkach

Siupes
18-06-2005, 03:24
GALL - nie jestem tego pewien, ale jak wchodze do sklepu to jest tyyyyle laptopow compaq i drugie tyyyle hp, wiec chyba oni to osobno robia :)
A tak poza tym, to nie kupujcie tanich laptopow (dla mnie tani = srebrny - uproszczajac)
moj wierny ibm padl wiec sprawilem sobie hp 5120 (cel 2.8, 512, 15.4" itp itd) srebrno malowana klapa wyglada jak od smietnika, wytarla mi sie nawet kratka od super sound system by harman/kardon (gdyby oni wiedzieli w jakie gowno ich glosniki ida to by zamkneli produkcje chyba), to ze 15.4 monitor baterie wysusza w super szybkim tempie to juz nie wspomne.
reasumujac polecam czarny laptop co najmniej sredni model :)
jak ja bym cos tanio kupowal to ibook g4 12", bialutki z podobno 6h pracy (choc nigdy apple nie mialem).

groseb
18-06-2005, 13:10
Apple i owszem , bardzo dobre do grafiki nawet te słabe.
Tyle że i tak z natury potrzebny jest PC bo do tego jest więcej aplikacji.