PDA

Zobacz pełną wersję : Telekonwerter KENKO - porada....



Al Bundy
16-06-2005, 20:29
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54674320

Czy to trybi z D70 ? Wszystko przenosi?

krzysiekk
16-06-2005, 21:52
Mam podobny, ale MC4 - ten chyba lepszy optycznie bo MC7 ale niestety 2x. Do czego to chcesz podlaczac?
Ze stopki ze chyba tylko z tamronem bedziesz mial sensowny AF.
A co do przenoszenia - moj przenosci elektronike - ma 8 stykow, wiec chyba wystarczy na AFS.
Ten na allegro ma tez ,,srubokret'' (widze jak sterczy :) wiec mechaniczny AF tez bedzie przenosil.
No ale do tego potrzeba swiatla.

sjm
16-06-2005, 22:48
@Al
Przejrzyj jeszcze dobrze allegro są tam jeszcze trzy kenko mc7 jeden za 199 za 260 i 120 Chyba że ten za 490 to świadomy wybór z nadmiaru kasy to przepraszam i gratuluję.

janoo
16-06-2005, 22:50
• po pierwsze drogo jak cholera, poszukaj dobrze a znajdziesz takie coś za ok 200zł,
• po drugie z D70 jeżeli ma styki to przenosi elektronikę w całości
• po trzecie zależy jaki masz obiektyw: jeżeli na śrubokręt to może długo rzeźbić zanim ustawi autofokusa, jeżeli bez - to nie ma problemu działa idealnie!!!
• po czwarte nie spodziewaj się rewelacyjnej jakości optycznej - w tym przypadku jest ona warta te 200zł ale nie więcej, jak chcesz coś naprawdę dobrego to TC-20 NIKONA.

miałem takie coś z firmy TAMRON, sądzę po wyglądzie że to dokładnie to samo, nawet napisy są identyczne, występuje także pod marką SOLIGOR - produkuje to jedna fabryka pod zamówienie dla różnych marek.

Al Bundy
17-06-2005, 15:19
Mam w domu na testach pożyczankę od znajomego NIKONA 1,4x Niestety zbyt mało wiem bo nie chce mi to zatrybić mimo iż ma styki do przenoszenie elektroniki. U niego śmiga na analogu bez problemów. Ja po podpięciu do D70 nie mogę nic - w wizjerze cyferki mi migają dziwnie zamiast normalnie świecić.
Ma 4 styki w rzędzie i po przerwie 1 - to ma znaczenie?

Ps. Chcę to odpalić z Tamronem aby jak rozumiem zwiększyć odwzorowanie a może czasem z 70-300 G :wink:

janoo
17-06-2005, 21:39
rozumiem, że chcesz tego używać z obiektywem TAMRONA do makro?
w takim przypadku chyba powinieneś zastosować pierścień pośredni a nie telekonwerter!
z 70-300 to ma sens bo zwiększy ogniskową tele.
jeżeli chodzi o migające cyferki, oznacza to że aparat nie widzi obiektywu, miałem czasami takie problemy przy częstych zmianach optyki - prawdopodobnie zanieczyściły się styki - poruszałem obiektywem w bagnecie i załapał!

Al Bundy
17-06-2005, 22:28
rozumiem, że chcesz tego używać z obiektywem TAMRONA do makro?
w takim przypadku chyba powinieneś zastosować pierścień pośredni a nie telekonwerter!
z 70-300 to ma sens bo zwiększy ogniskową tele.
jeżeli chodzi o migające cyferki, oznacza to że aparat nie widzi obiektywu, miałem czasami takie problemy przy częstych zmianach optyki - prawdopodobnie zanieczyściły się styki - poruszałem obiektywem w bagnecie i załapał!

Dlaczego pierścień a nie tele?

janoo
17-06-2005, 22:43
• do makro stosujemy pierścienie pośrednie, czyli odsuwamy obiektyw od body i mamy dużo większą skalę odwzorowania (i mniejsze światło). pierścień pośredni to tylko tuleja pusta w środku!
• jeżeli chcemy zwiększyć ogniskową teleobiektywu stosujemy telekonwerter czyli tuleję z optyką w środku! moc szkieł tutaj zastosowanych daje nam mnożnik ogniskowej 1,4x, 1,7x lub 2x.

pierścień pośredni zmienia odległości ostrzenia obiektywu od kilku centymetrów do ok. 3 m.
telekonwerter nie zmienia odległości ostrzenia a tylko zmienia ogniskową z obiektywu 70-300 (w D70 masz 105-450) dodajesz telekonwerter i masz 147-630 !!!

Al Bundy
18-06-2005, 13:24
Przecież telekonwerter również zmienia skalę odwzorowania poprzez zmianę ogniskowej (nie zmienia odległości ostrzenia). Do tego jest on bardziej uniwersalny ponieważ pozwala zastosować go z długimi obiektywami tele...

http://www.fotografia-przyrodnicza.art.pl/porady/artykuly/makrofotografia/macro.php

janoo
18-06-2005, 15:14
ok, zgadzam się, ja wyraziłem tylko moje skromne zdanie na ten temat tym bardziej, że używałem i pierścieni i telekonwertera. pozdrawiam

krzysiekk
18-06-2005, 15:53
Al Bundy, - czy ten tamron ma AF na srubokret?
Bo jesli tak to podejrzewam ze pierscienie do macro nie przeniosa napedu AF, ale moge sie mylic.
O np. te - nie widze srubokreta :-/
http://allegro.pl/show_item.php?item=54014613

Taki konwerter IMHO spowoduje ze twoj tamron bedzie mial jakosc kita 28-80. Daj sobie spokoj z telekonwerterem tej jakosci do macro. Podlaczam to do skadinad dobrego obiektywu industar 50/2.8.
Szkoda gadac - mydlo.
Ale - zawsze mozesz wydlubac z niego soczewki i bedziesz mial pierscien macro z przeniesieniem AF
mechanicznego. Nigdy tego nie robilem - ale jak juz wymienie sobie konwerter i stary sie nie sprzeda
to pewnie tak zrobie. :-)

[ Dodano: Sob 18 Cze, 2005 ]
odleglosc o ktora odsunie ci sie twoj obiektyw od korpusu w przypadku Tamron-F N-AFD 1.4x wynosi
16mm. Widze ze rzuciles slawna strona z wzorami - pewnie sobie skale odwzorowania policzysz.