PDA

Zobacz pełną wersję : SB-800 z USA czy SB-600 NP



szmek
16-06-2005, 19:33
Tak jak w temacie. Mam możliwość kupna sb-800 z usa i przesłania do Polski. Oczywiście jak zawsze istnieje ryzyko oclenia ( tak przynajmniej mi się wydaje) oraz problem gwarancji przy jakiejkolwiek awarii lampy. Czy warto "ryzykować" i bawić się w wysyłanie 800-setki ze stanów czy lepiej kupić 600 u nas, mieć trochę słabszą lampę bez kilku dodatków ale spokojną głowę jeżeli chodzi o serwis? Jakie jest Wasze zdanie? Dodam że jestem amatorem pstrykającym dla właśnej przyjeności i satysfakcji.
Pozdrawiam serdecznie

GrZeCh
16-06-2005, 20:58
a ile kosztuje 600'tka w polsce a ile 800'tka z USA?

pooley
16-06-2005, 21:54
Ja mialem identyczny dylemat, wg mnie lampy raczej sie nie psuja... poza tym zawsze mozna ja wyslac paczka, to nie to samo co aparat... a pozbawienie sie lampy na dluzszy czas juz nie jest takim problemem jak pozbycie sie aparatu, ja zdecydowalem sie na 800tke z USA, jutro mam odbior :) mam nadzieje... ;)
a co do terminow naprawy... to nie wiem czy wyslanie do USA, tam naprawienie i odeslanie nie bedzie trwac krocej niz serwisowanie w NP ;) :mrgreen:

szmek
17-06-2005, 00:22
8setka z USA to wydatek około 1000 zł + przwsyłka, natomisat 600 w Polsce z gwarancją można na allegro kupić spokojnie za 900 może i taniej. Powiedzmy że trzaba by dołożyć jakieś 200 zł... Sam nie wiem i nie moge się jakoś zdecydować


pooley...
A można wiedzieć jak to Ciebie wyniosło wszystko razem ( lampa + koszty), jak sprawa cła i jak zamawiałeś jeżeli można oczywiście wiedzieć. Z góry dzięki za odpowiedź

pooley
17-06-2005, 01:22
szmek, no w moim przypadku az sie prosilo o kupienie lampy w stanach, bo akurat mam tam wujka ktory wlasnie dzisiaj przylecial :) jutro mam sie zglosic po lampe :D
co do ceny to wyszlo jakies 310$ ( lampa z przesylka minus rabat (http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=300467&is=USA))
jezeli mialbys normalnie wysylkowo zamawiac w B&H i placic clo i podatek, to sie raczej nie oplaca... a raczej na pewno, roznica jezeli bedzie to bedzie niewielka... :(

mareks007
17-06-2005, 08:05
Ja wysyłałem obiektyw do naprawy do hameryki, po dwóch tygodniach miałem go z powrotem. :shock: :shock: :shock: Więc myśle że w NP by to trwało dłużej

Irvine
17-06-2005, 08:25
Z mojej praktyki wiem ze wysylka zwykla poczta dochodzi bez cla.
Ja place za paczke z reguly okolo 20-25 dolarow.

Jak ktos chce to moge kupic i wyslac tyle ze nie odpowiadam za ewentualne zatrzymanie na cle:)

szmek
19-06-2005, 12:19
To mam jeszcze jedny pytanie. Mam możliwość że znajmy mi sb-800 ze stanów przywiezie albo będąc tam wyśle. Lepiej to pewnie osobiście przywieźć ale jak zwykle chodzi o kase i dlatego chciałbym wiedzieć jak jeste mniejsza szansa na oclenie na granicy. Przpraszam za może dla wielu idiotyczne pytanie ale te kilka stówek to dla mnie na prawdę sporo.
Pozdrawiam

Kaleid
19-06-2005, 12:21
Stalem niedawno przed podobnym dylematem...w gre wchodzila jeszcze Sigma.. Moim zdaniem SB800 z USA

LuCaS
19-06-2005, 12:36
Sam kupilem 800 w USA.

Valdek_Tychy
19-06-2005, 13:16
Mnie znajoma przywiozla z USA dwa Olympusy 5050,wpakowała do torby ale bez pudełek,kabelki i CD oraz resztę badziewia porozkładała po bagażu i przywiozła.Na lotnisku w Gdańsku bo tam lądowała celnik trochę kręcił nosem ale przepuścił.Kolejny znajomu wióż sprzęt w ten sam sosób i wogóle go nie kontrolowali ale różnica polegalka na tym,że ten znajomy ma ob.amerykańskie a nasi celnicy w przeciwieństwie do amerykańskich nie stosują szykan wobec ich obywateli.

gmoszkow
19-06-2005, 18:47
Ja z USA przywiozłem D70, SB800, dodatkowy obiektyw, filtry i inne duperszwance. Wszystko w pudełkach i z paragonami.

Fakt, leciałem przez wiedeń i na lotnisku w Warszawie nikt nawet do mnie nie podszedł.

Ryzyko zapłacenia cła przy przewozie osobistym praktycznie nie istnieje.

Pozdrawiam

Grzegorz

borkomar
20-06-2005, 02:04
Witam panow jesli wyjdzie na to ze kupie d70 to mam opcje kupienia lampy sb800 w USA rowniez.
Tylko sprawa jest nastepujaca jest teraz w Atlantic City znajoma ktora po wakacjach wraca i jak ja poprosze to pewnie kupi mi lampe tylo gdzie Ona ma ja kupic??BO wiecie jak to z Kobietami pojdzie napewno z kartka aby symbolu nie zapomniec;)
Czy wysylkowo jakos ale nie wiem czy ma karte:(
Jak to zalatwic zeby nie miala zbednych problemow??

Boomerang
20-06-2005, 11:51
Kupiłem SB-600 parę tygodni temu i właśnie dzisiaj odbieram SB-800. Jedyny plus zakupu 600 jest taki, że będe miał dwie lampy. Teoretycznie 600 od 800 niewiele się różni w praktyce brak odbłyśnika i dyfuzora BARDZO mi przeszkadza. Zakładając dyfuzor te prawie 30% więcej mocy które ma 800 też nie są bez znaczenia. Owszem, dyfuzor można dokupić (kombinowany), odbłyśnik zrobić z tektury na gumce lub rzepie, moc można zastąpić wyższym iso. Ale można też jeździć bez klimy i otwierać okna :-)

Pozdrowienia

borkomar
20-06-2005, 12:04
Dobrze prawisz wasc:)

Siupes
20-06-2005, 13:30
VALDEK TYCHY - jeszce polakom do glowy nie przyszlo ze amerykanie moga chciec "handlowac" czyms w polsce;)

SZMEK - tutaj tyle ludzi wiesza psy na serwisie NP ze lepiej pewnie wyjdziesz kupujac lepsza lampe w stanach :)
przewozac wyjmij z pudelka, pudlo do waliski na plasko, a lampa ze wlasna i tyle (a aparat zli amerykanie ukradli i tylko to sie ostalo ;) ).

szmek
20-06-2005, 13:33
To nie ja będę ja przez granice wieźć. Ale przewożący dostanie odpowiednie wytyczne :D . Wielki dzięki za wszelkie wskazówki.
Pozdrawiam